Jump to content

Gde ćete na letovanje/zimovanje?


crni.

Preporučeni Komentari

Sir Olivere, sigurno si rekao ali je meni promaklo, gde si ti sada u Grčkoj?

 

A u vezi roštilja, za sve ove godine od 1970. samo na jednom mestu u Grčkoj sam dobio pošten roštilj, u Aleksandropoliju, poslednjem velikom gradu pre granice sa Turskom. A tamo sam bio ne zbog loše plaže, nego sam vozio madam na neki kongres organizovan tamo, na 3 dana, u durgoj polovini septembra, sve prazno, ni galeba da vidiš, a kamo li nekog turistu.

 

Jedan detalj u vezi specijaliteta - ponos Grčke, giros, uopšte nije njihov, to su dobili u nasleđe od Turaka. U Turskoj je giros poznat kao Bursa kebab još od XIV. veka, ali naravno samo kao kombinacija junetine i jagnjenite. Servira se na podgrejanoj lepinji, prekrivenoj prvo zelenom salatom, pa mesom, a sve je zaliveno ovčijim kiselim mlekom. Tako je bar bilo 1970- kada sam ga poslednji put jeo u Turskoj. Toplo preporučujem, ako ste u prilici, obavezno probajte. U ostalim slučajevima, držite se našeg roštilja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne pazis na casu. Neos Marmaras.

Girosa ima ovde dve vrste, pileci i svinjski i to je jasno naznaceno. Pretpostavljate zasto.

Skoro sva jela su turskog porekla. Ne znam da li ima ijedno nase jelo a da nije tursko.

Od sarme, baklave, musake,....pa do pilava,corbe...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne pazis na casu. Neos Marmaras.

Girosa ima ovde dve vrste, pileci i svinjski i to je jasno naznaceno. Pretpostavljate zasto.

Skoro sva jela su turskog porekla. Ne znam da li ima ijedno nase jelo a da nije tursko.

Od sarme, baklave, musake,....pa do pilava,corbe...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sinoć došao sa tasosa.

14 dana app u potosu kod crkve+ 3 dana u kamp kućici u pefkariju

trokrevetni app, odličan, neverovatno čist, sa klimom 36e dnevno

četvorokrevetna kamp kućica, olinkluziv (struja, rešo, frižider, sto i četri stolice, posteljina, posuđe, dve ležaljke), debela ladovina...34e dnevno

u app kao i obično, a u kampu fantastično, takođe kao i obično.

 

 

post-115-0-79581900-1437728048_thumb.jpg

post-115-0-88216000-1437728110_thumb.jpg

post-115-0-11972400-1437728224_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvi, gos'n Olivere, ali sarna nema veze sa Turcima. Oni su po poreklu nomadsko pleme, a oni nemaju mnogo usova za uzgajanje kupusa ili zelja, kao ni za polako krčkanje na tihoj vatri. A ono što imaju (sada), najveći deo je naprosto punjen čistim pirinčem. Još zanimljivije, ja volim pirinač i rado ga jedem svuda, e tu su Turci stvarno carevi, po mome ukusu bolji su i od Kineza (a to nije lako). U najbednijoj drumskoj "lokanti" ne možeš da pogrešiš sa "pilavom" (njihova reča za svaki pirinač). Ko to ne ume, neće imati mnogo gostiju.

 

Ni ćulbastija nema veze sa Turcima. Ni pasulj nema veze sa Turcima, o škembićima da i ne govorim, itd. Ostalo, što se može praviti na putu relativno brzo, kao većina oblika pečenog mesa, vrlo verovatno u bar nekom obliku potiče od Tureva. Znam da pravilo tucanja šnicli potiče od njih i Mongola, koji su buduće šnicle stavljali ispod sedla i tako ih omekšavali. Što sve zajedno nije bilo bitno za Švajsere prošlog vikenda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sinoć došao sa tasosa.

