Jump to content

Anti-Cable by Paul Speltz-iskustva


Okibokis

Preporučeni Komentari

U poslednje vreme vidim oglase sa ovakvim kablovima,pa sam posle informisanja na netu video da se prave takvi interkonekti.Da li je neko probao ove kablove,i da li se mogu napraviti u diy varijanti.Nekada davno sam citao neke diskusije,gde su momci skidali pvc izolaciju sa domacih kablova punog preseka,i stavljali ih u dugu pamucnu pertlu.Da li je to to?

post-1130-0-66991500-1378046292_thumb.jp

post-1130-0-25267900-1378046295_thumb.jp

post-1130-0-97845700-1378046296_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam originalne Speltz-ove zvucnicke i 1 par interconnect-a sa Eichmann Bullet Plug-ovima.

Prezadovoljan sam. :oke:

 

Zahvaljujuci kolegama i dragim Prijateljima : @grau i @FFL, imam i 1 par interconnect-a od originalne Speltz-ove zice sa RCA cincevima (ne znam kojim). Takodje, odlicno !

Ako imas neki "kanal" sa povoljnim cenama za interkonekte, imas pm. Trazi se jos 1 par interkonekata ( original ) da kompletiram "kablazu". :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam ali sam takodje zainteresovan,pretpostavljam da je ovde takodje presudan kvalitet zice,i da ga ima samo original.Ali zelim takodje da prodiskutujem sa ostalima,ako je ovo Belden zica odredjenog preseka i standarda,a ima je u prodaji,igrao bih se njome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegioni 

 

Imam tri pitanja vezana za te Speltzove kablove ; 

 

1 -  Ako je taj centralni provodnik tako obmotan sa tom retkom spiralom provodnika mase da li to znaci da takav kabl jeste losije oklopljen nego ovi konvencionalni , odnosno da li je manje otporan na razne smetnje iz okoline , odnosno skloniji brumu ? 

 

2 -  Da li tako namotana retka spirala mase jeste ujedno i jedan namotan kalem koji unosi svoju induktivnost u kolo audio signala ?, a koji moze svojom induktivnoscu  recimo da bude u interakciji sa ulaznim stepenom Amp-a pa da izazove  oscilovanje ili neku nepozeljnu rezonansu u nekom delu RF spektra ? 

 

3 - Koliko je metar tog kabla ? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BANAT Prijatelju,

vlasnik sam Anticables kablova vec 2 godine.

 

1, nikada sum, brum

2. nisam imao nikakvih problema sto se tice amp-a ( SET sa 211 cevima )

3. http://anticables.com/interconnects/analog-rca-interconnects#!/~/product/category=3682626&id=14644563

 

      Dok Druze , 

 

 1 - Cak ni kada primaknes tom signalnom kablu mobilni tel. koji zvoni ili poziva ne dobijas nikakav nepozeljan krckavi zvuk iz zvucnika ?

 

 2 - Mozda kod tvog SET Amp-a se trefilo pa nemas nikakvih problema ! , ali da li mislis da Univerzalno takvi u osnovi induktivni kablovi  ne mogu da naprave problem kod nekog drugog tipa Amp-a , PreAmp-a ili sl.  ?  

 

 3 - Cene metra takvog kabla cak i u najeftinijoj varijanti  ipak nije za moj skromni dzep ! , licno  cenim da bi fer cena  metra takvog kabla sve zajedno sa pripadajucim RCA  terminalima trebala biti  ne vise od 10 - 15 $ Max . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cenim da bi fer cena  metra takvog kabla sve zajedno sa pripadajucim RCA  terminalima trebala biti  ne vise od 10 - 15 $ Max . 

Onda prvo iskritikujte Eichmann Bullet sto konektore prodaje za 50 evra a ne za 5 a zica treba da bude pola evra da bi proizvodjac zaradio sebi koji evro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolega Banat,

 

1. ne

2. ne znam odgovor ( medicinar sam sa elementarnim poznavanjem fizike )

3.  moji RCA terminali su Eichamann Bullet Plug http://www.soundfountain.com/amb/bullet.html

parce plastike, izgleda nikako, ali su vrhunski i naravno, placas brand name. Ne bih komentarisao cenu same Speltz-ove zice.

