Jump to content

Tesla ARO 932 - reparirani


ZZZ

Preporučeni Komentari

Pre par meseci sam reparirao jedan par zvucnika.Model Tesla ARO932 15in alnico.Nabavio sam ih jedan po jedan skoro slucajno.A bilo mi zao da ne pokusam da ih vratim u zivot.Narocito zbog robusne korpe, dorbog i velikog alnico motorai membrana koje su bile u dobrom stanju.Jedna membrana je bila probijena oko 1cmAli je NN Acoustics to majstorski reparirao..Promenjeno je vesanje, koje je bilo papirno ne previse loseali ipak sam izvukao iz steka poslednja 15in JBL platnenajako meka.Centratori su se bili totalno deformisali i jako su loseg kvaliteta.Tako da je i to trebalo zameniti. Posto su centratori na Teslamajako veliki tesko je bilo naci odgovarajuce mekane a kvalitne centratore,pa je napravljen dodatni prsten za nove centratore.Mislim da su neki EV, uglavnom jako mekani a vrlo solidni i nece se deformisati....Kalemovi su bili jako losi, lose motani, na slabom nosacu, impregnirani rdjavim lakomkoji se na jednom driveru rasusuio ili istopio pa je nekoliko namotaj visilo u vazduhu.i bilo je klang-klang kad radi.. :).Sve zamenjeno kalemovima od 16oma (oko 12,5 oma)Sjajnu reparaciju uradio Nasa iz NN acousticsa..Posle sam ja dodao 2 jako tanka premaza prirodnog laka na bazi damar smoleTo je bilo neophodno jer su membrane jako tanke, lagane, a velika je povrsina koje se uvija i potrebno je koliko toliko ucvrstiti..jedino nedostaju dust kapovi, videcu da nadjem neke lepe platnene...evo i fotografija :)

post-96-0-54998600-1374661174_thumb.jpg

post-96-0-42398100-1374661184_thumb.jpg

post-96-0-10301300-1374661314_thumb.jpg

post-96-0-16875500-1374661335_thumb.jpg

post-96-0-45933300-1374661470_thumb.jpg

post-96-0-87250200-1374661546_thumb.jpg

post-96-0-26216100-1374661566_thumb.jpg

post-96-0-93523300-1374661577_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Super odrađeno!

Sad ima da traju još 40god.

Koliko se bolje/isto/lošije čuju od originala?

Njih beše Lampizdator gurao umesto altec-a na OB?

kod originalnih su jako losi centratori koji su sigurno deformisani

zato sto su od loseg platna i forminf lak je los

Takodje i kalemovi. Vesanja su papirna i brzo dodje do zamora matrerijala

tako da ih treba zameniti ili barem premazati necim elasticnim.

Membrana je tanka a nema potrebnu krutost.

jedino sto je tu OK su korpa i magnet. :)

.

Originalne nisam previse ni razmatrao pustio onako gole malo da poslusam na 5min

i to je to.

.

Ovi novi su poprilicno ravni i cini mi se da vrlo solidno zvuce ali u centralnom opsegu

Za bas opseg imam utisak da je potreban kabinet jako velikih dimenzija

Ali ipk bi trebalo izmeriti TS parametre...

Videcu da to uradim ovih dana

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jeste

ali to je ono ludilo kao sa starim automobilima sto ih ovi manijaci

sa TVa repariraju... jednostavno bilo mi glupo da da to ostavim tako

A vec sam imao par tih fenomenalnih vesanja koja su papreno skupa

i kojih nema vise to su neka platnene ne-impregnirana sa 2 "bubrega"

JBL, jako mekana a solidna i ne deformisu se.  NN je iskopao iz straih zaliha neke njegove EV

centratore isto jako mekane i to je to. Sve ostalo moze da se izvede odlicno

.

Sad ako mi nalete jos neki RCA LC1 nemam vise vesanja za reparaciju...

he he

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Save skupa kalemovi, ciscenje, centrtori, prilagodni prstenovi, i ostalo preko 200eu cini mi se

sa tim sto sam ja jos ranije nabavio vesanja i to sam ih koliko se secam palcao nesto vise od 50 eu par...

sve skupa oko 300eu

.

ima tu i mog rucnog rada i znanja sa FLU iz tehnologije... He he... premazi smole, solucije.... :)

.

sa tim sto mislim da nema vise tih mekanih EV centratora mislim da su bili poslednji komadi?

a nema vise ni ovih ne tretiranih mekih JBL style vesanja da se njadju posto sam ja jos onomad uzeo poslednja 2...

.

Jos kada bih nasao 2 dust capa ALI Tanoy, od onog lepog platna, ih.

Stvarno su dobri tanoyevi dust capovi, zamenio i otvorio kompresionu komoru na Altecu 420A.

stavio tannoy za 15in prozracni dust cap, vrlo dobro.

Naravno premazi membrana takodje i to je napravilo kljucnu razliku, videcu i to da postavim. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

kod originalnih su jako losi centratori koji su sigurno deformisanizato sto su od loseg platna i forminf lak je losTakodje i kalemovi. Vesanja su papirna i brzo dodje do zamora matrerijalatako da ih treba zameniti ili barem premazati necim elasticnim.Membrana je tanka a nema potrebnu krutost.jedino sto je tu OK su korpa i magnet. :).Originalne nisam previse ni razmatrao pustio onako gole malo da poslusam na 5mini to je to..Ovi novi su poprilicno ravni i cini mi se da vrlo solidno zvuce ali u centralnom opseguZa bas opseg imam utisak da je potreban kabinet jako velikih dimenzijaAli ipk bi trebalo izmeriti TS parametre...Videcu da to uradim ovih dana.

Da li si izmerio TSP?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesam ali su nedovoljno tacni (ako su uopste i tacni) skoro otprilike procenio delta masu :)

nisam imao vagicu pri ruci

I sa izlaza za sluske na lap topu... Nisam primetio nista specijalno cudno. Ali cu to sigurno da uradim na koliko toliko ispravniji nacin u kucnim uslovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...