Jump to content

Babelfish J mini


Aleks

Preporučeni Komentari

:rolleyes::drinks:

 

 

See Ya @ Circlotron! :beach:

 

Sure!

Baš sam dugo razmišljao/premišljao/tragao šta sledeće da pravim, tj. šta želim da imam/slušam... mora da bude cevka u ulazu, mora da bude jednostavno, mora da ima samo 2 stepena pojačanja, mora da ima min. 40-50W, i da bar malo bude u A klasi... kada se svi ti filteri primene, ispada Bastard Susy :)

Samo, to će poprilično da popričeka.... da se srede prvo neke životne situacije.... ali delovi se već prikupljaju :P

I da, mora da bude integrated, u stvari samo digital volume control sa selektorom ulaza - potpuno neutralan "preamp", sa još po nekim kontrolama u mikrokontroleru, itdd....... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

DSC_0095_zpslxm8226c.jpg

 

Never ending babelfishing... Prepravljao ovo moje mini čudo da liči na nešto... ljudski. U svoj nameri da to bude vau-džess, želeo sam i zvučno da ga sredim - ono malo bruma što se čulo da uništim.

Jel moguće dodavanjem običnog vazdušnog kalema 1.4mH u CLC konfiguraciju toliko dobiti na bas ekstenziji da čak i 6-ice basići zvuče kao babaroge?

Ili sam umislio.

Ili taj kalem mnogo znači? Prelazim po playlistama i raznoraznim žanrovima i ne verujem šta čujem...

 

Da, brum se izgubio, između ostalog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:unbelieveble: :wink2:

 

 

Never ending babelfishing... Prepravljao ovo moje mini čudo da liči na nešto... ljudski. U svoj nameri da to bude vau-džess, želeo sam i zvučno da ga sredim - ono malo bruma što se čulo da uništim.

Jel moguće dodavanjem običnog vazdušnog kalema 1.4mH u CLC konfiguraciju toliko dobiti na bas ekstenziji da čak i 6-ice basići zvuče kao babaroge?

Ili sam umislio.

Ili taj kalem mnogo znači? Prelazim po playlistama i raznoraznim žanrovima i ne verujem šta čujem...

 

Da, brum se izgubio, između ostalog.

Kojom debljinom si motao to? I što baš 1.4mH (nisam upućen u CLC)? Ne košta ništa da se proba, sad sam u BG, ali kad odem doma mora da se proba makar bilo i gore...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CLC je uvek superioran CRC filteru , izmedju ostalog zbog toga sto dobijas na energy storage

 

naravno , sto veca induktivnost (do odredjene prakticne granice) , to bolje

 

 

recimo da bi ultimative resenje bilo LC filter , pogledati NEM AI150 thread na Big DiyA za primer

 

zahvaljujuci bipolarnom napajanju moguce je koristiti differential choke , tako da nije potreban air gap

 

ali ....... ima i kvaka , sem troskova za choke - recimo da za +/-24Vdc @2A ti trebaju sekundari reda velicine 35Vac

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

'fala ;) Elem, to jes... misija uspešno pređena. Sve problemomuke sa jfets, mosfets, A klasom, hlađenje/grejanje, zujanje trafoa, elektroliti, i za kraj poslastica - vođenje mase/ulaznog signala kod ampova sa jednostrukim napajanjem. Moš' sto puta pročitati sve knjige/forume, dok ne proteče par 'iljada amperčasa kroz amp i utrošiš bar kilo tinola, nema nauke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...