Jump to content

PassLab FirstWatt F3


Impuls

Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...
  • Odgovora 282
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Samo da se pohvalim - bese malopre F3 kod mene u gostima. :Viannen_loungelizard: Malo kasnije bice vise o utiscima.

Sa nestrpljenjem čekam da pročitam utiske...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije valjda da ga je instalirao u Punta i landra po Nis

Dapace! Ne znam sta ovo tacno znaci, ali osecam da dobro zvuci kao odgovor na pitanje...

bas me zanima kako je svirkao na 4 omaja znam da bih ja bio zadovoljan ........

E, tebi nista novo ne moze da se kaze. Dosadan si bre! Iskreno, i ja sam bio skeptik i tesio gidjgu da zvucnici mozda nisu odgovarajuci, ali se po ko zna koji put pokazalo da za dobru svinju nema lose pomije.Slusali smo uporedo F5 i F3.Utisci jednostavni F3 odlican u srednjim i visokim, odlicna dinamika, neverovatno prijatan za slusanje, za nijansu slabiji bas u odnosu na F5 i malo slabija preciznost u definiciji rasporeda instrumenata. Cevni zvuk.F5 brutalno i hiruski precizan u pozicioniranju izvora zvuka, bas bez dna i cvrst kao Black Stena, srednji i visoki neutralni ali ne tako meki kao kod F3.Ja bih voleo da ih cujem kod steina sa F5 na basu i F3 na elektrostatiku sa aktivnom skretnicom.Inace, maltretirali smo F3 sa Tako je govorio Zaratustra i Carmina Buranom. Herojski je izdrzao dinamiku u prostoriji od 32m^2 sa zvucnicima od 93-94dB osetljivosti. Priznajem da to nisam ocekivao od njegove snage, ali papir je jedno a realnost je lepsa. Sreca!Sve u svemu, mrtva trka. Kao covek koji nije nalozen na cevke, moj izbor je F5. Ali, odlicno razumem one koji se odluce za F3. Greske nema!Da ne zaboravim - bio i Sir Oliver i tamanio skivi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Који су то звуници?

Pa u Nisu se slusa Ei, valjda znas...Kutija od HSR140, bas 12", dvostruko dampirana i umrtvljena kobitom, promenjena skretnica, visaton stirofleks na visokotoncu, kombinacija stirofleksa i visaton bipolarca na srednjaku, atenuator na srednjem oko 1 Ohm, promenjeno ozicenje, promenjeni konektori, kablovi 12mm^2...Sir Oliver je propustio da kaze da je ekipa posle isla kod njega da cuje sistem koji je on kompletirao pre dva dana. Bilo je konstruktivnih diskusija, radio je njegov lampas ali kada smo ukljucili F3 ukapirali smo da nemamo pretpojacalo. Varijabilni izlaz iz CD plejera nije bio srecno resenje. Sto kaze Zen, g udje, g izadje.Jos nesto je vredno pomena. Gidjgu sam prvi put video juce, pre toga nismo kontaktirali preko postova, ali sam odmah po upoznavanju video da je kul tip, o mnogim stvarima mislimo isto (doduse, ja sam malo vece laprdalo), zna znanje o pojacalima, posvecen je ozbiljno ovomm poslu. Drago mi je da sam na ovom forumu upoznao nekoliko likova koji odisu duhom, realnoscu i vedrinom. A oni tamo mogu samo da nam zavide.... :) Jos da cujem Aleph 5 i Borinu Thetu i da mi savest bude mirna po izboru pojacala.P.S. A lepo kazem Sir Oliveru - Ponesi bre tu flasu kuci, ionako ja ne pijem alkohol, posebice viski. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dapace! Ne znam sta ovo tacno znaci, ali osecam da dobro zvuci kao odgovor na pitanje...E, tebi nista novo ne moze da se kaze. Dosadan si bre! Iskreno, i ja sam bio skeptik i tesio gidjgu da zvucnici mozda nisu odgovarajuci, ali se po ko zna koji put pokazalo da za dobru svinju nema lose pomije.Slusali smo uporedo F5 i F3.Utisci jednostavni F3 odlican u srednjim i visokim, odlicna dinamika, neverovatno prijatan za slusanje, za nijansu slabiji bas u odnosu na F5 i malo slabija preciznost u definiciji rasporeda instrumenata. Cevni zvuk.F5 brutalno i hiruski precizan u pozicioniranju izvora zvuka, bas bez dna i cvrst kao Black Stena, srednji i visoki neutralni ali ne tako meki kao kod F3.Ja bih voleo da ih cujem kod steina sa F5 na basu i F3 na elektrostatiku sa aktivnom skretnicom.Inace, maltretirali smo F3 sa Tako je govorio Zaratustra i Carmina Buranom. Herojski je izdrzao dinamiku u prostoriji od 32m^2 sa zvucnicima od 93-94dB osetljivosti. Priznajem da to nisam ocekivao od njegove snage, ali papir je jedno a realnost je lepsa. Sreca!Sve u svemu, mrtva trka. Kao covek koji nije nalozen na cevke, moj izbor je F5. Ali, odlicno razumem one koji se odluce za F3. Greske nema!Da ne zaboravim - bio i Sir Oliver i tamanio skivi.

Nista , onda da osmislimo F35!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako si bas navalio, necemo da se bunimo... Nego, imas li primjedbi na moj opis zvucne slike F3 i F5? Zamjerki? Adenduma? Pojasnjenja?

Ne. Uživadoh čitajući. Naravno, svaki primerak je priča za sebe, svaka prostorija, ostatak system-a je priča za sebe, te... Mislim da nam se utisci (po)dosta poklapaju. Naravno, pošto slušam F3, već, skoro, mesec dana, neprestano, moje zvučno sećanje o F5 je, davno, izbledelo. Trebalo bi da se posetim. A, i u (mom) system-u se menjalo (po)nešto, te... No, F3 dobija, moj, glas...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto i mog F3-a.(ok, Zen V9)..mozda su ga neki od vas videli na "onom" diyaudio, a za one koji nisu...eto par slicica...Pretpojacalo je nista vise nego Pass-ov j-fet B1 buffer...ubija li sto u zvuku ili ne, ne znam, znam samo da svira bolje od malobrojnih varijanti koje sam isprobao...

post-40-005543600 1274996232_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...