Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Juče stig'o adapter. Na moju veliku radost, nakon odbacivanja viška papira u koji je bio upakovan, zaključio sam da je drugar greškom napravio previd i naručio mi adapter za S1 IS koji ima manji prihvat nego moj S3 (a identičan sa S2 i S5...) :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juče stig'o adapter. Na moju veliku radost, nakon odbacivanja viška papira u koji je bio upakovan, zaključio sam da je drugar greškom napravio previd i naručio mi adapter za S1 IS koji ima manji prihvat nego moj S3 (a identičan sa S2 i S5...) :frusty:

daklem još jednomvidi koji ti je navoj na aparatuvidi koji ti je navoj na tubii kupi prelaz sa jednog na drugija imam viška prelaz sa 58 na 49 mmi sa 49 na 55 mm pa ako ti valja poslaću ti poštomako ne odgovarju ova dva naćićeš na foto ogalsima to ti je par eura ne tuguj :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daklem još jednomvidi koji ti je navoj na aparatuvidi koji ti je navoj na tubii kupi prelaz sa jednog na drugija imam viška prelaz sa 58 na 49 mmi sa 49 na 55 mm pa ako ti valja poslaću ti poštomako ne odgovarju ova dva naćićeš na foto ogalsima to ti je par eura ne tuguj :serbvidkakisicl0:

Ne tugujem, a i nije navoj :) Navoj je sa strane filtera, na aparatu ima specijalni prihvat koji je u originalu zaštićen/sakriven prstenom pa se ni ne vidi dok prsten ne skineš. Zat i mora specijalni adapter da se kupi. Neka ga, naručeno, biće...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HELOO!!!!! Pozdrav svim ljubiteljima hi-fi-ja i sretna Nova godina I Bozic. Kod mene stize cd sony-xa-7, nadam se da ce ova sprava da opravda moja ocekivanja. Ako bude trebalo bice malo upgrade-a u izlaznom stepenu , a mozda i ne. Jel imao neko xa-7, i sta misli o ovom modelu cd playera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto sam na sve tri ručice koje sam započeo da pravim malkice zapeo sa nabavkom nekih baš kritičnih detalja, odlučio sam da skratim sebi muke i obradovao sam se za praznike (mada, sa malo kašnjenja) poklonu koji sam si poklonio krišom...post-13-0-80981800-1295033970.jpgNije neki haj end, ali je dovoljno dobra da se nešto postavi na relaciji zvučnica-baza/RIAA preamp i da se konačno počne gramofon završavati i testirati. A posle i slušati muzika :)Kada završim moje ručice, ova će biti ponuđena nekom drugom. Pretpostavljam da će se znalci složiti sa mnom da je bolja od RIZ-ove, a i lakša za montažu na bazu. Vlasnik je ovu zamenio karbon verzijom pa sam je dobio povoljno (bar mislim da jesam...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Željko, svaka čast za te starine!Dali si možda naleteo negde na nacrt jednog izgleda retkog Altec zv. koji jako liči na model 816, stim što nema u donjem delu onog refleks otvora.U pitanju je 12" i horna. Široka je oko 60cm, dubina 39cm, i jedini otvori su sa strane gde su obično drške za transport.Pregledao sam mnogo sajtova sa Altec nacrtima, ali ove kutije nema! Davno sam je slušao, jako zanimljivo je zvučala. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na zalost nisam. Mislis na nesto kao Altec 815 samo sa jednim driverom?

Željko, svaka čast za te starine!Dali si možda naleteo negde na nacrt jednog izgleda retkog Altec zv. koji jako liči na model 816, stim što nema u donjem delu onog refleks otvora.U pitanju je 12" i horna. Široka je oko 60cm, dubina 39cm, i jedini otvori su sa strane gde su obično drške za transport.Pregledao sam mnogo sajtova sa Altec nacrtima, ali ove kutije nema! Davno sam je slušao, jako zanimljivo je zvučala. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.............. obradovao sam se za praznike (mada, sa malo kašnjenja) poklonu koji sam si poklonio krišom.................post-13-0-80981800-1295033970.jpg

Kako me ponekad podsjetiš na mene, neviđeno :sarcastic_hand::serbvidkakisicl0:

.................... kada završim moje ručice, ova će biti ponuđena nekom drugom.............................

nadam se da će to biti kad budem pri lovi da je probam na thorensu td 147 :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beyma 10MI100. Odlican driver, premda dosta tvrd za moj ukus (mali VAS).Zeljko

Željo rode, za šta ćeš koristiti sve ove zvučnike ??? Prvenstveno me zanima ova Beyma uz šta će raditi ???Inače, kao i uvek, objasnio si sa drajverima i izborom :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Planiram da pravim eksperiment koji ce potrajati zbog obima radova a vremena imam malo posto me posao ubija. Elem kombinacija koji sam zamislio je jedno takmicenje stara skola vs. nova skola. Tako da je ideja sledeca:Nova skola: 18LX60 do oko 300Hz, od 200 do 1200 ide 10 MI100, od 1200 do 14k Selenium Ti220 sa Selenium 14-25 i lens koji sam pravio i CP21 za ostalo. Inace ako se malo bolje pogleda Selenium/Beyma sve ti je to manje vise kopija radova JBL-a i Alteca.Stara skola klasican 4345. Dole 2245, sredina ce biti modifikovani K110 da odgovara 2121, Le85 sa lensom i gore JBL077 (2405).Pa da vidimo sta je bolje. Svi driveri su nabavljeni, slede kutije jos samo da uklavirim slobodno vreme.Zeljko

Željo rode, za šta ćeš koristiti sve ove zvučnike ??? Prvenstveno me zanima ova Beyma uz šta će raditi ???Inače, kao i uvek, objasnio si sa drajverima i izborom :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kada odem u penziju :) pravimo ili Model 19 ili A7. Sto se mene tice vise nista se nece nabavljati. To je sada zanimacije za narednih par godina.

Planiram da pravim eksperiment koji ce potrajati zbog obima radova a vremena imam malo posto me posao ubija. Elem kombinacija koji sam zamislio je jedno takmicenje stara skola vs. nova skola. Tako da je ideja sledeca:Nova skola: 18LX60 do oko 300Hz, od 200 do 1200 ide 10 MI100, od 1200 do 14k Selenium Ti220 sa Selenium 14-25 i lens koji sam pravio i CP21 za ostalo. Inace ako se malo bolje pogleda Selenium/Beyma sve ti je to manje vise kopija radova JBL-a i Alteca.Stara skola klasican 4345. Dole 2245, sredina ce biti modifikovani K110 da odgovara 2121, Le85 sa lensom i gore JBL077 (2405).Pa da vidimo sta je bolje. Sve dirveri su nabavljeni, slede kutije jos samo da uklavirim slobodno vreme.Zeljko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...