Jump to content

PassLab FirstWatt F3


Impuls

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 282
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Sto se tice dodatnog trafoa i kondova, trafo je debelo predimenzionisan a kapaciteta ima 4 puta vise nego u originalnom F3. Ja bih jedino uvrnuo zice od greca do kondova jer tu ipak ide poveca impulsna struja. Malo ce usporiti punjenje ali nece rasipati smetnje u ukulinu

Brate,nema para da ponovo razlemim žice
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:good2: Sve po PS-u :connie_nutzo: Jedino bih skratio žice od ulaza na najkraću moguću meru. To su antene.Kakvi su prvi utisci? Imaš i F5 i lampaša za poređenje. Bilo bi zanimljivo čuti gde je F3 u poređenju s njima.Još jednom :good2:

Sinoć sam kasno završio ,pimetio sam da su duže te žice ,biće danas skraćene.što se tiče poređenja ,ukratko,ovo je jako slično lampama (i meni to godi).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoć sam kasno završio ,pimetio sam da su duže te žice ,biće danas skraćene.što se tiče poređenja ,ukratko,ovo je jako slično lampama (i meni to godi).

Stvano je predugacko, vredelo bi da skratis malo.Meni je logicnije bilo da oba gretza budu izmedju trafoa i plocice napajanja. DC vodovi bi bili par cm dugacki. Mada kako vidim sekundari su vrlo kratki tako da je to sada nemoguce.Ostaje u ovoj boji ili ide eloksiranje u crno?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvano je predugacko, vredelo bi da skratis malo.Meni je logicnije bilo da oba gretza budu izmedju trafoa i plocice napajanja. DC vodovi bi bili par cm dugacki. Mada kako vidim sekundari su vrlo kratki tako da je to sada nemoguce.Ostaje u ovoj boji ili ide eloksiranje u crno?

Mislim da Nelson nije slučajno stavio grecove na suprotnu stranu!Ićiće na eloksažu u crno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoć sam kasno završio ,pimetio sam da su duže te žice ,biće danas skraćene.što se tiče poređenja ,ukratko,ovo je jako slično lampama (i meni to godi).

I meni, i meni...! A ne mora da se menja na 6 meseci... :connie_nutzo: Ostaje mi trilema: TVC, EC, ECC82... :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

sva tri su verovatno super ,treba probati sve ,ali mislim da EC i ECC82 :happy64:

Posle reset-a u Bigovi, vratih se. Pre nego što sam vratio osigurač na tabli i sve stavio pod napon, stavio sam TVC i, moram priznati, da, iako uz neke mane, sa F3, ima najviše detalja i slika je... strašno real-na. Svi ostali barvaju zvuk... No, ima mana. Impuls i Sipi to mogu ponajbolje da objasne u vezi sa impedansom... Da ja ne pišem o nečemu o čemu drugi znaju ihaj više od mene...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam zasto ali pasivna verzija preampa ubije dosta u muzici. Mozda je ulazna impedansa F3 dosta manja nego sto pise u uputstvu pa mu odgovara aktivni predpojacavacki stepen. Drugih zamerki bar dok je svirao kod mene nisam imao.Nadam se da ste se odmorili i dobro dosli nazad za okrugli forumski sto

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

treba staviti jedan jfet buffer by Mighty sp300b & ZM , pa's da cujes zvuhkazezam se - bilo kakav , al' elaboriran buffer resava stvar nije posteno suditi nijednom AVC ili TVC ako nema idealne uslove , a ulazna impedansa F3 to sigurno nije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle reset-a u Bigovi, vratih se. Pre nego što sam vratio osigurač na tabli i sve stavio pod napon, stavio sam TVC i, moram priznati, da, iako uz neke mane, sa F3, ima najviše detalja i slika je... strašno real-na. Svi ostali barvaju zvuk... No, ima mana. Impuls i Sipi to mogu ponajbolje da objasne u vezi sa impedansom... Da ja ne pišem o nečemu o čemu drugi znaju ihaj više od mene...

ma to ti je slana voda u Bigovu napravila kuršlus u ušnim školjkama :happy64:

da,naravno dobrodošao nazad

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma to ti je slana voda u Bigovu napravila kuršlus u ušnim školjkama :happy64:da,naravno dobrodošao nazad

Sasvim je i to moguće. Još kada se doda promaja sa leve strane na putu dovde... :happy64: Hvala...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

treba staviti jedan jfet buffer by Mighty sp300b & ZM , pa's da cujes zvuhkazezam se - bilo kakav , al' elaboriran buffer resava stvar nije posteno suditi nijednom AVC ili TVC ako nema idealne uslove , a ulazna impedansa F3 to sigurno nije

Vidim ja da su, svi, za buffer. Pile je to rek'o o'ma... Dakle, videćemo, al' neko mora nešto da ponudi na probu... Ja sam, samo, glupi korisnik... :happy64:Ostaje, još, da vidim šta će se desiti sa doradom sa ECC82 preamp-a... Slatke muke...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim ja da su, svi, za buffer. Pile je to rek'o o'ma... Dakle, videćemo, al' neko mora nešto da ponudi na probu... Ja sam, samo, glupi korisnik... :happy64:Ostaje, još, da vidim šta će se desiti sa doradom sa ECC82 preamp-a... Slatke muke...

šta se to dorađuje na preampu?i šta je sa elestrocompaniet-om,slabo ga pominješ,a i on bi trebao da razvaljuje?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

šta se to dorađuje na preampu?i šta je sa elestrocompaniet-om,slabo ga pominješ,a i on bi trebao da razvaljuje?

EC je, od juče, na hladnoj rezervi. Bojim se da se, nikada, neću, sasvim odlučiti. Jutros, što više slušam TVC sve mi je lepše. Kod njega je sve čisto, detalja na pretek, kao da sam, stvarno, uz muzičare... Ima, malo, suvlje niže... EC je, takođe, veoma muzikalan. Pojede, malo, detalja i atmosfere ali doda težine nižim... ECC82 je na control-i i videćemo šta će biti urađeno na njemu. Otišao je na konceptualnu i ostale provere. Njega nisam slušao sa F3 te nemam utisaka. Biće...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj F3 nije još uvek u stalnoj postavci ,već kada ga nakačim ,i juče sam nekoliko sati uživao u njegovim blagodetima.Toliko detalja nisam čuo ni na jednom solid stejtu ,i definitivno najbliži lampama od svih solid s. koje sam čuo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Umesto SPC Neotech KHS-154 stavljeni (vraćeni) Neotech KHS-02128 i ravnoteža je, između TVC i F3, ponovo, uspostavljena. Uživancija... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj F3 nije još uvek u stalnoj postavci ,već kada ga nakačim ,i juče sam nekoliko sati uživao u njegovim blagodetima.Toliko detalja nisam čuo ni na jednom solid stejtu ,i definitivno najbliži lampama od svih solid s. koje sam čuo.

Ne verujem! Nipošto! :buehehe::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...