14 dana app u potosu kod crkve+ 3 dana u kamp kućici u pefkariju

trokrevetni app, odličan, neverovatno čist, sa klimom 36e dnevno

četvorokrevetna kamp kućica, olinkluziv (struja, rešo, frižider, sto i četri stolice, posteljina, posuđe, dve ležaljke), debela ladovina...34e dnevno

u app kao i obično, a u kampu fantastično, takođe kao i obično.

 

Koliko pamtim, druga slika je sa Makriamos plaže, za koju lokalci tvrde da ima makar poveterac i po najvrelijem danu. Bio tamo 1997. godine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@crni

Jel si taj kamp nesto rezervisao preko agencije ili otisao i na licu mesta nasao?

U principu su kampovi na najlepsim plazama. Ja sam bivsi kamper i jos uvek me veze nostalgija za takvim odmorom. Spremam se da odem do Kalamitzi kampa i da vidim i opisem . Kazu da je jedan od najboljih kampova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@dvv

Pa nisu bas Turci bili kao mongolske horde.konjce i luk i strela pa haj u osvajanje. Biftek pod sedlo da se utuce od skakanja po njemu i fermentise od konjskog znoja.

Bila je to vojska koja je srusila Vizantiju a vojsku prati komora, kuvari, kafedzije,..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@crni

Jel si taj kamp nesto rezervisao preko agencije ili otisao i na licu mesta nasao?

U principu su kampovi na najlepsim plazama. Ja sam bivsi kamper i jos uvek me veze nostalgija za takvim odmorom. Spremam se da odem do Kalamitzi kampa i da vidim i opisem . Kazu da je jedan od najboljih kampova.

jok, našao ga na licima mesta. otišao, pitao jel imaju nešto i grk mi ponudio prikolicu.

ta tri dana su mi bila lepša nego 14 dana u apartmanu, veruj mi. vratio sam se 20g unazad.

ćerka je potpuno odlepila jer je za 3 sekunde našla društvo i te tri noći nije ni spavala u prikolici nego na plaži uz logorsku vatru i gitare. za nju neprocenjivo tako da sledeće godine ponovo radi kamp :beach:

talata je fenomenalan kamp ali poslali smo izvidnicu ovde http://www.armenistis.com.grpa će vidim do sledeće godine, Bože zdravlja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema ništa lepše.

od smeštaja jedino nisam probao svemirsku stanicu. bilo je i hotela sa 5 zvezdica a bilo je i spavanja pod vedrim nebom.

i kampovanje je najlepše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Meni je kolegion Bose preporucio Sarandu i Vljoru ,ako su plaze u pola kao na video klipu,onda je to za mene otkrice.40 kilometra od Ulcinja.Odatle smo dosli pre dve nedelje,i Ulcinj mi apsolutno odgovara,ali vreme je da se obidje i Albanija.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel ovo štajnika viri?

 

Imaš pp...

 

Virio ja dok ćera nije konfiskovala. Sad sam je otero u krevet i eto, odlučio sam da ponovo sednem i napišem još jednu knjigu. Kako je to kad nakupiš 50... Prva priča će zasluženo da bude na temu letovanja u Neum-u... Ako mislite da je Klarkson sarkastičan i gunđalo, onda se malo strpite. Čovek je amater. Nije bio u Neumu... Nije mu obećan wifi kojeg ima osim ako si u apartmanu koji je zapravo Faradejev kavez, nije mu crko punjač na laptopu za kojeg je upravo stuckao pare za wifi stick koji je odjednom postao skoro pa besmisleo beskoristan, nije prošao celonoćne eksplozije detetove guze dok sa druge strane povraća svuda gde stigne usred mraka... Ali strpljenja molim... Tek se skuplja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a da ima kafić, to bi bila super banja... samo hotelski restorani sa kafanskim pevaljkama koje nigde drugde nikom nisu trebale.... Amaaaan... čest usklik u sevdalinkama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...