Jump to content

PP monoblokovi 2x130W?


paja959

Preporučeni Komentari

Pozz.svima !

 

Imao bih jedno pitanje,sta ovo moze da bude,nek neko od "verziranih" pogleda ovo,i da neko objasjenje "laiku-korisniku",bez neke extravagantne-perverzne-orthodoxne-tehnokratske perverzije",molim lepo :)

 

Ako ima vec nesto slicno nesto ovome na forumu,nek se ovo prebaci tamo

 

znaci:

 

http://www.ebay.de/itm/OS-51-PE1-100-PushPull-monoblocks-2x135-Watts-McIntosh-Killer-TubeAmp-TUBEGURU-/121105401071?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker&hash=item1c3271c4ef#ht_6107wt_1247

 

 

ako je to neki sa slike,iz prvih redova "premali mi je broj cevi po monobloku za 1x130W,ako je neki iz drugog reda,opet je isto pitanje"

 

Za 130W,cevnih po kanalu,treba podvrnuti dobro nogavice,mene su narem tako ucili... :whiteflag:

 

?

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 44
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

te cevi jesu monstruozne , ali ne racunaj da mogu 24/7 da rade sa 130W izlaza

 

mislim - imaju 130W u PP , ali je to cista B klasa

 

kako god - danas je sve sto je preko 30-50W sa cevama ............ stvar ogromne ljubavi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

te cevi jesu monstruozne , ali ne racunaj da mogu 24/7 da rade sa 130W izlaza

 

mislim - imaju 130W u PP , ali je to cista B klasa

 

kako god - danas je sve sto je preko 30-50W sa cevama ............ stvar ogromne ljubavi

 

 

OK thanx,nisam ja bas toliki ljubitelj te tzv A klase,bilo tranzistorske,bilo cevne,sve mi to vuce nekako na umiljatost u vecini slucajeva, sto moze da bude dobro na nekim snimcima,a na nekim ne :)..nego zadnja recenica me nekako zbunjuje + ako se to ne tastaci,uzmi recimo varijantu da si u stanu,slusas normalno muziku,tu se retko koristi  vise od 1-5W pos uslovom da imas efikesnije zvucnike,gde ta efikasnost nije samo na papiru jedna brojka za paralazu,ono sve iznad je vise rezerva za peakove itd (da ne kazem zadovoljavanje patkometriju)..ali i ta patkometrija ima negde svoje opravdanje,sto se kaze "od viska glava ne boli,ali od manjka moze"..zar nesto ovako ne bi moglo biti neko dobro resenje za rockere,koji bi zeleli ipak da se nadju u cevnom svetu,ali bez ruzicaste magije?

 

Cenu za to sto je stavio na ebay,sad nemojmo gledati,situacija je nesto drugacija s ove strane ulice,dobro ovo je 211-ka(najverovatnije njegova),ali..

 

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/51517-dp-211-se-erősítő/?hl=%2Bd%C3%A9nes+%2Bp%C3%A9ter

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..u stvari da pojednostavim pitanje:sta je tehnoloski gledano (citaj cenovno) jeftinije :) 2 komada monobloka sa 211-kama,ili par ovih od 2x130W,pod uslovom da se drzimo istog standarda izrade (kvalitet trafoa,normalne cevi itd)..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisu to iste snage - 211 je realno 20-22w po kanalu, ovo sipa vise. mada zvucnik koji 211 ne moz da potera mozes da izbacis iz kuce odma metodom otvaranja prozora i bacanja napolje.

 

najvise ti se isplati GM70, pod uslovom da radi onaj ko zna sta radi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta je GM70?

 

Pajo

 

Kakve Realne Zvucnike takva snazna B klase cevna pojacala treba da kod tebe poteraju ? 

 

 

Tannoy D700S2,za razliku od DC-a sa papirnim membranama,ima "negde" neki pad na 3 Ohma,sa stereo izvedbom od 211-ke (kao sto sam prikacio),to radi vec bez problema,ali sam na istom mestu gde sam slusao 211-ku,imao prilike poslusati sta se desava sa D700,kad se to prebaci na isto takve ali u monoblok izvedbi,i to bas u nekoj "sobetini",a ne kao kod mene u kutiji od sibica :)..svira on i sa 2x15W na EL84 (Pointe Sima/Jubilee) ako se malo poradi na izboru kablova,sa Sixty(Pointe) koje je na KT88 u triodi sa 2x30 W je sviranje Q,u pentodi sa 2x60W,jos uvek nista,mnogo bolje je no u triodnoj opciji,ali za mene truba,isto :)

 

Plasim se isto,da "babuska",u nekoj osnovnoj varijanti sa 15-18W po kanalu,slusao tako nesto na DIY ProAc(3.8),,nece bas da bidne dovoljno,ne slusam horsko pevanje, 1 cura +jedna gitara opcije samo :)..snaga onako "as per se" tu ne znaci nista,prodefilovalo vala 40-50 amplifikacija oko ovoga,snaga sama po sebi nije resenje za njih..

