Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

Miles "Big Fun"...ko sto i naslov kaze,bas je "velika zabava" ceo materijal :wub:.."Great Expectations" i "Lonely Fire" su kod mene apsolutno favoriti,Lonely fire,kad pocne da raste ko jedan "Bolero",izuva,laganice,al sigurno...slika Miles-a iz unutrasnjosti omota je opet pravi pokazatelj ambijenta sa ploce...

IMG_4481.JPG

IMG_4479.JPG

IMG_4482.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

C,S,N&Y "Deja Vu" 50th Anniversary....msm,sta da kazem,kod mene jos uvek u top 5 albuma all time,mozda i u 3....slusano do besvesti u dzuniorskim danima kuci,diskoteci na JBL L200...odlicno uradjen LP remaster sa originalnih analognih traka...iako imam 2 primerka oba UK/Ex/Ex primerci,ovo nisam hteo propustici...CD materijal originalnog snimka,isto uradjen remaster,a na 3 CD-a neobjavljeni materijali,demo snimci itd....alternativne verzije "Woodstock",ili "Almost cut my hear" atomske bombe,same za sebe...:punk:

IMG_4524.JPG

IMG_4525.JPG

IMG_4526.JPG

IMG_4527.JPG

IMG_4528.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 6/4/2021 at 2:09 PM, paja959 said:

C,S,N&Y "Deja Vu" 50th Anniversary....msm,sta da kazem,kod mene jos uvek u top 5 albuma all time,mozda i u 3....slusano do besvesti u dzuniorskim danima kuci,diskoteci na JBL L200...odlicno uradjen LP remaster sa originalnih analognih traka...iako imam 2 primerka oba UK/Ex/Ex primerci,ovo nisam hteo propustici...CD materijal originalnog snimka,isto uradjen remaster,a na 3 CD-a neobjavljeni materijali,demo snimci itd....alternativne verzije "Woodstock",ili "Almost cut my hear" atomske bombe,same za sebe...:punk:

IMG_4524.JPG

IMG_4525.JPG

IMG_4526.JPG

IMG_4527.JPG

IMG_4528.JPG

Deja Vu,Chapter III,sa zadnjim Van Morrisonom...B)...Chapter I Deja Vu je da je prvi primerak sto sam dobio,LP bio jedva vidljivo,ali B strana sa sitnim "talasanjima" pa sam vrnuo....reklamaciju prihvatili,vrnuli pare....pitam ih,kako sad dalje,posto hocu svakako primerak,lepo kulturno odgovaraju,narucite ponovo,ali trazite uz narudzbu,kvalitativnu proveru....Chapter II,narucim ponovo,platim,u roku 30 minuta dobijam SMS,da mi je narudzba odbijena,zove me telefonom vlasnik radnje,provravali sa izdavackom kucom,sve sto imaju na lageru,da provere,sto ne valja,da im vrate natrag...u momentu odbijanja druge narudzbe,su bili u preslusavanju svih primeraka u radnji,dotle nisu nasli nijedan ispravan primerak :ph34r:...kad su konacno od 8 izdanja u radnji,nasli 2 ispravna,zvao me vlasnik ponovo,da sad mogu da pustim narudzbu ponovo....herbo vise ove moderne tehnologije presovanja,jako je to los prosek da od 8 komada,2 budu ispravna,a stampano svega 3500 primeraka (Rhino izdavacka kuca)...sad ko kupuje recimo ovo negde kao "turista" u nekom velegradu,vrne se kuci,i ustanovi istu gresku,sta moze da uradi ?...da svira qcu:icon_e_surprised:...

 

IMG_4537.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

otvoren neki novi ducan u gradu,trenutno najveca ponuda novih LP izdanja,od klasike,jazz,blues,rock,alternative itd:

https://mgrecords.hu/

cene u radnji nize nego na zvanicnom sajtu (!),pa reko da iskoristimo priliku,dok ne posandrcaju i ovi

Grateful Dead "Fillmore West '69" (5LP)

Grateful Dead "Portland Memorial Coliseum '74" (6LP)

:punk:

 

IMG_4561.JPG

IMG_4562.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

McCoy Tyner - Tender Moments

Blue Note Tone Poet serija...ako su i druga izdanja kao ovo, to je meni ihaj bolje od one 75th ann. serije.

+

Jack Jacobs - I Believe Its Alright , Melodies 7" izdanje, sva su im odlicna ( reizdanje )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

GRATEFUL DEAD -"Aoxomoxoa"...prvo izdanje remixa iz 1971(kako je sam Garcia remiksovao album iz '69...to je za mene ovaj remiks originalno izdanje)...definitivno zamenjuje izdanje s kraja sedamdesetih...kao da ste stavili jednu pored druge dve slike: jedna sa punim,svezim bojama,a druga izbledela na suncu.

IMG_1245.thumb.JPG.e13e696d7f789d199b273ef6b1e6ad6d.JPG

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa danasnje berze...Miroslav Vitous odlican sa John Surman-om,Derek Bailey/Dave Holland je teska perverzija,koja se tesko nalazi danas,Mingus "Tijuana moods" japansko izdanje,neko reizdanje istog od pre cca 15 godina,nadam se ide u kobasice sledeci put:wink2:

IMG_4580.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta se NECE vrteti na mom gramofonu,Jefferson Airplane "Volunteers" MFSL/2LP/45 RPM...dosad ovako nesto je bilo nezamislivo za ovu izdavacku kucu,ali uvek se mogu desiti neprijatna iznenadjenja...A i B strana pocetak,sitna talasanja...stoji da Shure V15/III ovo moze da odradi bez problema iako se radi o 45 obrtaja zbog dobrog "trackability" faktora,ali sa tezom ruckom no SME 3009/S2,i nekom zvucnicom sa povecom gaznom silom,ovo vec moze da bude problem...ide lepo natrag...B)

 

IMG_4582.JPG

IMG_4583.JPG

IMG_4584.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Neverovatno...na Discogsy cene od 60-160e...moze za te pare 1st pres u M- stanju...bar drzis istoriju u rukama

sto je bilo prakticki nemoguce prije,postaje stvarnost...MFSL sa stamparskom greskom :o..cuo sam se poduze sa dealerom,vise primeraka box set-a Kind of Blue/Miles mu je vraceno natrag nedavno,zbog istog problema...prekookeanske proizvode ne isplati mu se vracati natrag izdavackoj kuci,jer ih ne primaju+treba odraditi i povratni carinski proces,tako da ce najverovatnije na sajt postaviti napomenu da za USA izdanja,ne prihvata nikakve reklamacije...s jedne strane,zbog EU novouvedene carine od 01.07.2021.za svu robu koja je van EU-a,naplacuje se porez i carina,nema vise dzabe ni na minimalnu vrednost,mislim da je bilo 30 US neki donji limit,i da ce taj korak mozda povuci ebay kupce da se okrenu vise kupovini sa domaceg trzista,izgleda da tu sad nastaju novi problemi....first press izdanja,i ganjanje istih je isto lutrija,sem ako nemas proverenog i pouzdanog preprodavca,koji jos nije umno zamracen pomamnim cenama...B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...