Jump to content

Predlog projekta zvučnika


Gordak

Preporučeni Komentari

Pre svega, pozdrav svima.

 

Nakon mnogo godina (cca 10) odlučio sam se ponovo za samogradnju zvučnika. Treba mi preporuka za gotov projekat, kit komplet po mogućstvu, čiji su delovi nabavljivi u Srbiji. Osnovni problem mi je skretnica koju ne umem da pravim i otud potreba za kit kompletom, mada u obzir dolazi i varijanta sa planom skretnice, napravicu je nekako, proracunati, nikako. Ono što volim i umem da radim je drvo. Sama kutija ne predstavlja problem kakva god da je. Jedini uslov za projekat je da su delovi relativno jeftini, oko 100 evra za par kutija bih izdvojio, bez drveta naravno. Prednost dvosistemski, bas refleks podnostojeći projekti. Obratio sam se Dayens-u za savet, i izašli su mi u susret ponudivši mi svoje kitove ali je najjeftiniji 235e. Pre bih se odlučio za Tannoy M3 ili M4 komplete koji se mogu naći na internetu (iako su čujem, sumljivog porekla i kvaliteta)

 

Pitanje: ima li mi pomoći?  :stink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 65
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jeftilen prijedlog - Iskra wide range + neki visoki (APT80 je predlagan u toj kombinaciji)

Pogledaj temu o Iskrama. Čovjek ju je odlično dokumentirao, a budući da ga solidno dobro poznajem vjerujem da ne kenja previše kad opisuje zvuk. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja, za te pare napravi moje/Zenove Iskra Variovent kutije. Ne da to svira za sve pare, nego to svira bez obzira koje pare uložio. Meni su oni zamijenili Dynaudio Audience 72 na takav način da nikada nisam poželio ponovo čuti stare zvučnike.

Basa u apsolutnim mjerilima fali, ali se može živjeti sa njima.

Naravno, sve što sam rekao je potkrijepljeno mojim iskustvima u MOJIM uvjetima, a koji se mogu pročitati u temi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da odgovorim redom:

 

Veličina sobe - do 20 kvadrata

Glasnoća - ne preterana, više slušam ambijentalno, vrsta muzike, Led Zeppelin, na primer

Bas - da ga ima, ali nije neophodno da "ubija", bas gitara da se lepo čuje je poželjno

 

Kombinacija sa Iskrama - Može link do teme, nisam uspeo da nadjem? Gde mogu da nađem Iskrine zvučnike za ugradnju u Srbiji? Samo polovno?

 

Gubljenje vremena je poenta, hoću jer želim. Samo neću da rizikujem previše novca.

 

Da preduhitrim sledeće pitanje, pojačalo ću kupovati za zvučnike koje napravim, ako uspeju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro si preduhitrio

 

cackaj po oglasima , pa postuj linkove , da damo komentar

 

od nabavljivih zvucnijh jedinica ovde , tesko da se ista uklapa u tvoj budzet a da vredi izrade drvenarije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.diyaudio.rs/topic/5555-iskra-garrard-zvucnjaci-by-0waf

 

APT80 su koliko sam čuo kod vas oko 20€ komad, a za skretnicu ti treba jedan kondenzator. Tako da sve to bvez drveta ulazi u priču od oko 100€.

Samo rabljene jedinice su dostupne. Vidi na oglasnicima. Cijena za kutije ne bi trebala biti veća od 40€ i to je plafon. Vjerojatno će naići jeftinije jer ne postoji hype za njima.

Kod mene rade jako dobro sa SET211 pojačalima, a Zen je preporučio PP84.

Također su mi radili dvadesetak dana sa PP811 - jako dobro!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 - http://www.player.rs/product.php?ID=818

 

2 - http://www.player.rs/product.php?ID=1293

 

3 - http://www.player.rs/product.php?ID=2541

 

Valja li šta od ovoga?

 

Kombinacija 2x1+2 ili 3+2, financijski se uklapa, ali da li će to raditi ikako? 

 

Ovo je ovako na prvi pogled, ima verujem još što šta da se nađe. Predlog neki sajt, firma, koja prodaje zvučnike za samougradnju?

