Jump to content

Open baffle za 20 minuta


2a3

Preporučeni Komentari

Fora je to, ha?

Razumijem što hoćeš reći. Slično sam zinuo kad sam skinuo leđa sa Iskrinih kutija i prvi put čuo. Ima nešto u tim starim papirima, a ovi Philipsi bi trebali biti jako zanimljivi. Volio bi ih čuti spojene direktno na lampu, ali nemam blage veze kako bi trebao izgledati takav OTL.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 40
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Fora je to, ha?

Razumijem što hoćeš reći. Slično sam zinuo kad sam skinuo leđa sa Iskrinih kutija i prvi put čuo. Ima nešto u tim starim papirima, a ovi Philipsi bi trebali biti jako zanimljivi. Volio bi ih čuti spojene direktno na lampu, ali nemam blage veze kako bi trebao izgledati takav OTL.

Nas drugar Djura iz Kikinde nam uvek govorio za to a mi se uvek za.....ali i ignorisali takve daske a sad smo stvarno zinuli,jer smo prvi put ozbiljnije probali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo fotki sto je moj drugar nemac napravio open baffle .Zvucnjaci neki stari francuski najverovatnije audax sta bi moglo drugo biti.Pojacalo koje ganja to i zaista izvrsno to radi sa tako malo snage.Drvo brezova sperploca 12 mm.Odakle taj zvuk stvarno neverovatno.Ako nekog interesuje mogu izmeriti dimenzije.

post-1362-0-00819800-1367000301_thumb.jp

post-1362-0-76845000-1367000320_thumb.jp

post-1362-0-08003400-1367000338_thumb.jp

post-1362-0-00732400-1367000358_thumb.jp

post-1362-0-47802600-1367000375_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo fotki sto je moj drugar nemac napravio open baffle .Zvucnjaci neki stari francuski najverovatnije audax sta bi moglo drugo biti.Pojacalo koje ganja to i zaista izvrsno to radi sa tako malo snage.Drvo brezova sperploca 12 mm.Odakle taj zvuk stvarno neverovatno.Ako nekog interesuje mogu izmeriti dimenzije.

Ajde izmeri dimenzije i podeli sa nama...HVALA :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Nastavljeni radovi na open bafle.Dodao sam tri strane od 10 cm sirine/toliko bilo materijala/ za probu.Prikopcao mini aleph i pred pojacalo sa ecc 88 i rezultat je zasad sledeci.Popravili se basovi ,sviraju nize a zavisi koliko ih udaljis od zida ,kod mene najbolje oko 1 m i mnogo prirodnije i mekse sviraju .Visoki su zasad okej.E samo su se srednji pojacali tj isturili pa su mi sad malo preglasni.Sta bih sad mogao uraditi da ih malo stisam potreban savet pa da probam.Eto to su moja prva iskustva sa tom vrstom zvucnjakaa.Pozdrav.

post-1362-0-20523400-1368297648_thumb.jp

post-1362-0-00917600-1368297669_thumb.jp

post-1362-0-50234800-1368297721_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nastavljeni radovi na open bafle.Dodao sam tri strane od 10 cm sirine/toliko bilo materijala/ za probu.Prikopcao mini aleph i pred pojacalo sa ecc 88 i rezultat je zasad sledeci.Popravili se basovi ,sviraju nize a zavisi koliko ih udaljis od zida ,kod mene najbolje oko 1 m i mnogo prirodnije i mekse sviraju .Visoki su zasad okej.E samo su se srednji pojacali tj isturili pa su mi sad malo preglasni.Sta bih sad mogao uraditi da ih malo stisam potreban savet pa da probam.Eto to su moja prva iskustva sa tom vrstom zvucnjakaa.Pozdrav.

Ne znam ima li smisla praviti ^planara^ sa obicnim zvucnikom.Navrati u komsiluk :drink2: pa probaj da izvuces paralelu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam ima li smisla praviti ^planara^ sa obicnim zvucnikom.Navrati u komsiluk :drink2: pa probaj da izvuces paralelu.

