Jump to content

NEM AI-50


Zen Mod

Preporučeni Komentari

aha

 

malo materijala za razmisljavanje

 

odavde : http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/161663-nem-ai-50-a.html#post2091636 (gde ima jos par linkova sa vise informacija)

 

mnoooogo dobar follower stage , sa kaskodiranjem prvog stepena postaje jos bolji

 

hint: - odraditi sim i pogledati THD spectra

 

napajanje je ono sto je takodje  veoma interesantno

post-2-0-96927200-1360184944_thumb.jpg

post-2-0-84385900-1360184951_thumb.jpg

post-2-0-42967400-1360184957_thumb.jpg

post-2-0-28775100-1360184962_thumb.jpg

post-2-0-33389200-1360184966_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

NEM A300SE Röhrenvollverstärker

 Postavljena slika

Postavljena slika

    [*]TKD oder ALPS Potentiometer [*]Treiberröhre 6Z43P [*]Zwischenübertrager von NEM aus M4 Eisen [*]Leistungsröhre 300B Emission Labs [*]Ausgangsübertrager von NEM aus M4 Eisen



Technische Daten NEM A300SE:

Eingänge: 3 x Line
Eingangsimpedanz: 25 kOhm
Eingangsempfindlichkeit: 1,45 V
Geräuschspannungsabstand: > 70 dB
Ausgangsimpedanz: 1,35 Ohm
minimale Lautsprecherimpedanz: 4 Ohm
Verstärkungsfaktor 14dB
Frequenzgang unter Volllast 10 Hz bis 36.000 Hz (-3dB) :JC_moon: 
Netzanschluss: 230 V/50 Hz
Leistungsaufnahme: 150 W
Maße (B x H x T): 48 x 23 x 49 cm
Gewicht: 64 Kg  :laugh1tooht: 
 
http://www.ultraudio.de/nem_a_300_se.html :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo ti hmči ........

 

:rofl:

Moram, zanimljiva šema i meni. Jes' ne razumem mnogo toga kako radi ali neke konce sam već pohvatao za sve ove godine pa gledim i mislim se... Nije li o 'vako nečemu bilo reči da se turi lanpa pa ondak s lanpe trafo na izlazni stepen... (jes' ono cirklotron a ovde nije ali)

 

Daklem, rekoh ti u prvom postu... :P

 

edit: ne, ne pada mi na kraj pameti da ga pravim. Radije bih završio to što sam počeo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

N.P. F6 je Zakon za ovu hibridnu skalameriju ! 

 

Jos kad bi se kod F6 umesto onih ulazno/drajverskih tranzistorcica na primarnoj strani ubacila neka stara Niska cevka ..... 

 

 

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni se svidjava koncept

 

mislim - ne sad tu ja nesto da pravim , no da proucim

 

kao sto rekoh - split load choke je veoma zaebata stvar :rofl:

 

zna Daudio - namotao mi par

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajde lepo neko nek nadje  kako da napravimo viljuskar  :whiteflag:

Soske? Pipadnici kolekcionari minutarnih sirovina ovako nesto nose jednom rukom...

 

Salu na stranu, ako neko i unese ovu trafo-stanicu u kucu, mora da je obezbedi sa par pit-bulova, visokonaponskom ogradom, minskim poljem, alarmom i video nadzorom.

 

Godza je to Cu na jednom mestu, vise nego na krovu i olucima obliznje crkve a kompaktno spakovano,  iskusenje je veliko...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne rekoh da je najbolji , nego kazem da su ga optimizovali za svoju ciljnu konstrukciju

 

dobar je - ako nekome treba quick & dirt follower, bez prepucijum delova , ne greje se bas preterano , a dace do 50W

 

ceo amp je dobar primer za analizu ....... gde mi se cini da je krajnji rezultat vise od zbira delova ......... sto bi rekli braca ameri

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, je ideja samo ne vidim zbog cega je taj diamond buffer mnoooogo dobar?

Borko 

 

Nisam neki strucnjak za SS pojacala ali licno mislim sledece : 

 

Ovde ta polovina lampe sluzi najvise kao VAS stepen , tako da cenim da bi trebao da ima neki manje vrednosti kompenzacioni blokac paralelno sa primarom tog trafoa , bez obzira na  kvalitet izrade  tog trafoa . 

 

Taj diamond bufer i nije tako los , jer je sastavljen od simetricnih emiter folower-a podrzanih sa dva CCS-a , znaci da je u startu THD tako i najmanji . 

 

Isto cenim da izlazni BJT tranzistori bi mozda trebali da imaju neke omanje emiterske otpore radi obezbedjivanja stabilnosti rada . 

 

Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spojili su L2 kao klasican induktivnost an ekao choke. Zbog toga mora biti povecih gabarita.

 

 

Da li je zavojnica L2 dobro orijentisana? Kako mi izgleda ulazice duboko u zasicenje prilikom punjenja elektrolita.

 

 

zna se kako se spaja common mode choke (choke i induktivnost su isto , usput hihihihi )

 

ne proveravam nikad sitnice na semama ........ ko zna - mozda te tacke odgovaraju tackama na njihovim namotajima , a ti namotaji su fizicki rasporedjeni kako treba na CU jezgru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti verovatno znas sta mislis , ali se nisi jasno izrazio

 

svodi se na to da je choke =prigusnica=induktor=induktivnost

 

ako kazes common mode choke , ili split load choke ili samo choke (itd.) - onda odredjujes terminom nacin izrade , upotrebe i vezivanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...