Jump to content

3d printing - brza izrada prototipa


andrics

Preporučeni Komentari

Kako god, printer je kod nas u firmi, ne košta me ama baš ništa da probam. Ako ne budem zadovoljan rezultatom, uvek ostaje opcija da kupim originalni deo :)

Zašto se više (zaista) pravdaš? Čak i da Ti deo nije potreban, dobro je (o)probati na nečemu što (i) nije važno. Kao i kod svih tak(o)vih uređaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Свакако изазов за направити. Очекујем резултате а некако сам скептичан да ће то да успе или сам оматорео :) Јел машина оставља рупу за осовину или ти накнадно бушиш?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Свакако изазов за направити. Очекујем резултате а некако сам скептичан да ће то да успе или сам оматорео :) Јел машина оставља рупу за осовину или ти накнадно бушиш?

 

Sve zavisi kako se model kreira - ako rupa postoji na modelu, biće je i na "otisku". Uspeće, ne sumnjam - više je pitanje hoću li ja biti zadovoljan - model sam pravio mereći pola dimenzija u vazduhu pa nemam koga drugog da krivim no sebe. Ozbiljno razmišljam da investiram u ovo čudo od printera, cena nije mala ali je razumna, rukovanje veoma prosto a kad sam malo promislio, ima milion situacija kad poželim da napravim nešto sitno, onda to uradim ručno, pa nije dobro (neprecizno) pa onda odem da mi to odrade na CNC-u pa me košta i oka i bubrega i onda mi taman padne neka nova ideja na pamet pa onda opet ispočetka... 3D printer u kući više nije nikakva naučna fantastika niti bahaćenje - samo je pitanje hoće li stajati kao #show-off# (watch me what I've got) ili će se koristiti... Palo mi do sad baš puno ideja šta se sve može odraditi - na primer, treba ti nova iznutrica za alu-kapicu na potenciometar koja je od plastike - smeriš, nacrtaš, isprintaš i popravio si vintage amp...  Razni koturići i zupčanici u CD plejerima, kasetofonima... Headshell za zvučnicu, protraktor za istu, subtanjir, razne podložne koještarije za montažu nečeg drugog... male plastične kutijice otkačenih oblika, specijalni odstojnici za PCB-e kada dve pločice treba spojiti ali im se rupe za montažu ne poklapaju... Ma nema limita, sve dok je finalna dimenzija komada manja od limita koji printer može da odradi... Ovaj "Craft Bot" tuče konkurenciju i uzduž i popreko - jeftin je, može da odradi dosta velike komade, uz njega je softver besplatan, rukovanje ne zahteva ama baš nikakvo posebno predznanje... Radi tiho i prilično brzo... Nije mala investicija ali na duže staz definitivno može da se smatra isplativim ulaganjem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko košta održavanje tog printera, šta na njemu samom može da se troši?

 

Nema održavanja :)

Ima nešto ležajeva, malih ventilatora, osovine i malo elektronike. Taman dok dođe vreme da može da se nešto pohaba, biće načisto zastarela tehnologija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavio sam mašinu na draft quality, čisto da vidim na čega će da izađe. Čak se nisam ni zezao da promenim kotur sa belom bojom... Pa, tako i izgleda: draft... (točeno) :buehehe:

 

post-13-0-95343900-1415208078_thumb.jpg post-13-0-26266600-1415208079_thumb.jpg post-13-0-49955900-1415208079_thumb.jpg

 

Merkanjem i računanjem, došao sam do određenih saznanja o potrebnim podešavanjima da bi ovako mali komad izašao što verniji željenom dizajnu. Previše imam onog drugog posla da bih sada sa tim eksperimentisao, ali za neke stvari smo sad ipak pametniji. S obzirom na to da je komad rađen po sistemu "sedi i vozi", nije jako loše. U apsolutnim razmerama bi bilo neprihvatljivo ali... Imam kada ovim da se bavim kad obavim ono što se pre svega mora obaviti... (višak materijala na slikama je privremene prirode - dodaje se da bi slojevi iznad imali na čega da se oslanjaju u procesu)

 

edit: namesto minimalnih 50 mikrona koliko mašina može, ovde je bilo podešeno na 300mikrona tj umesto 0.05mm rađeno sa brizganjem nitima od 0.3mm (naravno, to sa sobom povlači i značajno duže vreme za izradu a vremena baš ovih dana nemam toliko za ovakve stvari)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Postavio sam mašinu na draft quality, čisto da vidim na čega će da izađe. Čak se nisam ni zezao da promenim kotur sa belom bojom... Pa, tako i izgleda: draft... (točeno) :buehehe:

