Jump to content

Anti-Cable by Paul Speltz-iskustva


Okibokis

Preporučeni Komentari

Da, taj kabl u Vrdniku je bio sa srebrnom žicom. Originalni kabl radi dobro u oštrijim sistemima, kao što je već @grau i napisao.

Da pojasnim.

Anticables sa srebrnom zicom je krem/bele boje.

http://anticables.com/interconnects/analog-xlr-interconnects#!/~/product/category=3682631&id=14644596

Grau-ov kabl sa XLR konektorima je sa zicom crvene boje, sto ce reci da je u pitanju bakarna solid core zica ( deo kabla je kod mene ).

http://anticables.com/interconnects/analog-xlr-interconnects#!/~/product/category=3682631&id=14644595

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicna tema ljudi.

Znas sta Banat.

Ako neko vec ima kablove bilo koji da su i zadovoljan je njima a jos ima i iskustva sa mnogo drugih vrsta ja bi mu verovao i na rec.

Vi ste blizu pa poslusaj razlike. Poneses svoje pa uporedis da li ti se svidja razlika.

Imaj u vidu uvek da kablovi zasticeni od RFI mogu veoma lako da pokvare kabl u audio smislu.

GSM telefon ima max oko 2W snage i probija svuda pa i u mozak.

Nisu kablovi nikakva ezoterija nego cista fizika.Konektori isto.Dobar materijal i izolatori.

Nekima se ni zlato ne svidja kako zvuci pa im pozlata nije najbolja stvar.Ako korodira kao recimo srebro ili bakar onda ce sigurno zvucati losije nego da je pozlacen i to vrlo brzo. Bakar je "bolji" ali kratko traje? Pusti ti to.

 

Ako Kabl zvuci za sve pare samo kupis i sviras.Naravno u granicama neceg sto covek moze da plati.

 

Ko voli da strika moze da proba od nekog dobrog materijala i to ne sumnjam da ce zvucati solidno. Nemam iskustva sa strikanjem ali verujem onima koji su to radili mada nikada nisam cuo strikani kabl iz domace kuhinje..Svakako je jako bitno da kvalityet bakra bude dobar kao i izolacija i da na kraju sto je moguce bude dobro zasticen od prodora vlage da bi bio ok na duze staze. To nije bas najlakse, ali.... Ima kitova, ima smola a jos nisam video da je to neko uradio ili se ne vidi jer je ispod shrinka mada mislim da je sve na suvo. Zica nije ravna pa da se stavi lepljivi shrink. Nije zgodno uopste.

Nadam se da ste videli oksidirane posrebrene pletenice ili bakrene kroz providnu izolaciju nekada u zivotu a stoje u sobi.

 

Nije nikakav greh sto neko prodaje kablove sve dok su kvalitet materijala, cena i performanse pristojne.

Imajte u vidu koiko ta osoba ima godina pa su u skladu sa tim verovatno i aktivnosti. Sto neko ne bi ziveo od stare slave? Posteno.

 

Dranix-e ,  naravno da je tema odlicna ! 

 

1-) Ako neko ima extemno skupe kablove koje je zbog svog  osnovnog neznanja i neupucenosti u osnove Elektrotehnike  usput  platio izuzetno skupo ko Grcka svakako  da ce reci da mu ti njegovi gajtani  zvuce : odlicno , superiorno , extravagantno , neutralno , moderno , prosvetljavajuce ...;itd . 

 po mom misljenju ako takvi extremno skupi kablovi unose neku primetnu finalnu zvucnu razliku u nekom lancu HI FI sistema to je zbog : 

1- odredjenih nesavrenosti pojedinih aktivnih sklopova sistema , tipa Zvucnici , pojacalo , pretpojacalo ... itd .

2- Osnovane Kriminalne Namere da se takvom  vesto smisljenom propagandom zaradi novac prodajom takvih Neosnovano skupih proizvoda neupucenim i neobrazovanim ljudima ( audiofilima ) iz domena osnova Elektrotehnike .

