Jump to content

PassLab FirstWatt F3


Impuls

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 282
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Za ovakve mrcine s trafom od 15 kila obavezno oklopljeni.Solid core žica u audiu nema što tražiti, osim u jednom jedinom slučaju a to je da se radi o posebno obrađenoj žici posebno polirane površine kakvu koriste neki proizvođači kabela. Teoretska pretpostavka toga je da je lakše trčati po ravnom nego po grbama. Ali uglavnom, trkači sa više nogu bivaju brži.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za ovakve mrcine s trafom od 15 kila obavezno oklopljeni.Solid core žica u audiu nema što tražiti, osim u jednom jedinom slučaju a to je da se radi o posebno obrađenoj žici posebno polirane površine kakvu koriste neki proizvođači kabela. Teoretska pretpostavka toga je da je lakše trčati po ravnom nego po grbama. Ali uglavnom, trkači sa više nogu bivaju brži.

Jel' ima veze da l' su im noge dlakave il' ne...? :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjenje za off topic:od svih kabela najviše mi se svidjaju oni, koji prolaze "kroz" aktivnu skretnicu... :good2: Ljudi, pre mesec dana sam to uradio - ko da sam promenio celi domaći audio... (a nije baš loš).Ukratko, topla preporuka pre svega za sve one sa trosistemcima. Tek onda udjite u sofisticiranije audio investicije.A pošto je sve relativno: "We decide which is right and which is an illusion..." :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel' ima veze da l' su im noge dlakave il' ne...? :good2:

To ima veze samo u biciklizmu (i to samo drumaškom)... Šta sve neće ljudi da urade za manje air drag-a :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ima veze samo u biciklizmu (i to samo drumaškom)... Šta sve neće ljudi da urade za manje air drag-a :connie_nutzo:

Nema to veze sa tim ali nema veze :good2: :good2: .

Solid core žica u audiu nema što tražiti, osim u jednom jedinom slučaju a to je da se radi o posebno obrađenoj žici posebno polirane površine kakvu koriste neki proizvođači kabela. Teoretska pretpostavka toga je da je lakše trčati po ravnom nego po grbama. Ali uglavnom, trkači sa više nogu bivaju brži.

Zar se signal ne protire samo po povrsini na visokim frekvencijma (skin efekat) tj. onim koje su nebitne za audio?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ ZareZavisi što smatraš površinom. Ako površina ima ovakav izgled i_i_i_i_-_I_i_i-i_-i-_i--i-_i-_I--i-I-I, ovisno koliko su duboke (ili visoke) prepreke, ovisi i koliki je trud potrebno uložiti u njihovo savladavanje.Svi problemi u radu pojačala događaju se u pravilu na frekvencijama preko 200kHz. Da bi čujno područje dobro radilo važan je dobar i stabilan radi na visokim frekvencijama. Sve što tamo proscilira, uništi sve ostalo. Pojačalo koje oscilira na 500kHz, na 1kHz je neslušljivo.Kada paralelno sa slušanjem imaš i sliku na osciloskopu mnoge stvari postaju jasnije. Iznenadio bi se što sve ima zapakirano u lijepe kutije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@zboticOtisli smo malo u off ali koje kablove Vi koristite za ozicavanje Alpeh-a? Pre svega mislim na zvucnicke.

Najprije nastojim da takve veze budu što kraće. U zadnjim napravljenim Alephima imam od pločice do buksni jedan komad od cca 10 cm, pa relej zaštite, pa još jedan komad od cca 5 cm. Koristim vulgaris višežilni kabel od 2,5mm2, Vjeruj mi imam kod sebe par komada Cardasa na kojeg se sjetim obično kada sve bude zalemljeno pa mi se neda više mijenjati. I tako godinama. To najbolje govori o mom stavu koliko je taj kabel bitan. Za vezu chinch - pločica koristim VDH102 jer ima dvostruki plašt. Sada mi ga je nestalo pa trenutno koristim neki Klotz, a od njega sam složio i nešto interkonekata. Nastojim da mi je audio sustav bezuvjetno stabilan i fizički izoliran od svih mogućih izvora smetnji, pa mi je i utjecaj interkonekcijskih kabela uistinu minoran. Meni svaki odgovara, ako sam po sebi zadovoljava minimalne tehničke uvjete........
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....Ako površina ima ovakav izgled i_i_i_i_-_I_i_i-i_-i-_i--i-_i-_I--i-I-I, ovisno koliko su duboke (ili visoke) prepreke....

Kakve prepreke? Pa nisu elektroni konji u steeple-chase trci. :connie_nutzo: Nemojte da se ovakvim analogijama brukamo kao zajednica. Minimalan je trud upoznati se sa fizikom procesa u odnosu na blamazu koju ovakve, ostrascene a potpuno proizvoljne tvrdnje donose.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakve prepreke? Pa nisu elektroni konji u steeple-chase trci. :connie_nutzo: Nemojte da se ovakvim analogijama brukamo kao zajednica. Minimalan je trud upoznati se sa fizikom procesa u odnosu na blamazu koju ovakve, ostrascene a potpuno proizvoljne tvrdnje donose.

Ja se trudim biti slikovit, a ti ga banaliziraš. Ako je površina hrapava put koji prijeđu elektroni je duži, što je tu čudno.Uostalom, pred kime se to brukamo. Tko misli da zna, neka se prijavi pa nas prosvijetli svojim znanjem.....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice dodatnog trafoa i kondova, trafo je debelo predimenzionisan a kapaciteta ima 4 puta vise nego u originalnom F3. Ja bih jedino uvrnuo zice od greca do kondova jer tu ipak ide poveca impulsna struja. Malo ce usporiti punjenje ali nece rasipati smetnje u ukulinu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prosvirao F3 :good2: :good2: :connie_nutzo::good2:

:) Sve po PS-u :) Jedino bih skratio žice od ulaza na najkraću moguću meru. To su antene.Kakvi su prvi utisci? Imaš i F5 i lampaša za poređenje. Bilo bi zanimljivo čuti gde je F3 u poređenju s njima.Još jednom :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...