Uglavnom sam misljenja da svasta treba probati da uradis nesto sam ,pa ako to ne valja onda pitas pa popravljas pa to traje i onda je to zabava ,naravno ko to voli.Volim i da sa najmanje ulozenim novcanim sredstvima nesto ipak svira dobro kao sto je i ovaj moj ekspriment.Krenulo je onako sve napamet pa dokle se stigne a ko god ima vremena ,strpljenja i malo znanja i iskustva samo napred pa nismo mi svi Tesle.Zoki vidimo se jednom kod Djure ili kod tebe pa cemo popiti po koju.Open baffle je za mene ipak nesto novo posle toliko godina jer je uvek bio ignorisan sa nase strane pa sad pokusavam da vidim i cujem o cemu se tu radi.Pozdrav svima koji eto pokusavaju da pomognu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel ima neki proracun za takvu kutiju bez ledja - barem da se neka simulacija u basu predvidi?

http://www.musicanddesign.com/A_B_C_Dipole.html

Ima ovaj ABC simulator, ima opciju za OB , U i H frame i još svašta nešto... Kad se otvori Excel , potrbno je "otključati " makroe...Pročitati pažljivo ' ReadMe'.. I tu je ,naravno i MJKov spreadsheet za istu tematiku, ali nije free.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto sam sad u fazi OB zvucnjaka evo jos jednog pokusaja za tako nesto,kutija od gline.Posto nemam drivere za ovako nesto pa bi molio nekog ako ima tako nesto za ovo,otvor je 95mm a krajni promer117mm.Moze neki midlbas ili FR.Ako nekog zanima  moze i zamena za philips FR od14 cm.Naravno bih voleo cuti i necije misljenje o ovom ,sugestije ili smernice kako bi bilo najbolje ovo uraditi za eksperiment.Kutija je visine 28 cm.Pa da se proba i glina u malim dimenzijama.

post-1362-0-73542600-1368447287_thumb.jp

post-1362-0-93957400-1368447306_thumb.jp

post-1362-0-23133900-1368447328_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najvažnije je da ploča ne rezonira. Verovatno postoji više načina da se to spreči ali je meni ovako  bilo najjednostavnije da to izvedem. Možda meko vešanje zvučnika ima nedostatke u najdubljem "spektru"  ali je ukupan utisak o zvuku neuporodivo bolji nego dok  je zvučnik bio kruto vezan za ploču.post-1268-0-90231400-1368518779_thumb.jppost-1268-0-34319700-1368518815_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najvažnije je da ploča ne rezonira. Verovatno postoji više načina da se to spreči ali je meni ovako  bilo najjednostavnije da to izvedem. Možda meko vešanje zvučnika ima nedostatke u najdubljem "spektru"  ali je ukupan utisak o zvuku neuporodivo bolji nego dok  je zvučnik bio kruto vezan za ploču.Postavljena slikaIMG_1465.JPGPostavljena slikaIMG_1469.JPG

Dobra fora koju prvi put vidim svaka cast drugar.Steta mi da secem dasku ali to nek mi bude zadnja alternativa,mislim da probam sa silikonom tako sto cu odvojiti zvucnik jedno 5 mm od daske posto je mom drugaru to uspelo na sperploci od 3 mm.Svejedno hvala ti za ovo i veliki pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najvažnije je da ploča ne rezonira. Verovatno postoji više načina da se to spreči ali je meni ovako  bilo najjednostavnije da to izvedem. Možda meko vešanje zvučnika ima nedostatke u najdubljem "spektru"  ali je ukupan utisak o zvuku neuporodivo bolji nego dok  je zvučnik bio kruto vezan za ploču.Postavljena slikaIMG_1465.JPGPostavljena slikaIMG_1469.JPG

to mozes da napravis tako sto ces da montiras FR za magnet na stalak, i onda da iznutra obod korpe blago pritisne baffle, stavis neki sundjer nesto izmedju oboda korpe i baffla i nema lufta... inace za magnet kad se pricvrsti drajver to je ultra stabilacija :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to mozes da napravis tako sto ces da montiras FR za magnet na stalak, i onda da iznutra obod korpe blago pritisne baffle, stavis neki sundjer nesto izmedju oboda korpe i baffla i nema lufta... inace za magnet kad se pricvrsti drajver to je ultra stabilacija :)

Hvala lepo sad moz svasta probati ,pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo u ovom Boenicke W20(inace mnogi kazu najbolji zvuk na sajmu) je odradio nesto slicno al opet ga je prezakomplikovao :lol:

http://www.6moons.com/audioreviews/boenicke4/2.html

 

mini off ali lijep :)

http://www.audiopuls.hr/clanci/showreport/munich_highend_2012/show_report_1.html

Lepe slike nema sta samo daleko to za nas.Ovaj w20 je stvarno zakomplikovan ali dobro je eto nekih smernica.Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...