 

2- )  Tvrdnja da kablovi koji su zasticeni od RFI mogu da pokvare kabl u audio smislu jeste glupost ! , to moze biti samo slucaj ako su pojedini takvi audio kablovi napravljeni sa nekom fabrickom greskom , tipa upotreba lose izolacije , aljkavog nacina proizvodnje kabla , loseg kvaliteta provodnika ...itd . 

 

3-) Naravno da Nije greh prodavati kablove sve dok su odnos cene i perfomanse kabla pristojne ! Ali bez obzira koliko prodavac ima godina i nekih aktivnosti  iza sebe smatram da Nije fer prema kupcu da neki metar  kabla koji u osnovi kosta par $ prodaje neupucenom kupcu  po ceni od nekoliko stotina $ za isti metar , tu ne vidim nije nista Posteno nego  bas nasuprot obican Kriminal . 

 

4 ) Ponekad primecujem dolalazak nekih ljudi na ovaj nas DIY RS sajt koji pokusavaju da promovisu prodaju nekih minornih audio akcsoara tipa raznih extremno skupih gajtana , audio ili mreznih , nekih strujnih  kondicionera ili slicnih proizvoda po extremno skupim cenama , nakon sto biva da im je takva nepostena namera obicno ovde bude raskrinkana i ujedno sprecena onda postaju jos neposteniji pa nas pljuju i omalavazavaju sve i po Medjunarodnim DIY sajtovima . 

Zadnji takav neukusan primer dolazi od nekog coveka pod pseudonimom DVV .  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+ 1

Postovani Dranix, po meni ovo je i poenta i hvala na postu. :oke:

Nisam ja otvorio ovu temu ( Anticabels by P.Speltz - iskustva ) vec kolega Okibokis.

Ja sam samo pisao o mojim iskustvima sa originalno terminisanim kablovima direktno od Mr. Speltza. U medjuvremenu sam dobio na poklon ( thnx grau ) jos jedan kabl sa originalnom zicom. ali zbog pravljenja 3 kabla od 1, terminaciju je uradio odlicno i profesionalno takodje kolega sa ovog foruma ( hvala FFL :thumbsup: ).

Izvinjavam se sto sve ovo ponavljam, ali nije na odmet.

Moja iskustva ( sto je i tema ) su veoma pozitivna u smislu da se "ne osecaju kablovi" ( u potpunosti neutralni, sto bi rekao kolega ZZZ, bez zvucnog potpisa ).

Zakljucak : vise ne razmisljam o kablovima, vec samo kako da kompletiram da mi svi kablovi budu Anticable.

E sad', da li se to moze bolje napraviti, sigurno da moze.

Da li je to Belden zica kako je pitao pokretac ove teme, mislim da nije.

Da li je Mr.P.Speltz pronasao "toplu vodu", nije.

Da li su Eichmann RCA konektori toliko bolji od Kanibalovih cinceva od 690 dinara da opravdavaju svoju cenu nije predmet ove teme.

 

Kao sto rece Dranix - svako moze poslusati ove kablove u mom sistemu, moze doneti svoje kablove i uporedjivati ih.

 

Ono sto je jos preostalo da probam u svom sistemu - bakarna cev kao kabl !

Recimo - http://www.coppersev.com/tubes_general-Bakarne_instalacione_i_industrijske_cevi..sr-lat

Razmisljam jos o terminaciji tih cevi, kao i visednevnom eksperimentisanju u trazenju idealnog profila za audio sistem. ( pokretacu teme se izvinjavam na ovom malom off-u ).

 

Dok Druze 

 

Koliko sam razumeo ti si po profesiji medicinar ! , ja tu profesiju Izuzetno cenim i postujem ! , i tebi licno Nista ne zameram ako si te Speltz kablove platio toliko koliko si ih vec platio , na kraju ti ces svoj novac potrositi onako kako ti zelis jer je to tvoje licno Pravo i Sloboda ! 

Ali imam jedno pitanje za tebe : 

 

Ako si u prilici da kupis Vrlo Dobar standarnog kvaliteta Stetoskop koji recimo kosta 15Yura ili sa druge strane stetoskop , recimo pozlacen  sa sve atributima da je pravljen od nekih specijalnih egzoticnih materijala sa sve jos egzoticnijim nacinom proizvodnje i sve tako u tom stilu deklarisanim  i promovisanim od strane prodavca po ceni od 1000Yura , sta bi na kraju  ipak kupio ? 

