Jump to content

PassLab FirstWatt F3


Impuls

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 282
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Za veceras jos montaza tranzistora, silver mica na jednom kanalu, ZTX-a i izlaznog bloka a sutra kad se vratim sa terena test sa laboratorijsikm izvorom i ogranicenejm struje na maksimalno 2A. Ako sve bude u redu bacam se na slusanje u cham-audio varijanti ili sto bi rekli na dasci

post-15-127162583515_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trafo na fotografiji je spominjani u drugoj temi i mogu reci da stvarno startuje bez soft starta i ne izbacuje mi automatski osigurac. U trenutku ukljucenja se cuje zvuk iz trafoa ali posle toga tisina. Oba kanala imaju identican napon u drugu decimalu. Primar je motan sa 2 x 115V da bi bilo kao na originalnom F3. Ima i slepi namotaj i 5,4kg za 500W

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A onda sam poceo da ga stezem dok nije zaplakao izmedju L profila i hladnjaka

Није баш јасно како се транзистор монтира на "Л"профил, али изгледа одлично.Питање: Зашто си користио "Л" профил кад са једном Бакарном шином или Алуминијуском си могао да постигнеш термално спајање два хладњака а и штампаби била паралално са хладњаком?Овако гледано рекао бих да је хладњак висок 205 мм, можда грешим!дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cilj je bio da se dobije ovakav izgled i to je postignuto. Cak ce isti raspored biti u unutrasnjosti.post-15-127162676862_thumb.jpga montaza tranzistora ide ovakopost-15-127162681511_thumb.jpgjedino je plocica napajanja malo izmenjena jer Nelson koristi kondove vezane u seriju i ima za oba kanala jedno napajanje dok je u mojoj varijanti amp uredjen kao dva monobloka a napajanje je radejno po uzoru na F2 http://www.6moons.com/audioreviews/firstwatt2/f2_2.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grecovi. Dok ovo pisem upravo slusam prve zvuke sa desnog kanala sa laboratorijskog izpravljaca. Idem do poste da posaljem neke posiljke pa se bacam na levi kanal

Vodi računa ,ti si malo teži, tako da ovi Mundorfi neće izdržati to tvoje bacanje! :clap:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvuk?Mnogo zvuka! Treba mu vremena da se ugreje da visoki dobiju detalje i harmonike. Al da greje, greje. Po mojoj proceni bar 200 sati ce trebati da kondovi prosviraju. Jedina zamerka je sto mu treba preamp jer signal sa cd-a nije dovoljan da bi se dobilo dovoljno snage

post-15-12717090127_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Damir je upravo otisao, slusali smo ga zajedno. Kada sam ukljucio amp totalna tisina, ni suma ni bruma. Cak smo pomislili da nije ni ukljucen. Grecevi se greju mada sam ih tek naknadno stavio na hladnjake. Bice im dovoljna i donja ploca kutije za hladjenje. Trafo je hladan kao spricer. Mislim da je ovaj trafo previse za ovaj amp. Sa ovakvim karakteristikama trafoa mogao je komotno ici i 300W.Treba mu bar pola sata da dobije sve potrebne detalje. Sto je topliji kao da se utisava i dobija pregrst detalja koje do sad nisam cuo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...