Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
5 minutes ago, Woland said:

@Doktor jesvala sjaji se poprilično :) mada prodavali su se i vizuelno lošiji za tu kintu

Da znas da i jesu. 

Klasicna formula - ponuda i potraznja. 

Dosta toga je ucinio odlican sajt Lenco Heaven, pa "armija" starih i novih vlasnika "Lenkonje". 

Ja cekam da se zavrsi taj primerak kod tebe, pa da onda kompariramo. To se kod tebe moze lagano raditi. 1 na 1, 2 na 1, pa 3 na 1.

To ce biti onda pravo iskustvo. O "cetr'stokecu" da ne govorim. Nekako je to meni favorit "iz senke" da ce da "pokida". :)

Odoh na pijacu, pa se javljam da dalje kontempliramo . . . .

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

dobar je 401 , ali je Lenko bolja osnova .......

Erhhhhmmm . . . . OK. 

Pitanje - ako je Lenko bolji od 401, a kazu da je zvucno i mehanicki bolji 401 od 301, gde su tu onda na lestvici upravo 301 i Thorens 124 ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

301 vs.401 - razlike mogu da se svedu na pitanje ukusa , nikako kvalitativne ; sve ostalo je propaganda i mitologija ........ ili poredjenje baba i zaba (dakle - poredi ih -- oba ispravna , oba u istom plintu )

 

TD124 , kad bi se poradilo koliko i sa Lenco-m , mogao bi da sviri pribllizno isto , ali ipak je kombinovani drive sistem inferiorniji od čistaka .........

 

no , mooj generalni stav je ipak - koju god bazu sa potencijalom uzmes , ulozis vremena i pameti u nju , dobices dovoljno dobar gramofon ........ onda sta te briga za druge - koristis najbolju priliku i to je to

 

ono , Graaluj za vinilom , relativno se lako dolazi do dobre baze

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Zen Mod said:

.  . .

no , mooj generalni stav je ipak - koju god bazu sa potencijalom uzmes , ulozis vremena i pameti u nju , dobices dovoljno dobar gramofon ........ onda sta te briga za druge - koristis najbolju priliku i to je to

 .  . .

Prvo, veliko thnx na odgovoru. 

Iz tvog posta mi se nametnulo sledece pitanje ( ene gore tvoja misao, pa ja boldovao :) ) - baza sa potencijalom ? Koja ? Kako to znati ?

Msm na nas koji smo samo konzumenti, uzivaoci u muzici, tj. nismo ni mashinci, nit' elektronci. 

Jbga, vinil adikti. :mellow:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbga , nisi mali , usual suspects ako hoces safe bet

 

sa druge strane , ako naletis na nesto interesantno , napises pa cakulamo

prvo sto se mora covek odluciti je kojoj skoli naginje - ultra rigidno a lagano ( skeletoni raznih vrsta ) ili kontra od toga - masivno do bola

a sve ostalo sto je izmedju , svodi se na to da kasnijom doradom prevodis ili 'vamo ili onamo

 

onda od toga svega izaberes da li si za direct or belt or idler .......... meni srce lezi kod ovih zadnjih , al' ako je povoljno i ima potencijala , onda nisam gadljiv ni na koju felu

mada , kod mene je to sve past tense , sto sam ostavio ostavio , samo jos ponekad zaslinim al' sreca ne idem dalje

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Zen Mod said:

. . .

prvo sto se mora covek odluciti je kojoj skoli naginje - ultra rigidno a lagano ( skeletoni raznih vrsta )

Sve jasno. Apsolvirano, tj. mémoriser. :)

Boldovano je sta preferiram od "skola".

Cakulamo . . .yep. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bio Mića Grozni, cedili Brauna PS500 sa Ortofon SPU N-E, slušali Ezio Bosso, Chet Bakera, Itzak Perlmann-a, sad slušam Panic! at the disco.

Nerado priznajem ali po mom ukusu ova kombinacija gramofon+ručka+nova zvučnica i nakon troškova prevoza, carine, servisa košta manje nego samo ručka na Stabiju a trči krugove oko prethodnog gram-setupa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...