 

Ps .cena vrlo dobrog RCA konektora u kanibalu nije 690 din, nego 65din .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BANAT dragi Prijatelju,

moja zelja je bila da u audio sistemu imam kablove solid core topologije, jer mi se citanjem, a potom i slusanjem raznih diy solid core kablova to i svidelo.

Eto kako dodjoh do P.Speltz-a.

Za Pravo i Slobodu se razumemo u potpunosti.

 

Sto se tice postavljenog pitanja odgovoricu ti iz svog licnog primera :

- kao student medicine sam na poklon dobio Suprahon stetoskop od starijeg kolege, kucnog prijatelja. Odlican, pouzdan.

- kada sam se zaposlio u bolnici od svoje plate sam kupio High End stetoskop u medicini, Litmann Cardiology II za nekih 180 US  dolara.

http://www.amazon.com/3M-Littmann-Cardiology-Stethoscope-3128/dp/B000F4UOXY

Autosugestija ili sta vec, cinile su mi se bolje. Ono sto je najbitnije davale su mi dodatnu sigurnost u odgovornom poslu. Medjutim, te slusaluce imaju jednu veliku manu, bar sto se tice mene. Nakon nekih 5-6 godina su se polomili limcici unutar creva koji povezuju cevi sa olivama za slusanje. Dao sam prijatelju koji je isao u USA da odnese u ovlasceni servis. Naravno da su ga tamo Jenkiji mlatili po raznim adresama, salterima da se coveku smucilo, te izvadio tada 150 US i pazario mi o svom trosku novi stetoskop ne pitajuci me. Mislis da sam uzeo ? Ne. Prodao sam ih i vratio prijatelju novac. Ponovo sam se vratio "starom", dobrom, Suprahone-u. Evo, i njega nadjoh na pik.ba oglasniku za citavih 70 kema ( 35 eura ).

http://www.pik.ba/artikal/6344827/stetoskop-supraphone/*

- trenutno radim u jednoj eminentnoj privatnoj Klinici. E tu imam najbolji stetoskop. To je stetoskop u vlasnistvu Klinike ! :shinymj5:

Kao iz onog vica : koji je nabolji auto ? Sluzbeni auto.

 

* moja iskrena preporuka za sve medicinare a da nisu pedijatri, jer ovaj stetoskop nema "malo" zvono.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BANAT dragi Prijatelju,

moja zelja je bila da u audio sistemu imam kablove solid core topologije, jer mi se citanjem, a potom i slusanjem raznih diy solid core kablova to i svidelo.

Eto kako dodjoh do P.Speltz-a.

Za Pravo i Slobodu se razumemo u potpunosti.

 

Sto se tice postavljenog pitanja odgovoricu ti iz svog licnog primera :

- kao student medicine sam na poklon dobio Suprahon stetoskop od starijeg kolege, kucnog prijatelja. Odlican, pouzdan.

- kada sam se zaposlio u bolnici od svoje plate sam kupio High End stetoskop u medicini, Litmann Cardiology II za nekih 180 US  dolara.

http://www.amazon.com/3M-Littmann-Cardiology-Stethoscope-3128/dp/B000F4UOXY

Autosugestija ili sta vec, cinile su mi se bolje. Ono sto je najbitnije davale su mi dodatnu sigurnost u odgovornom poslu. Medjutim, te slusaluce imaju jednu veliku manu, bar sto se tice mene. Nakon nekih 5-6 godina su se polomili limcici unutar creva koji povezuju cevi sa olivama za slusanje. Dao sam prijatelju koji je isao u USA na servis. Naravno da su ga tamo mlatili po raznim adresama, salterima da se coveku smucilo, te izvadio tada 150 US i pazario mi o svom trosku ne pitajuci me. Mislis da sam uzeo ? Ne. Prodao sam ih i vratio prijatelju novac. Ponovo sam se vratio "starom", dobrom, Suprahone-u. Evo, i njega nadjoh na pik.ba oglasniku za citavih 70 kema ( 35 eura ).

http://www.pik.ba/artikal/6344827/stetoskop-supraphone/*

- trenutno radim u jednoj eminentnoj privatnoj Klinici. E tu imam najbolji stetoskop. To je stetoskop u vlasnistvu Klinike ! :shinymj5:

Kao iz onog vica : koji je nabolji auto ? Sluzbeni auto.