 

Nije ovo nikakav urgentni problem,radi to Ok sa jednim YBA Integre DT-om,Exposure 3010S2,AVM M4 monoblokovima,ali..ali u celosti nijedan jos nije uspeo da nadsvira Sansui AU717/719..malo mi je frka,oni se greju sa njime :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisu to iste snage - 211 je realno 20-22w po kanalu, ovo sipa vise. mada zvucnik koji 211 ne moz da potera mozes da izbacis iz kuce odma metodom otvaranja prozora i bacanja napolje.

 

najvise ti se isplati GM70, pod uslovom da radi onaj ko zna sta radi. 

 

Moj SET sa 211 ima "samo" 17W po kanalu. Tako projektovano, a da bi cevke trajale. :wink2:

Ovo sa zvucnicima je apsolutno tacno. :thumbsup:

Hebo zv. kutiju takvu koju 211 ( VT4-C ) nece da "isprati".

 

GM70 slusao, ima lemic, ali meni SET sa 211 vise prija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa tim tvojim zvucnicima treba struja, sto bi se cimao onda sa cevima. zavrsices u istoj paranoji kao sa stabijem, da li su sve cevi OK, sta ako nesto krene naopako itd. sansui, zdravo cao.

 

GM70: 

 

Postavljena slika

 

mada za tanoje pre push pull 

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i to je tacno, na zalost.

 

nije zajebancija niti stajanje na muku ........ nego kontam - u malom prostoru sa zvucnjacima kojima treba vata na lopatu ...... nije mi logika

 

kao po obicaju - zajebase nesto gadno sa skretnjacom , ako sa 8 nazivno  idu na 3 oma

 

to je nize nego sto Buckingham ide , imajuci svu silu drivera

 

ici na jako pojacalo mi je nekako obratna logika

 

no , naravno , ako su postojeci zvucnjaci za ostajanje na osnovu svesne odluke , ljubavi , inata , cega god - onda primedbe nemam :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pajo 

 

Meni je licno  taj model Tannoy zvucnika nepoznat ! , Ali ako pada sa impedansom dole sve do 3 0hma onda izlazni trafoi u bilo kom tom cevnom pojacalu sto si probao Morali su da imaju Pravih 2 0hma izlaz sekundara ,  (sto obicno nemaju ! ) , gde zica sekundara na tom 2 ohma  izlazu Ne sme biti tanja od nekih 3 mm fi . 

Ipak cenim da neko PP cevno pojacalo reda 35 - 50 W / Ch sa Pravih 2 ohma izlazom mora da ih pokrene 100 % , bez obzira kakav muzicki materijal reprodukujes . 

 

Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fala momci,zvucnjaci ne idu nigde  :)dobro se osecaju vec 6-7 godina na istom mestu,,mogao bi da uleti na njegovo mesto neki GRF eventualnoi,ali nisam za vikend uplatio loto :)

 

http://www.audioasylumtrader.com/ca/ca.html?ca=21604

 

to bi ja radije pazio,mazio no i Westminster-a :) :)

 

ako je ta GM70 slicna 845,onda 211-ka je majka za njih,mozda nije toliko prefinjena,al bar ima jedan dobar "attack" vec u kineskoj varijanti,sa GEVT4C da i ne pricamo...barem je to vidjenje sa moje tacke gledista..

 

Ako je tubeguru=D.P.,onda je on jedan od najvecih inkognito tipova ovog sporta,razgovarajuci sa njime par puta,to se nigde ne da naslutiti ista od toga sa tig oglasa sa ebay-a..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fala momci,zvucnjaci ne idu nigde  :)dobro se osecaju vec 6-7 godina na istom mestu,,mogao bi da uleti na njegovo mesto neki GRF eventualnoi,ali nisam za vikend uplatio loto :)

 

http://www.audioasylumtrader.com/ca/ca.html?ca=21604

 

to bi ja radije pazio,mazio no i Westminster-a :) :)

 

ako je ta GM70 slicna 845,onda 211-ka je majka za njih,mozda nije toliko prefinjena,al bar ima jedan dobar "attack" vec u kineskoj varijanti,sa GEVT4C da i ne pricamo...barem je to vidjenje sa moje tacke gledista..

 

Ako je tubeguru=D.P.,onda je on jedan od najvecih inkognito tipova ovog sporta,razgovarajuci sa njime par puta,to se nigde ne da naslutiti ista od toga sa tig oglasa sa ebay-a..

 

 

cunjavanje po oglasima zna da se isplati i to veoma ......... driveri se nadju , a onda je lako za box i skretnicu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...