Jump to content

Elektronska baterija za bias-ovanje


Sipi

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 147
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Najbolje je uzeti 4 paketa samo E lamelai to onih manje i srednje permeabilnostia te se lakse i nalaze kod nas da ne kazem da samo to i imapa onda uraditi debljom zicom ili bifilarno bez obzira sto se tu malo gubi na mHali zato ima 2 x vise prostorai sto je vaznije gap se moze podesitiza tu vrstu lamela gap je od 1/400 do 1/800u odnosu na duzinu magnetnih silnicazica oko 1.8mmnema veze sto je samo spolja tu se koncentrisu vektorii napakovane 1 na 1 lamele "bez" gapa imaju gapali je jako mali i uniformno rasporedjen po celoj povrsini preseka tela

Super im je katalog - sve pise osim induktiviteta... ;)

al zato dobijes sijalicu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super Borko. Lepo skockano./Mene vise interesuje FFTJA u nekim razlicitim simulacijamaSa cacodom FET, Darlington, IGBTuvek dobijam 5 i 6 harmonik... ulazni napon oko 0.6V p-pStabilizacija biasa za cacodu sa jednostavnim 431.I sa modelom za LD1014D posto nemam model za konkretni LU1014model pokazuje oko 0.65V na Rs=0.47 za oko 1.35AA LU1014 bi trebalo da okaze oko 1.1V sa 1.5A i odgovarajucim Rs.Nekako mi se za sada dobro pokazao IRFP240 u kaskodiali nije lose ni sa TIP142 x3 i malom strujom kroz base oko 1.5mAdok.Ako nisam rasturio te prigusnicemislim da ima jos uvek neke Siemens M jezgra jako debela zica preko 2mmgap 1mm, koristile su se verovatno za napajanja, ja ih rasturao zbog fenomenalnih lamela...vifecu da izmerim induktivnost..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osciloskop nemam, radio sam razne varjante simulacija i isprobavao kako se cuju. Ovako izgleda u simulatoru :

Zanima da rasipna induktivnost i parazitna kapacitivnost te prigusnice, a to se lepo vidi iz oblika cetvrtke.Nema veze, ako ne primecujes anomalije u zvuku, verovatno je OK - na kraju, nabavicemo neki komad pa premeriti...A ti, sledeci put kad se budes zenio, od kuma da trazis osciloskop, jel vazi ? :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja izmerio moju siemens veliku prigusnicuDC odlican 0.2oma, lamele M102 ili tako nesto? znam samo da su M i da je fiksni gap od 1mmveliki gap, debela zica, mali broj navojaka - premala induktivnost za ovu namenu... :crying:posto induktivnost raste sa kvadratom broja namotajamozda bi trebalo rasturiti lamele i namotati za nijansu tanjom zicom(ALI ovo ce najverovatnije da me mrzi da uradim, strasno me nerviraju takve opercije...)najverovatnije cu izraditi novu...cheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gap je prevelik - smanji

fiksni gap 1mm - "M" jezgra....mogu da se prepakuju sa minimalnim gapom po 3 lamele pa unakrstili sa najmanjim mogucim 1 pa druga odozgo , obrnuto.Ali mislim da imaju veliku veliku premeabilnost pa ce ih verovatno taj mali gapako se tako moze nazvati oterati u zasicenje.../u principu za oko 250mH bi trebalo 5X veci broj namotaja ili cak manjea verovatno bi i moglo da stane ako bi se umesto ove zice koja je oko 2.5mmkoristila 1.5mm?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u principu za oko 250mH bi trebalo 5X veci broj namotaja ili cak manjea verovatno bi i moglo da stane ako bi se umesto ove zice koja je oko 2.5mmkoristila 1.5mm?

Орјентационо,400 навоја на телу пресека 2,7х2,8цм са ЕИ-84 лимовима даје око 150mH.Сад треба бити мађионичар и ту сместити 400 навоја а да се добије мали отпор намотаја :sclerosis:На истом телу је стало у фулу жице 1,4мм при отпору 0,3 ома али са индуктивношћу од једва 10-так mHЕто ,ко је узалудан нек се игра,само да напоменем да је јако добар тренинг за прсте мотање овако дебелих жица :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...