 

E sad' ovako, ideja da nabavim Anicables je potekla od solid core koncepcije. Prvobitno sam hteo da uzmem samo zvucnicki solid core kabl ( eksperimentisao sa Cu lak zicom iz Bora raznih profila, tu mi pomogao dragi Prijatelj Zoki iz FTA ) , izuzetno mi se svidelo , tako da sam porucio direktno od Paul-a 1 par terminisanog zvucnickog kabla, kao i 1 par interkonekta. Ukratko.

Inace, dosta je kablova bilo u mojim sistemima ( Cardas Quadlink. Hexlink, Kimber 4 TC, 8 TC, WdH Clearewater, SCS-12, Revelation .... ). Da ne zaboravim i poznati "telefonac" koji je posramio vise prethodno nabrojanih brand name kablova.

Pozdrav i  :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne, nisu bili originalni konektori. stavili smo ove koje prodaje KORATO (tiffany valjda). imao sam 2m sa XLR neutrik pa posto mi to nije trebalo isekli smo na 3 dela, 1 je zavrsio kod doktora a 2 sam prodao. nisam oglasavao ovde, mislio sam da to nikog ne zanima posto na KP vec 2 meseca stoji oglas za zvucnicke kablove.

 

meni je XLR kabl svirao ne preterano dobro, previse ustogljeno za moj ukus, falilo mu je i dinamike i transparencije mada je radio posao u ostrim sistemima (upravo sam ga i bio kupio u doba kada sam trosio aktivne ATC kutije koji su dosta neotesani u zvuku). pred slanje novom vlasniku sam ih kratko poslusao i bio sam prilicno iznenadjen, radili su pristojno, mozda ih i ne bi prodavao. moguce je da je bilo do duzine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda prvo iskritikujte Eichmann Bullet sto konektore prodaje za 50 evra a ne za 5 a zica treba da bude pola evra da bi proizvodjac zaradio sebi koji evro

 

   Nikad nisam cuo za tog Eichmann Bullet -a ! , ali i ne cudi me jer je okolo kamara kojekavih prodavaca i proizvodjaca minornih audio akcesoara tipa kablovi ,konektori i sl. po vrlo  zanimljivim cenama , a na koje ne obracam paznju ! 

 

 Jedino me cudi sto je taj Paul Speltz  kao vrsni Elektro Inzinjer kojeg sam inace izuzetno respektovao zbog svojih pojedinih unapredjenja kod Atma-Sphere  OTL Amp-ova spao na prodavanje skupih kablova meni licno sumnjivih perfomansi, odnosno rekao bih bolje je da se drzao svojih autotrafoa . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam procunjao po anticables sajtu.

Mislim da su moji interkonekti naštrikani kao Level 3 Reference Series Speaker Wires.

Tačno ću da naštrikam zvučničke od telefonca kao Level 3 Reference Series Speaker Wires, čisto ono da se kurobecam :wink2:

 

EDIT: RCA konektore na kablovima trošim ove http://tinyurl.com/q7epwp7. Nema ni trunke gvožđa u njima, nemaju metalno telo pravljeno na strugu, pozlaćeni, meni sasvim OK.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam procunjao po anticables sajtu.

Mislim da su moji interkonekti naštrikani kao Level 3 Reference Series Speaker Wires.

Tačno ću da naštrikam zvučničke od telefonca kao Level 3 Reference Series Speaker Wires, čisto ono da se kurobecam :wink2:

 

EDIT: RCA konektore na kablovima trošim ove http://tinyurl.com/q7epwp7. Nema ni trunke gvožđa u njima, nemaju metalno telo pravljeno na strugu, pozlaćeni, meni sasvim OK.

 

Kolegione ManicP 

 

 

Hvala ti za prilozeni  link ! ,

 

Takvi  RCA konektori sasvim zadovoljavaju i moje zatheve , sta kvalitetom izrade , sta upotrebljenim materijalom , sta i cenom ! 

 

  Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicna tema ljudi.

Znas sta Banat.

Ako neko vec ima kablove bilo koji da su i zadovoljan je njima a jos ima i iskustva sa mnogo drugih vrsta ja bi mu verovao i na rec.

Vi ste blizu pa poslusaj razlike. Poneses svoje pa uporedis da li ti se svidja razlika.

Imaj u vidu uvek da kablovi zasticeni od RFI mogu veoma lako da pokvare kabl u audio smislu.

GSM telefon ima max oko 2W snage i probija svuda pa i u mozak.