 

* moja iskrena preporuka za sve medicinare a da nisu pedijatri, jer ovaj stetoskop nema "malo" zvono.

 

Dok Druze 

 

 Zaista ti se Iskreno zahvaljujem na tvom nadasve Postenom odgovoru po pitanju izbora dobrog stetoskopa ! , iz tvog odgovora spreman sam da zakljucim da si Zaista Pravi Profesionalac u Najboljem smislu te teci !  :oke:

 

Ps ,

samo me pomalo plasi mogucnost da ti se vremenom ne desi sa Speltz kablovima isto sto i sa tim Litmann Cardiology II stetoskopom , odnosno da ako se neka zica iz nekog razloga kod njih razletuje ili slomi da ih moras slati preko pola sveta direkto Speltzu  ili nekom njegovom saradniku gde ce oni da koriste neki specijalan Voodoo skupi kalaj i  isto tako skupu tenhiku lemljenja ne bi ih nekako popravili  .   :shinymj5:

 

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ps ,

samo me pomalo plasi mogucnost da ti se vremenom ne desi sa Speltz kablovima isto sto i sa tim Litmann Cardiology II stetoskopom , odnosno da ako se neka zica iz nekog razloga kod njih razletuje ili slomi da ih moras slati preko pola sveta direkto Speltzu  ili nekom njegovom saradniku gde ce oni da koriste neki specijalan Voodoo skupi kalaj i  isto tako skupu tenhiku lemljenja ne bi ih nekako popravili  .   :shinymj5:

 

:BeerMugCheers:

Dragi BANAT,

ako se to desi, bice sa njima kao i sa Litmann-om. :wink2:

Nikada nisam bio rob stvari.

 

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1-) Ako neko ima extemno skupe kablove koje je zbog svog  osnovnog neznanja i neupucenosti u osnove Elektrotehnike  usput  platio izuzetno skupo ko Grcka svakako  da ce reci da mu ti njegovi gajtani  zvuce : odlicno , superiorno , extravagantno , neutralno , moderno , prosvetljavajuce ...;itd . 

 po mom misljenju ako takvi extremno skupi kablovi unose neku primetnu finalnu zvucnu razliku u nekom lancu HI FI sistema to je zbog : 

1- odredjenih nesavrenosti pojedinih aktivnih sklopova sistema , tipa Zvucnici , pojacalo , pretpojacalo ... itd .

2- Osnovane Kriminalne Namere da se takvom  vesto smisljenom propagandom zaradi novac prodajom takvih Neosnovano skupih proizvoda neupucenim i neobrazovanim ljudima ( audiofilima ) iz domena osnova Elektrotehnike .

 

2- )  Tvrdnja da kablovi koji su zasticeni od RFI mogu da pokvare kabl u audio smislu jeste glupost ! , to moze biti samo slucaj ako su pojedini takvi audio kablovi napravljeni sa nekom fabrickom greskom , tipa upotreba lose izolacije , aljkavog nacina proizvodnje kabla , loseg kvaliteta provodnika ...itd . 

 

3-) Naravno da Nije greh prodavati kablove sve dok su odnos cene i perfomanse kabla pristojne ! Ali bez obzira koliko prodavac ima godina i nekih aktivnosti  iza sebe smatram da Nije fer prema kupcu da neki metar  kabla koji u osnovi kosta par $ prodaje neupucenom kupcu  po ceni od nekoliko stotina $ za isti metar , tu ne vidim nije nista Posteno nego  bas nasuprot obican Kriminal . 