 

attachicon.gifarm_01.JPG attachicon.gifarm_02.JPG attachicon.gifarm_03.JPG

 

Merkanjem i računanjem, došao sam do određenih saznanja o potrebnim podešavanjima da bi ovako mali komad izašao što verniji željenom dizajnu. Previše imam onog drugog posla da bih sada sa tim eksperimentisao, ali za neke stvari smo sad ipak pametniji. S obzirom na to da je komad rađen po sistemu "sedi i vozi", nije jako loše. U apsolutnim razmerama bi bilo neprihvatljivo ali... Imam kada ovim da se bavim kad obavim ono što se pre svega mora obaviti... (višak materijala na slikama je privremene prirode - dodaje se da bi slojevi iznad imali na čega da se oslanjaju u procesu)

 

edit: namesto minimalnih 50 mikrona koliko mašina može, ovde je bilo podešeno na 300mikrona tj umesto 0.05mm rađeno sa brizganjem nitima od 0.3mm (naravno, to sa sobom povlači i značajno duže vreme za izradu a vremena baš ovih dana nemam toliko za ovakve stvari)

Ono sto ja mogu da kazem na prvi pogled je da je potrebno dosta vremena da bi ovaj printer poceo da stampa kako treba . Da me ne shvatite pogrosno , to nije slucaj samo sa ovim printerom , vecina printera , da ne kazem svi , moraju detaljno da se podese , da bi mogli da printaju korektno . Ako su ovako katastrofalni rezultati sa 0.3mm layer-om ( slojem ) , 0.05 mm je besmisleno pokusavati dok se printer ne podesi . 

 

Dizna je po specifikaciji 0.4mm ali to u stvarnosti nikada nije tako , varira od 0.35 do cak 0.5mm . Samim tim  debljina niti, koji se formira na izlazu dizne , nije ista za svaki primerak . To je osnovno da se utvrdi i da se vrednost unese u slicer .

 

Filament je , koliko mogu da vidim iz slika PLA , to je jos jedna bitna stavka za upotrebljivost objekta . PLA se deformise vec na 40 -45 stepeni C , tako da ga ja nikada nisam smatrao ,da otstampani objekti , sa ovim filamentom  imaju upotrebnu vrednost.

 

Hot bed , ploca na kojoj se stampaju objekti , je od aluminijuma , a to za sobom povlaci mnoge probleme kada se zeli stampa sa layerom 0.05mm. Naime , da bi se materijal zalepio na plocu potrebno je da se ploca zagreje , za PLA 60-70 C , ABS 110-120C.  Kako god konstrukciono da je reseno , aluminijum se blago uvija na sredini , i povrsina na kojoj se stampa nije vise dovoljo ravna , to dovodi do losih rezultata u finalnom objektu . Iskustvo kaze da za 0.05mm layer , staklo sa slojem  kapton-a je idealna povrsina .

 

Sledece sto se vidi je nepreciznost slaganja layera , u prevodu da svaki sledeci lajer mora da prati geometriju prethodnog . To sa ovim primerkom printera je  jako lose . Razloga za to moze da bude vise , ali su najcesci los kvalitet upotrebljenih mehanickih  delova ili prevelika brzina za taj printer .

 

Objekti koji se stampaju su obicno zaokruzene metricke vrednosti , tako da layer od 0.3mm je besmislen a ujedno dovodi do loseg prelaza izmedju layera i slinavog izgleda odstampanog dela . Layer od 0.25 mm  je iskustveno najbolja velicina za relativno brz print , a layer od 0.1mm za relativno precizan print .

 

sta to znaci prakticno znaci ? Nas objekat ima oblik stepenica a svaka je visoka  vi 15.5 mm , layer je 0.3mm . Matematika kaze  15.5 /0.3= 51.666.... 55 layera ce odstampati kako treba ali taj poslednji je problematican . 

 

Ne znam da li na tom printeru postoji ventilator koji duva u objekat dok se stampa , ali je to za stampu malih , preciznih objekata jako bitno . Mora da se forsira hladenje prethodnog layer-a pre nego sto pocne stampa sledeceg . Ako ne postoji to dovodi do deformacije prethodno odstampanog layera .

itd , itd...

 

Ako je potreban pomoc pusti poruku na email .

P.S Dobro dosao u klub " nerviranja do zore " :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...