Jump to content

Potreban par Cabasse bas drajvera 12" (ili 15")


grau.

Preporučeni Komentari

U svrhe isterivanja djavola i obavljanja jednog eksperimenta koji me prilicno proganja vec duze vreme, potreban par Cabasse bas drajvera 12" ili 15" incha.

 

Idealno 30BZ18 koji se pojavljuje u Sloop M4 i slicnim iteracijama.

 

Naravno potrebno je da se sa zvucnikom nije igrao neki domaci majstor, modifikator, pravisha ili slican entuzijasta, barem ne u smislu premotavanja posto mislim da je ostalo neunistivo.

 

Znam da su male sanse ali nikad se ne zna ko je sta zahrckao.

post-847-0-92029900-1354440943_thumb.jpg

post-847-0-56589500-1354440952_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Imam ja M4 i imao sam zelju da eksperimentisem sa vecom kutijom, ali me ovi sa foruma ubedise da nista bolje ne mogu da izvucem od onoga sto je fabrika uradila.

 

Problem sa M4 je vise puta opisivan - efikasna i milozvucna kutija ali odziv u donjem delu vrlo rano pocinje da opada...

 

Koliko sam ukapirao iz prvog dijagrama, sa bas refleks kutijom od 140 litara donja granica je na 39Hz  sto i nije tako lose.

 

Anubise, ako te ne mrzi daj originalni link za taj prvi dijagram, ima li tamo detaljnije price, dimenzije, kolka cevka i precnik na bas refleksu i slicno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo da se korigujem, idealno za ovo sto meni treba je 30BZ24, a ne 30BZ18 ali ne bih odbio ni taj drugi.

 

naravno da je fabricka kutija sranje, napravljena je da trosistemac moze da se unese u normalnu sobu bez potezanja papira za razvod braka.

 

i da, treba velika kutija, verovatno blize 200 litara od tih 140, petite onken je ono sto bi trebalo probati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa pogledaj Mms i Vas parametar tog drajvera, treba mu jako velika kutija.

 

Original je možda ok ako je kompresija?

Original jeste ok za vecinu klasike i dzez ali malo tvrdji rok ne prolazi...

 

Ja i TS parametri ko Marko Kraljevic i formula 1. Q faktor i efikasnost je jedino sto stvarno razumem...

 

Petite onken sam na brzinu proucio, ne sumnjam da lepo radi ali problem je sto se kutija mnogo siri po sobi.

Ima li neki bas reflex projekat koji ide u visinu?

Recimo, nesto u osnovi 35x45 a uvis kolko ti treba za proracunati displacement?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E mogao bi stvarno ako te ne mrzi da proveris sa MJK listovima?

A recimo trebalo bi proberiti i kako ustvari treba da iizgleda kabinet za Sume

ispravni BR sa odgobvarajucim BR na pravoj visini

Naravno WG gore na kutiji posebno da se moze podesiti TAlig...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

apropos kabineta za summe, rekoh da je u pitanju 1 na 1 klon.

 

isti kabinet, ista skretnica, isti drajveri, isti bas refleksi (ovo je naknadno provereno).

 

tako da je taj kabinet ispravan, barem ako pricamo o zvucniku koji se zove gedlee summa.

 

ovde je uskladjivanje vremenske faze odredjeno elektricno i to je provereno merenjima koji stoje na geddesovom sajtu.  rekoh da skretnice nisu jednostavne, jedna je 3 druga 4 reda, sa par momenata koje dosta ozbiljne pravise zvucnika nisu mogli da rastumace od prve.

 

WG koji ja imam je onaj koji je uradjen da bude ugradjen u baffle tako da nema lipover tj zakrivljenje usta koje je potrebno da se proracuna ako se pravi WG koji nije ugradnom tipa. ovde se baffle ponasa kao lipover i to jako dobro, i ruku na srce ovde ne treba nista menjati jer ako nesto valja na ovome onda je sve vezano za WG, njegovu disperziju i generalno ponasanje.

 

racunajte na to da geddes iako je nesnosno arogantan nije veverica sto se nauke tice i da postoji ogroman razlog zasto je ugradio WG u baffle. i pre nego sto krenete da proracunavate lipover za samostojeci WG, dobro razmislite da li znate sve sto treba da znate o tom poslu. odokativno mogu i ja da ga napravim, pustim pun krug na izlazu iz usta i tralalala, ali dok se ne cuje i ne premeri sta smo dobili, bolje da ne pricamo.

 

ko hoce da radi drugi zvucnik sa istim drajverima, onda treba da se menja i skretnica. samo napred, al bez mene:)

realno, jedino sto bi trebalo probati ko ima vremena za izmotavanje je neki jeftiniji bas drajver, umesto 15TX100 koji kosta 380e par. uslov je linearnost do barem 880hz na koliko je radjen rez. nadjite neki koji kosta 100-150e par, verujem da se kod eminensa moze navatati nesto pristojno. moje beyme 15LX30 su takodje vrhstra drajver za ovde, verujem i bolji od B&C ali su em van proizvodnje, em ne kostaju 100-150e nego malo vise i kada se nadju. geddes je prodavac za B&C pa je turio taj bas, a verujem i da mu dobro dodje za kurcenje i da zalepi cenu za zvucnike koja jeste ($12.000 par).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma super je sve to samo su BR otvori postavjeni - na jedino moguce mesto (jedini prazan prstor)

a verovatnoca da bi trebalo da se nalaze bas na tom mestu je jako mala...

MCD MJK listovi jedini odredjuju pravilan polozaj BR otvora.

P asam zbog toga mislio da posto se vec zna koji su driveri u pitanju

a posto su novi onda ih nije potrebno ni meriti jer se podrazumeva da su TS parametri isti,

uradi potencijalno bolje resenje.

A koje nije optereceno zahtevom da kabinet bude sto manji zbog transporta i ostalih detalja koji uproscavaju proizvodnju...

Tu pre svega mislim na polozaj bas drivera koji je nisko do poda...

Zbog toga sto je receno da to solidno i dobro zvuci

a ispravnije projektovanje i postavljanje kabineta i drivera sa BR u kabinet to sigurno nece narusiti

vec uz mala ili nikakva dodatna ulaganja, a ni mnogo vise ulozenog vremena i truda

to samo poboljsati?

Nista vise nije nikakvo sveto-grdje ni narusavanje osnovnog koncepta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

ionako su krenuli da me spopadaju iz inostranstva, ne znam da li je neko odavde drukao.

 

 

 

 

Nije ni prvom Robin Hoodu bilo lakše. Isto im se nije svidio Robinov način raspolaganja imovinom. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...