Jump to content

zaštita metal-a od rđe...


zika

Preporučeni Komentari

Kako se zove, koji je najbolji, gde kupiti, po kojoj c(ij)eni, onaj premaz za metal kojim se zaustavlja rđa?

Potrebno je zaustaviti razvoj iste na jednom malom m(ij)estu na uređaju za pranje veša...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Iron maiden :)

 

Ako rdja vec postoji, gvozdje oksid, treba ga ukloniti fosfornom kiselinom.

Komercijalni naziv je ANTIROST.

(mozda moze i kokakola :oke: )

 

Posle brisanja antirostom treba vodom ocistiti i odmastiti povrsinu, pa namazati zastitnom farbom.

U nekim prodavnicama se zove minijum, u nekim prodavnicama cinkolit, svakako treba traziti zastitnu farbu.

Savetujem rad u rukavicama, zbog teskih metala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da pojasnim, video sam neko sredstvo koje se nanese na rđavo m(j)esto i stvori se kao zakrpa, liči na lem i to dugo ostane tako, ako se ne želi dalje nanositi boja... Nije mi moj limar pri ruci pa zato i pitam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda Hammerite?

 

 

Radio sam s njim i ako se poštivaju pravila nanošenja zna biti tvrd kao kost i postojan desetak godina. Ako se pogriješi onda bude jako loše. Svakako prije boje treba četka i antirost pa ispiranje i sušenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Antirost:-Nanese se cetkom ili sundjer (natopi se kriticno mesto)-Ceka se bar 1h-Posle cekanja celicnom cetkom ostrugati korodiralo mesto da zdravog lima i skinuti sloj farbe 2cm iko korodiralog masta na limu (ovo je vecneko napisao, bukvalno da se dodje do zdravog lima)-Posle mehanickog otklanjanja korozije ponovo naneti antirost i cekati pola sata da se osusi-Prebrisati suvom krpom i naneti temeljnu farbu pa tek onda farbu za finisPoenta antirosta je da stvori fosfatizovani sloj koji moze i do 24h da spreci tezi oblik korozije bez farbanja pri prisustvu vlage.Ovako ja radim sa konstrukcijama koje su namenjene za upotrebu napolju (ograde, merdevine, kapije, nosaci razni...) i nemam problema. Sve te konstrukcije su pravljene od obicnog trgovackog celika sa stovarista.Recimo, farbao sam dvosed ljuljasku-lezaljku na ovaj nacin koja vec 2 godina stoji napolju i nigde nije pokazala koroziju.Da dodam, bas na ovaj nacin sam servisirao limariju na vesmasinama i vise nikada nije popustilo na tom mestu gde je bila korozija.Korozija se zaustavlja samo totalnim uklanjanjem do zdravog lima!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...