Gomila gluposti. Ne budite lenji i stavite obican uvrnut kbel za interkonekt a zatim navucite sirm i poslusajte. Ako ne cujete razliku zaobidjite temu jer je samo trujete

 

A za stavku pod 1. drago mi je da sam glup i da uzivam u zvuku mog skupog kabla

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi Doktore,Nije bitno ko je zapoceo temu.Vidim na nekoj fotki da imas klavir u kuci. Mozda sviras i sam.Mozda neko iz porodice.Svejedno je.Tvoje su usi i iskustvo veoma dragocene za one koji eventualno lutaju u potrazi za solidnim zvukom.Zato sam i napisao da ti treba verovati i iskoristiti tvoje iskustvo koje sa nama nesebicno delis.Mozda se nekome ne svidja isti zvuk kao sto se tebi svidja ali to NEMA veze.Poenta je u tome sto ti odlicno znas kako zvuci taj vas klavir kad neko drugi svira na njemu a ti slusas sastrane.U tom zvuku nema ni kapi struje.Ma znam da me razumes.Ziv nam i zdrav bio.Impuse,Nekada davno sam negde procitao da je neko koristio obican pljosnati kabl za el.instalaciju od 2,5 kvadrata uvrnut na svakih 30cm jedan krug i da to ne zvuci lose.Nikada licno nisam probao niti sam slusao.Ovo nije moj predlog ali ne kosta nista da neko proba cisto da cuje neku razliku ako je vec toliko znatizeljan i skeptik u smislu da je svejedno kakav je kabl..Covek treba stvarno da bude slep ili da ne razume ono sta JASNO pise na sajtu anticable.Ona zicica u sredini nije nista drugo (mislim na kvalitet bakra samo) nego kao one koje se koriste u serijskom kablu.Pa svako krsten ovde na forumu koristi tu zicu (ili slicnu OFC) za konekciju unutar pojacala. Doduse lebdi u vazduhu pa kvalitet izolacije ne dolazi do izrazaja ali zato nema ni kapacitivnost koja moze da bude veoma "korisna"..Sigurno ste probali i posrebrenu zicu kao i zice razlicitog preseka i znate koja je razlika.Ponavljam samo malo za one koji nisu procitali ceo forum ili se ne secaju a bilo je pisanja o tome.Da ne zaboravim. Vrsta kalajne legure koja je dobra za te svrhe. Ono, kolicina srebra i bakra u njoj. .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gomila gluposti. Ne budite lenji i stavite obican uvrnut kbel za interkonekt a zatim navucite sirm i poslusajte. Ako ne cujete razliku zaobidjite temu jer je samo trujete

 

A za stavku pod 1. drago mi je da sam glup i da uzivam u zvuku mog skupog kabla

 

 

  :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kablovi su k'o i zene

 

o tome nema konsenzusa i gotovo

 

ja znam sta je ( i od kablova i od zena ) najbolje za mene licno ......... a sto sam stariji sve me vise nije briga sta kome drugom odgovara

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi Doktore,

Nije bitno ko je zapoceo temu.

Vidim na nekoj fotki da imas klavir u kuci. Mozda sviras i sam.Mozda neko iz porodice.Svejedno je.

Tvoje su usi i iskustvo veoma dragocene za one koji eventualno lutaju u potrazi za solidnim zvukom.

Zato sam i napisao da ti treba verovati i iskoristiti tvoje iskustvo koje sa nama nesebicno delis.

Mozda se nekome ne svidja isti zvuk kao sto se tebi svidja ali to NEMA veze.

Poenta je u tome sto ti odlicno znas kako zvuci taj vas klavir kad neko drugi svira na njemu a ti slusas sastrane.

U tom zvuku nema ni kapi struje.

Ma znam da me razumes.

Ziv nam i zdrav bio.

 

Dragi Dranix,

sto se tice klavira, u potpunosti si u pravu.

Da, svirao sam klavir, prvo u muzickoj skoli, kasnije band-ovi,vezbanja po  garazama, MZ-ima, nastupi na gitarijadama, korepetiranje horova, "tezge" na moru, planini, Nove godine ...., a u periodu od 1978-1984 god. i profesionalno. Za mene i moja pokoljenja imam 2 snimljena LP-a sa tadasnjim band-om.