Nisu kablovi nikakva ezoterija nego cista fizika.Konektori isto.Dobar materijal i izolatori.

Nekima se ni zlato ne svidja kako zvuci pa im pozlata nije najbolja stvar.Ako korodira kao recimo srebro ili bakar onda ce sigurno zvucati losije nego da je pozlacen i to vrlo brzo. Bakar je "bolji" ali kratko traje? Pusti ti to.

 

Ako Kabl zvuci za sve pare samo kupis i sviras.Naravno u granicama neceg sto covek moze da plati.

 

Ko voli da strika moze da proba od nekog dobrog materijala i to ne sumnjam da ce zvucati solidno. Nemam iskustva sa strikanjem ali verujem onima koji su to radili mada nikada nisam cuo strikani kabl iz domace kuhinje..Svakako je jako bitno da kvalityet bakra bude dobar kao i izolacija i da na kraju sto je moguce bude dobro zasticen od prodora vlage da bi bio ok na duze staze. To nije bas najlakse, ali.... Ima kitova, ima smola a jos nisam video da je to neko uradio ili se ne vidi jer je ispod shrinka mada mislim da je sve na suvo. Zica nije ravna pa da se stavi lepljivi shrink. Nije zgodno uopste.

Nadam se da ste videli oksidirane posrebrene pletenice ili bakrene kroz providnu izolaciju nekada u zivotu a stoje u sobi.

 

Nije nikakav greh sto neko prodaje kablove sve dok su kvalitet materijala, cena i performanse pristojne.

Imajte u vidu koiko ta osoba ima godina pa su u skladu sa tim verovatno i aktivnosti. Sto neko ne bi ziveo od stare slave? Posteno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicna tema ljudi.

Znas sta Banat.

Ako neko vec ima kablove bilo koji da su i zadovoljan je njima a jos ima i iskustva sa mnogo drugih vrsta ja bi mu verovao i na rec.

Vi ste blizu pa poslusaj razlike. Poneses svoje pa uporedis da li ti se svidja razlika.

+ 1

Postovani Dranix, po meni ovo je i poenta i hvala na postu. :oke:

Nisam ja otvorio ovu temu ( Anticabels by P.Speltz - iskustva ) vec kolega Okibokis.

Ja sam samo pisao o mojim iskustvima sa originalno terminisanim kablovima direktno od Mr. Speltza. U medjuvremenu sam dobio na poklon ( thnx grau ) jos jedan kabl sa originalnom zicom. ali zbog pravljenja 3 kabla od 1, terminaciju je uradio odlicno i profesionalno takodje kolega sa ovog foruma ( hvala FFL :thumbsup: ).

Izvinjavam se sto sve ovo ponavljam, ali nije na odmet.

Moja iskustva ( sto je i tema ) su veoma pozitivna u smislu da se "ne osecaju kablovi" ( u potpunosti neutralni, sto bi rekao kolega ZZZ, bez zvucnog potpisa ).

Zakljucak : vise ne razmisljam o kablovima, vec samo kako da kompletiram da mi svi kablovi budu Anticable.

E sad', da li se to moze bolje napraviti, sigurno da moze.

Da li je to Belden zica kako je pitao pokretac ove teme, mislim da nije.

Da li je Mr.P.Speltz pronasao "toplu vodu", nije.

Da li su Eichmann RCA konektori toliko bolji od Kanibalovih cinceva od 690 dinara da opravdavaju svoju cenu nije predmet ove teme.

 

Kao sto rece Dranix - svako moze poslusati ove kablove u mom sistemu, moze doneti svoje kablove i uporedjivati ih.

 

Ono sto je jos preostalo da probam u svom sistemu - bakarna cev kao kabl !

Recimo - http://www.coppersev.com/tubes_general-Bakarne_instalacione_i_industrijske_cevi..sr-lat

Razmisljam jos o terminaciji tih cevi, kao i visednevnom eksperimentisanju u trazenju idealnog profila za audio sistem. ( pokretacu teme se izvinjavam na ovom malom off-u ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

FFL je u Vrdnik bio doneo takve DIY kablove, sa centralnim provodnikom od srebra ako se ne varam.

Da, taj kabl u Vrdniku je bio sa srebrnom žicom. Originalni kabl radi dobro u oštrijim sistemima, kao što je već @grau i napisao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...