Jump to content

prvi diy


vlada986

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima!Već neko vreme pratim forum i što više čitam manje znam :-) .

Našao sam na internetu projekat Visaton CT142 i voleo bih da čujem mišljenje nekog od iskusnijih graditelja da li taj projekat vredi ulozenog novca?Ili mozda neka druga varijanta ali sa otprilike istim budžetom?Muzika koju slusam je rok pretezno.Soba u kojoj slusam muziku je 3,6 x 7,5.Samo da kazem da mi je zelja samogradnja a ne kupovina bilo kakvih zvucnika.Budžet je i vise nego skroman ali je tako nažalost...oko 200 eura za sve.Mozda onaj tannoy sa kupujem prodajem pa custom kutija?Po struci sam elektrotehničar pa mi merenje TS parametara ne bi bilo problem (bar tako mislim).Inače prvi put se upuštam u samogradnju i neku koliko-toliko ozbiljniju priču sa zvučnicima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 62
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

CT142 svira za sve pare

 

samo udri

 

moze malo deblja prednja ploca , pa upustiti drivere da budu ravni sa frontom , a onda mozes i da oboris ivice

 

btw. ne bih znao reci o poredjenju sa tim jeftinim Tannoyima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolje vas nasao.:-)I meni je pao na pamet otvor na vrhu.Svasta moze da uleti. :-)I planirao sam da upustim zvucnike u svakom slucaju jer je estetski mnogo lepse.Kad konacno resim bice jos pitanja sigurno.Nadam se da necete zameriti. :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice rupe samo se postavi mrezica, i nema bojazni da ce prasina , pauci, muve i ostalo ulaziti i upadati. Inace transmisija je po meni pravi izbor za rok i malo tvrdju muziku.

pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мислио сам да моје звучне кутије никада не покажем, ни уживо, а камо ли на форуму. Настале су за време бомбардовања 1999. Рађене су без одговарајућег алата и материјала, а пред крај и без струје. Уложени материјал је коштао нула динара. Звучници су кинески Пионири са бувљака, скинути из аута. Медијапан је од растуреног дела пулта од растуреног видео клуба. Био је жут, па су и кутије такве. Нажалост, нисам имао одговарајућу дужину медијапана, па сам скратио висину кутија на пола, а тиме и дужину трансмисионог канала. Зато у шали ове кутије зовем Cheap Trick 71 (половина од 142). Медијапан је спајан дрвеним чеповима и лепљен гитом за аутомобиле, нисам имао лепак за дрво. Гит се види споља на кутијама, требало је на крају да их префарбам, али је до данас остало овако. Дампирање сам урадио са 10 мм стиропором, нисам имао ништа боље.

За дивно чудо, то уопште не свира лоше у односу на уложени новац. Уверен сам да када се уради како треба и свира како треба.

Сада CТ71 понекад користим за тестирање појачавача код првог пуштања у рад, а углавном служе као сталци за друге звучне кутије.

Мислим да је највећа предност ове конструкције баш TL отвор на горе, добија се нешто слично као open baffle или back loaded horn или штатијазнам, углавном пријатније од бас рефлекса. Дакле, никако не одступати од нацрта.

Када дође време да се чисти трансмисиони канал, окрену се кутије наопако и врло гласно се пусти први албум Цепелина. Тако ја радим.

post-168-0-38508300-1387154885_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naručio sam Alto I polovne kutije, a one sadrže W170S i nešto slabiji DTW72 visokotonac.

E sad razmišljam se da ugradim G20SC umesto DT94........... ali samo razmišljam :D Videću prvo kako ovo svira....

Skretnicu ću prepraviti, ovu što dobijem od njega... kalemove motati sam...

 

Inače druže hvala ti što si se pojavio sa ovim CT-om, zamalo da izrežem medijapan za Alto 2 kutije :)

Ionako sam hteo neke visoke podnostojeće elegantne... :Viannen_loungelizard:

I ja ću upustiti drajvere, imam već i zamišljenu kombinaciju furniranja/farbanja, samo ne znam šta sada sa onom rupom gore?

 

I kako/čime se ovo dampira?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naručio sam Alto I polovne kutije, a one sadrže W170S i nešto slabiji DTW72 visokotonac.

E sad razmišljam se da ugradim G20SC umesto DT94........... ali samo razmišljam :D Videću prvo kako ovo svira....

Skretnicu ću prepraviti, ovu što dobijem od njega... kalemove motati sam...

 

Inače druže hvala ti što si se pojavio sa ovim CT-om, zamalo da izrežem medijapan za Alto 2 kutije :)

Ionako sam hteo neke visoke podnostojeće elegantne... :Viannen_loungelizard:

I ja ću upustiti drajvere, imam već i zamišljenu kombinaciju furniranja/farbanja, samo ne znam šta sada sa onom rupom gore?

 

I kako/čime se ovo dampira?

Hahahaha,ne verujem.Zvucnici su iz Šapca,je l' tako?Zvao sam u subotu i lik me pita jesam li iz Niša... :laugh1tooht:

Maznuo si ih meni ispred nosa... :nonono::laugh1tooht:

Uzeću nove verovatno sada...Sa srećom pravljenje.Ja ću se strogo držati projekta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hahahaha,ne verujem.Zvucnici su iz Šapca,je l' tako?Zvao sam u subotu i lik me pita jesam li iz Niša... :laugh1tooht:

Maznuo si ih meni ispred nosa... :nonono::laugh1tooht:

Uzeću nove verovatno sada...Sa srećom pravljenje.Ja ću se strogo držati projekta.

 

Jes, taj sa kupujemprodajem :icon_mrgreen: Ma uzeo bih odavno, oglas stajao nedelju dana, al sam čekao kinta da mi legne. Gospođa iz moje banke te prešla, legla mi kinta u subotu ujutru :icon_mrgreen:

I tebi neka je sa srećom... meni samo trn u oku ovi DTW72 koji su na originalnim kutijama...... ali ako to bude lepo sviralo, šta sad... neka ga :rolleyes:

Ali svrbi me G20SC, već u najavi :laugh1tooht:

 

@Koja: :oke:

I meni će biti zvučnici za komp...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.visaton.de/vb/showthread.php?t=5293 eee ne može copy paste u google translate :0002trtum3::icon_mrgreen:

 

 

Google Chrome ima opciju automatskog prijevoda. Njemački solidno prevodi na engleski ako ti to pomaže.

Otvori stranicu u Chromeu i onda desni klik, pa će ti ponuditi nešto kao "Translate" ili "prevedi". Kada prevede na koji si već jezik namjestio u postavkama ranije dok si prvi put pokretao Chrome imaš opciju (gore uz vrh slike na Chromeu) za promjenu jezika na koji prevodiš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, da, zbog toga ne može, jedino da ga pročita AbbyFineReader pa GT.

 

Na Visaton forumu nađoh modifikaciju ovog projekta sa otvorom napred:

 

Postavljena slikaPostavljena slika

 

Ali u ovoj konstrukciji je bas na 1/3 T kanala u odnosu na original koji je praktično na početku, pa ne znam koliko to utiče na finalni zvuk...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...