Ono sto je kuriozitet svirao sam u svim beogradskim, zagrebackim dvoranama tada, a najveci peak i ponos moje karijere je koncert na Poljudu, Split pred 11000 ljudi.

Ne bih zelo da ovo bude neki moj EPP CV, ali ... eto, pretpostavio si, nemam cega da se stidim, naprotiv.

Monitorski zvuk mi je jasan, iskustva iz studija u cuvenoj "petici" koja je danas, na zalost, postala Tuckwood bioskop. Meni jos draza "sestica" u zgradi Radio Beograda, Aquarius studio itd.

Magican zvuk velike magnetofonske 24-kanalne trake koji me je fascinirao, potom preslusavanja, remix-i na 2 kanala, producenti, menadzeri. Monitori na bini. Monitori na otvorenom prostoru. "Gluva" soba za bubanj.

Sada je kcerka nastavila jos bolje i dalje. Od pijanina Tchaika ( Čajka ), preko Yamaha U3 studio pijanina, do sadasnjeg Zimmermann (onaj na slici kao podloga novokupljenim LP-ima, a ne kompotima, sustiklama i dunjama ) polukoncertnog "minjon" klavira, koji btw. ima sjajan ton. Sada sam iskljucivo slusalac i u pratnji kcerke po takmicenjima, nastupima.

 

Da ne zaboravim, moje prvo pojacalo je bilo cevno. Teisco. Otuda ljubav prema cevnom zvuku, doduse to su bile sve PP topologije. Cevi EL34, 6550 .... Obozavam i dan-danas taj omamljujuci zvuk push-pull-a koji te "vraca" uvek po malo unazad, zavodan, za neke "razliven", "razmazan", ali meni prijatan. 

Orgulje GEM. Potom su dolazile FARFISA-e, Hammond M-100, Wurlitzer-i, Fender Rhodes.i, SIEL, Solina, Krumar "štrajhovi", KORG MS-10, MS-20. Moog Micro, Moog Mini, Prophet 5, Oberheim - OB1, OB-X, ARP Odissey. One kasnije digitalne ne pominjem. Sigurno sam ponesto i zaboravio. Nikada necu zaboraviti analogni zvuk starog, dobrog Moog-a, i dan danas volim da preslusavam muzicke materijale i da cujem, osetim da li je u pitanju Wurlitzer, Fender Rhodes, nekada i Yamaha Grand Piano, ali sa tremolo-om, pa moze da zavara.

Huuuh ..... ima jos dosta toga, ali vec i ovako sam mozda pojedinima patetican tako da se odjavljujem.

Dranix, odlicno te razumem.

Hvala ti na zeljama za zivot i zdravlje sto isto zelim i tebi i svim clanovima foruma koje sam znao od ranije, koje sam sreo/upoznao u Vrdniku, koje jos uvek ne znam, koje cu, nadam se, upoznati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo je sto si sve ovo napisao da ljudi koji te ne poznaju malo steknu neki utisak.

Obicno ljudi i ne pricaju neke svoje dozivljaje pa se sve nesto iscudjavamo kad u nekom razgovoru "otkrijemo" po neki "pikantni" detalj a mislimo ( ili smo do tada mislili ) da poznajemo coveka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svasta lepog napisano al po meni ko ima para da plati i hoce da plati dobro kabel zasto ne a ko nema i nece ostaje mu uvek svajserska varijanta sa manje para da prilagodi svoj sistem.Ziveli. :drinking-2: .Naravno uvek je dobro cuti druga iskustva/jeftinije je/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lako je tebi Zene kad si ti otkrio novi hemijski element zvani prepucijum.

Od tada za tebe nema zime.

 

Ajd nam jos kazi i kakve ti zene odgovaraju pa da izbije opsta svadja.

 

Ili ti jednostavno odgovara jedna crna a druga plava. Mislim ono plus i minus. Jin i jang.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+ 1

Postovani Dranix, po meni ovo je i poenta i hvala na postu. :oke:

Nisam ja otvorio ovu temu ( Anticabels by P.Speltz - iskustva ) vec kolega Okibokis.