 

I da, ne bih kupovao polovne zvučnike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obratio sam se Dayens-u za savet, i izašli su mi u susret ponudivši mi svoje kitove ali je najjeftiniji 235e.

Pitanje: ima li mi pomoći?  :stink:

 

 

strpi se pa kupi nesto iz Dayens-a.  sve sto sam tamo kupio (preko kurirske sluzbe)  stiglo je dobro upakovano i ok.

 

 

posto ne zelis da rizikujes, najbolje je da odes do Dayens-a i poslusas direktno sta nude. :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono što Dayens nudi a što mi se sviđa u najavi košta 290 evra kit http://www.dayens.rs/zvucnici/k2p.jpg što je super cena ali van mojih planova za sad.

 

Lociran sam u Beogradu, ali mobilnost nije preveliki problem.

 

I pitanje, da li je iko sa ovog foruma pazario ili slušao one Tannoy kitove sa KP?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono što Dayens nudi a što mi se sviđa u najavi košta 290 evra kit http://www.dayens.rs/zvucnici/k2p.jpg što je super cena ali van mojih planova za sad. Lociran sam u Beogradu, ali mobilnost nije preveliki problem. I pitanje, da li je iko sa ovog foruma pazario ili slušao one Tannoy kitove sa KP?

 K2P su kutije koje kostaju gotove  450 € Svrati do BGB Studija imas kutijice Warfedale Diamond od 15-26k dinara sa sve garancijom fabricke.

 

Pre bi uzeo za pocetak tako nesto nego sto bi se sam smarao sa drvetom ako ne moram.

 

Da su neki DC (Dual Concentric) drajveri od 12 i vise inca pa da im budem stolar.

 

 Ne znam koliko su dobri ti novi Tannoy  kitovi . Ovi iz 80-ih drajveri neuporedivo bolje i drugacije sviraju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Niko ovde to ne može da zna jer nije baš ima iskustva sa tim komponentama, na netu ne postoje testovi, merenja itd, radi se o jeftinim komponentama. ALI, koliko je meni poznato, a mislim da će se i ostali uglavnom složiti, mislim da se radi o komponentama koje imaju pristojan kvalitet za uloženi novac.

 

Ono što je problem je skretnica, apsolutno niko ne može da ti preporuči nikakvu skretnicu za te drajvere, čak ni odoka iz već navedenog razloga nedostatka podataka i testova i merenja.

 

 

Sa druge strane, taj komplet iz Dayensa koji si linkovo je u principu odličan (računam da dolazi i skretnica u paketu?), stvarno bi trebao da prištediš za to i da se batališ ćorava posla sa jeftinim komponentama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dolazi i skretnica uz taj Dayens kit, samo da ih nateram da mi daju plan podnostojeće kutije i da se otvorim za te pare  :wink2:

 

"Gorenavedene cene se odnose na kit komplet.(zvucnici, skretnice, basrefleks tube, terminali, pun jenje, nacrt kabineta....)"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ideja, prepravka ovih zvučnika, Sharp CP-1600XP. Čisto zanimacije i vežbe radi. Primarno je nova kutija jer ova ima mnogo tanke zidove i zvoni ko zvono. Ono što bi meni bio vrhinski potez je pravljenje bas refleks kutije, da malo dobiju ovi zvučnici na basu, ako je moguće. Internet je nem u pogledu ovih zvučnika, ima li neko predstavu o njima. Inače, prilično su osetljivi, jako lepo rade na mom prvom projektu, stereo pojačalce iz radio kluba. Pretpostavljam da nije vredno cimanja, ali opet, meni i jeste poenta za sad da se cimam, da vidim šta mogu, pre neko što grunem neke veće pare. 

post-1369-0-86044700-1361488775_thumb.jp

post-1369-0-09896300-1361488819_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lemi, hvala na predlogu, uzeću ga u ozbiljno razmatranje. Pretpostavljam da su mere kutije koje si naveo, unutrašnje. Po veličini kutije rekao bi da je u pitanju bas refleks, u slučaju da se odlučim na ovo, pretpostavljam da mi možeš reći i kolika cev treba da bude.

 

Koliko izađe materijal za ovakvu skretnicu, otprilike?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...