Jump to content

Kupujmo domace...?


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 57
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

mao prilike da čujem Tizo. Meni se baš svideo, simpa mali kutijon za nako neopterećujuće neodvlačipažnju slušanje. U odnosu na svoju zapreminu, za mene puna kapa muzike. Pošto nem' nameru da ga pribavljam, nemam pojma ni pošto je, nit ću se upušćam u raspravu imal bolje za iste novce.

 

Ja se na <12 cola za basić više ne vrćem ni za tuš kabinu, pa taman se tuširao pored iste... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poređenje Tizo kutija i Zaph SR71 je kao poređenje seićenta i novog mini kupera.Dve različite klase. Reći da je Zaph SR71 kutija za povezivanje za kompjuter je ravno reći tome da su Dayens Studio monitor kutije za povezivanje na kompjuter.Zaph SR71 jeste u rangu Dayens studio monitora.Tizo nema šta da traži pored bilo kog od ta dva.  Taxpayer-u, idi u Šabac, poslušaj Tizo na 5 minuta. Posle toga traži Dayens Studio monitore da čuješ. Zapiši cenu oba. Onda svrati do Nešića i poslušaj Zaph SR71 i takođe zapiši cenu.Kad odradiš to, izvagaj i uzmi šta ti je srcu najdraže :)

ha, ovo je zanimljivo

kad sam rekao da je postojala samo jedna kutija koja mi se nije svidela to je bio baš studio monitor

a imao sam je i kući na slušanju i slušao u raznim postavkama. u jednoj od tih postavki je bio i bobanov snagaš i miraudio preamp, ali nista nije vredelo. radije sam zadržao premium monitore.

znači, mora se sve probati i čuti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svakako. Mora i ostatak sistema biti odgovarajući.U Dayens studio monitoru su komponente veće vrednosti od gotovih Tizo ili Zaph SR71 kutija ali mora se znati i kako da se napravi. U startu imaju grešku u skretnici, a ti si samo još jedan od onih koji su mi rekli da Dayens studio monitor u fabričkoj varijanti ne valja ništa. ScanSpeak drajveri ne praštaju greške. 

Boki je odradio skretnicu nanovo za studio monitor i to je po mom mišljenju zvučalo dosta dobro. Ti monitori su sada kod Lea. Prerađeni naravno.

Ne praštanje inženjerskih grešaka im jedina mana ako uopšte imaju neku :) Mislim na ScanSpeak drajvere.Kada sam rekao da su Zaph SR71 u klasi Dayens studio monitora, mislio sam prvenstveno na potencijal. Oba imaju vrhunske drajvere samo što je Zaph SR71 u startu odrađen kako treba, a Dayens studio monitor bih morao da premerim i napravim novu skretnicu da to radi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... to i traže potentno pojačalo (mislim na Scan drivere). Taj snagaš koji crni pominje nije bio prikladan za te drivere, a i postojao je problem u samoj skretnici SM-a. Uzgred, HDS i Premium Monitor kutije su zaista OK, posebno zadnje verzije skretnice gde je zvuk dobio iskrice, dobio svežinu.

Uzgred, ovaj lik kida scenu sa driverima koji su u SM-ima: http://www.fritzspeakers.com/Carbon%207.asp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dayens: Studio Monitor 1650e a izlozbeni primerak 1250e.

Kitovi: Ka 2P 290, Ka2D 430, 'Nova' 235.

 

 

Sonido: 145 Alnico 220 par, 175 Alnico Textil 265.

 

Sad 265, plus vuna, stolarija i sl. verovatno nece biti mnogo losije od gornjih kitova ili hoce...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dayens: Studio Monitor 1650e a izlozbeni primerak 1250e.

Kitovi: Ka 2P 290, Ka2D 430, 'Nova' 235.

 

 

Sonido: 145 Alnico 220 par, 175 Alnico Textil 265.

 

Sad 265, plus vuna, stolarija i sl. verovatno nece biti mnogo losije od gornjih kitova ili hoce...

 

Opusteće mi usta ali po cenu da mi kažeš da sam dosada živa, poslušaj pre nego što presečeš. SVE pomenuto ovde poslušaj ako već imaš priliku i donesi konačan sud :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa tizo je za to i namenjen, za povezivanje na komp preko dac-a, za male sobe i sl.

 

Treba samo dopuniti informaciju da ovi Tizo zvučnici mogu da posluže nameni (valjanoj) tek uz asistenciju nekog sabvufera.

Čuo sam ih onomad na ovom našem hi-fi sajmu i utisak je baš takav,... što je nekako i logično kada je u kutijici najveći drajver cela 3 inča.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taxpayer-u, idi u Šabac, poslušaj Tizo na 5 minuta. Posle toga traži Dayens Studio monitore da čuješ. Zapiši cenu oba. Onda svrati do Nešića i poslušaj Zaph SR71 i takođe zapiši cenu.Kad odradiš to, izvagaj i uzmi šta ti je srcu najdraže :)

Lepo je covek rekao sta treba da se uradi ;). Cujes dosta zvucnika, steknes neko iskustvo, upoznas ljude koji znaju znanje i kada sam na kraju odlucis ne mozes da kukas da te je neko zlonamerno savetovao ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...