Ja sam samo pisao o mojim iskustvima sa originalno terminisanim kablovima direktno od Mr. Speltza. U medjuvremenu sam dobio na poklon ( thnx grau ) jos jedan kabl sa originalnom zicom. ali zbog pravljenja 3 kabla od 1, terminaciju je uradio odlicno i profesionalno takodje kolega sa ovog foruma ( hvala FFL :thumbsup: ).

Izvinjavam se sto sve ovo ponavljam, ali nije na odmet.

Moja iskustva ( sto je i tema ) su veoma pozitivna u smislu da se "ne osecaju kablovi" ( u potpunosti neutralni, sto bi rekao kolega ZZZ, bez zvucnog potpisa ).

Zakljucak : vise ne razmisljam o kablovima, vec samo kako da kompletiram da mi svi kablovi budu Anticable.

E sad', da li se to moze bolje napraviti, sigurno da moze.

Da li je to Belden zica kako je pitao pokretac ove teme, mislim da nije.

Da li je Mr.P.Speltz pronasao "toplu vodu", nije.

Da li su Eichmann RCA konektori toliko bolji od Kanibalovih cinceva od 690 dinara da opravdavaju svoju cenu nije predmet ove teme.

 

Kao sto rece Dranix - svako moze poslusati ove kablove u mom sistemu, moze doneti svoje kablove i uporedjivati ih.

 

Ono sto je jos preostalo da probam u svom sistemu - bakarna cev kao kabl !

Recimo - http://www.coppersev.com/tubes_general-Bakarne_instalacione_i_industrijske_cevi..sr-lat

Razmisljam jos o terminaciji tih cevi, kao i visednevnom eksperimentisanju u trazenju idealnog profila za audio sistem. ( pokretacu teme se izvinjavam na ovom malom off-u ).

Doktore moraces brenerom da uvrcec bakarne cevi za kablove :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li u Srbiji ima da se kupi kvalitetna bakarna lak zica koja daje iole pristojne rezultate,posto vidim da su mnogi eksperimentisali sa njom.Ne zamerite sto insistiram na diy varijanti,jer ovaj forum i nosi takvo ime.Meni je eksperimentisanje sa alternativnim varijantama podjednako vazno,kao i kupovina originalnog proizvoda.Ono sto me je zaintrigiralo na stranim forumima,je poredjenje,, Anti cable,,,sa ,,Magnetic wire,,

http://www.ebay.com/bhp/ofc-speaker-cable

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd ovako.Posto se Banat ovde navise "otima" imam predlog za njega.Uzmi parce 40-60cm zice od serijskog kabla i onako od oka gledajuci samo fotke (anticable) namotaj obicnu izolovanu zicu iz energetskog kabla od 1,5 kvadrata.Zalemi cime hoces za najgori moguci konektor. Nemoj ni da stavljas onu plastiku. Ili koristi one sto kazes da kostaju 65 din komad.Prikljuci jedan kanal sa tim a drugi sa onim sta vec koristis do sada.Neka nivo signala bude na "line" nivou.I poslusaj pazljivo.Sta te kosta?Nadam se da cemo uskoro cuti tvoja postena zapazanja o razlikama u zvuku.Sto je sistem kvalitetniji racunaj da ce razlika biti VECA jer se eliminisu mnogo vece greske losijih karika u sistemu.A zasto trazis lak zicu?Prvo, lak zica nije a i ne mora da bude OFC.Ona mozda jeste kvalitetna ali u smislu za sta je predvidjena.Ja ne znam za sta ti treba i sta imas od uredjaja ali mozes brzo da probas kako zvuci kabl od RG50 coaxa. Jeste on tanak ali...uzmes max 1,5m duzine.Pretpostavljam da nemas bolji ako si nam postavio link na kome su kablovi koji nisu previse skupi a ne znam kako zvuce. Uglavnom nisu nesto bog zna sta.Ako bi hteo da pletes sto nije ni lako i treba mnogo vremena onda nadji dovoljnu kolicinu UTP jer on ima odlican bakar a i dobru izolaciju zicica.Nisam siguran da su te zicice dovoljno dobre za interlink ali i to treba probati.Mozda neko ima iskustva pa neka napise.Ili uvrni plosnati 2,5 kvadrata solid 1 krug na svakih 30cm duzine. Ja se nisam zezao kad sam to napisao gore ali to nisam nikada probao. Oni sto jesu kazu da nije lose.Opet da ne bude duzi od 1,5m ako je moguce. Kazem ti ne znam koji su ti zvucnici i koja je snaga u pitanju.Predlazem da napravis samo po jedan za pocetak pa probaj da slusas simultano.Izaberi sta tebi najvise odgovara. Od ovoga tesko da moze jevtinije. Ja konkretno pletenice od velikog broja licni koristim od ispravljaca do stipaljki i kao kratki kabl sa stipaljakma do instrumenta.2,5 i 4 kvadrata.Takodje od 4 za punjac akumulatora jer se ne kida i elastican je.Vidim na linku da ima i posrebrenih pletenica tamo. Imaj u vidu da posrebreni kabl ima ostriji zvuk nego cist bakar. U to budi siguran.Isto vazi ma gde se koristio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolega Doktor pise da je eksperimentisao sa lak zicom,a na stranim forumima pisu da su uporedjivali anticable sa ,,12 ga ofc cable,,kazu da joj je vrlo slicna.Utp kabl mi se pokazao prosecno,ali kabl od osciloskopa,odlicno.I tako dalje.Paul Speltz ne pravi tu zicu,nego je i on kupuje.Za dosta kablova se zna da ih pravi Belden.Imam jedan srebrni interkonekt koji je pleten po helix metodi,ali mi se bolje ponasa pravljen od kabla za osciloskop,da ne zamaram vise:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2- ) Tvrdnja da kablovi koji su zasticeni od RFI mogu da pokvare kabl u audio smislu jeste glupost ! , to moze biti samo slucaj ako su pojedini takvi audio kablovi napravljeni sa nekom fabrickom greskom , tipa upotreba lose izolacije , aljkavog nacina proizvodnje kabla , loseg kvaliteta provodnika ...itd .

Ako mislis da je kabl potpuno zasticen od RFI onda mislis sigurno da ima i pleteni sirm i foliju.Odmah da ti kazem da to gore citirano NIJE tacno.Na kraju imas moj predlog gore.Probaj, pa ces nam reci.Ako i dalje ne verujes probaj neki coax 50 ili 75 oma sa teflonskom izolacijom sa malim gubicima na ultra visokim freq pa ces cuti.Da je to tako kako ti mislis da jeste NIKO normalan ne bi koristio nista drugo osim toga.Zicica od serijskog kabla moze veoma lako da se ugura u kvalitetni coax (kad se izvuce originalna) posebno ako je male duzine i OPET neces dobiti to iako je sama zicica ok. Probaj i to ako si skeptik.U pravu si oko jednog da ako nemas kvalitetan sistem mozda i neces cuti veliku razliku a ovde se nekako podrazumeva super kvalitetan (solidan) sistem.Tacno je to da ni u recording studijima oni patch kablovi nisu nista posebno ali zato finalni snimak kao ni signali sa multitraka ne idu preko njih. Jos kako je onaj kabl sa mnogo parica skup kao da je od zlata a ustvari je obican kvalitetan industrijski proizvod.Samo ti zamaraj.To su veoma korisne informacije samo da saznamo na sta mislis kad kazes kabl za osciloskop.Kabl ima kapacitivnost, induktivitet... Na kraju i svoje IME.Naravno da svi kupuju zicu ali je zica iz serijskog kabla provereno dobra a odgovara i debljina.Nije skupa. Ima svuda da se kupi a i ne treba mnogo. Osetljiva na kidanje jeste, ali zicica NIJE gotov kabl.To je problem.Jedno je sigurno a to je da kabl za osciliskop ima strogo definisanu ( i poznatu ) kapacitivnost.Zao mi je sto mi nije lako da nadjem jedan stari uporedni test zvucnickih kablova iz nekog francuskog casopisa a bas bi rado bacio na scanner i postovao ovde. Veoma su "zanimljivi" rezultati. Za ne bilivit koliko kinta ne znaci nista.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...