Jump to content

DIY HDD player/streamer, part one: SPDIF - ESI Juli@ ili M2Tech HiFace Two?


Kuja

Preporučeni Komentari

Vidi Kujo,Ja sam i poceo putovanje u digitaliji sa cMP-om. Znam sve o njemu. Jos uvem imam sve komponente tadasnjeg HW zahteva: Gigabyte maticna, Kingston memorijski module DDR2 256MB/533, DC-DC napajanje itd. Jedino sam procesor prodao, C2D E7400. Spustio sam CPU na 700 i neki MHz i OS (XP) doveo na min, na petobanak, sve kako je tada preporuceno. Probao, uporedio sa top shelf CD-om i rekao to nije to, idem dalje. Ako mislis da softver ne igra ulogu, gresis, al' mLogo.Zatim probao placeni softver, XXHighEnd i cestitao coveku, platio licencu. Na forumu XXHE su obitavali i autori JPlay i kasnije posli svojim putem. BTW, Josef (jedan od autora) zivi u N.Sadu, naski covek. Ako treba, dobavicu i br. tel. - rado pomaze u svemu kazu drugari koji su ga kontaktirali, kupili SW.Pozivas se stalno na bit perfect a prakticno ne znas sta je to. Ni sta je 'upsampling' u SW, ni masu drugih stvari iz PC audio oblasti. Izvinjenje, ne mislim nista lose.Temu si i poceo razotkrivanjem prevara kod 'Brand Name' firmi. Mislis da je Naim nesto drugaciji? Ne bih im dao 5K+ eur sigurno. Ja sam kupio i DAC od autora softvera. On je vrlo javno, na svom i jos nekoliko drugih foruma rekao 'delovi cine 50% cene uredjaja, ostalo je visegodisnji rad, nabavka zaliha komponenti itd, sve sto spada u razvoj proizvoda'. Da li iko od 'brand name' firmi navodi cenu inputa tj. rad/materijal? Veruj da je daleko ispod 20% preporucene prodajne cene.Naveo sam i izbor mATX-ITX ploca, ponudio digitalni deo Juli@, malo opisao sta mislim da je krajnji domet u digitalnoj reprodukciji...Od mene, dosta u ovoj temi. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 56
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Pozivas se stalno na bit perfect a prakticno ne znas sta je to.

Moguce. :)

Ne znam koje su jos definicije tog termina, ja pod "bit perfect"-om podrazumevam ovo:

http://en.wikipedia....iki/Bit-perfect

"Bit-perfect audio does not perform any digital signal processing (DSP) such as channel matrixing, filters and equalizing and does not do any resampling or sample rate conversion (such as upsampling or downsampling).

In audio this means that the digital output from the computer sound card is the same as the digital output from the stored audio file. Unaltered passthrough."

Ni sta je 'upsampling' u SW, ni masu drugih stvari iz PC audio oblasti. Izvinjenje, ne mislim nista lose.

Oko softverskog apsemplinga se lome koplja,

nekima je super, nekima nista ne valja,

dobrim delom sve zavisi i od upotrebljenog DAC-a.

Ja ranije probao, pa me se nije nesto dojmilo.

Zvuk je za moj ukus bio nekako previse "audiofilski" umeksan, sa manje ataka/"bite"-a, u odnosu na neapsemplovan.

Kasnije sam na netu naisao na identicna iskustva/impresije:

"People may prefer the sound of the upsampling DSP because it smears the sound, similar to how an SET or Tube amp smear the sound through odd order harmonic distortion.

There is nothing wrong with prefering the sound of an upsampler, as long as you understand what it's actually doing. Hope this info helps."

Da li je ovo tacno sa tehnicke strane ne znam, ali je slusni utisak bio bash takav.

Neko mozda to bas tako voli, ja ne.

Ako dopustas, :) postoje razliciti putevi do istog cilja,

koji je u ovom slucaju cak i tesko precizno definisati posto ima puno varijabila.

U svakom slucaju, hvala ti puno na iskustvima, misljenjima i predlozima. :oke:

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ni čudo što ljudi od ovoga polude, i ostanu na CD player-u. :wild:

Zato i gledam da ne komplikujem previse.

Zelim sto jednostavniji setup koji omogucava u sto vecoj meri gore citirano:

"digital output from the computer sound card is the same as the digital output from the stored audio file"

Ne interesuje me nikavo DSP kondicioniranje i poboljsavanje/ulepsavanje signala.

U suprotnom je lako poludeti.

Te koji DSP plagin/apsemplemper koristiti, koja podesavanja, itd, itd,

danas sa ovom muzikom mi ovo svira bolje, sutra mi sa onom muzikom ono svira bolje, itd, itd. :)

Meni SB Touch kao transport, daje zvuk jako slican zvuku koji se dobija koriscenjem USB memory stick-a ubodenog direktno u nDAC.

U slucaju USB sticka preskocen je SPDIF, direktno "svira" fajl, znaci nema uticaja transporta i to bi trebalo da bude referentni zvuk za moj DAC?

Zvuk SB Touch-a u ulozi SPDIF izvora nije mnogo daleko od zvuka sa USB stick-a.

SB Touch je hardverski vrlo slab, ne radi apsempling, ima malo RAM-a, itd.

Znaci koncept slabijeg PC-a pije vodu.

O razlozima zasto uopste razmisljam da pravim PC transport umesto Touch-a (sam zvuk nije razlog) sam vec pisao.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Primetio sa na KP oglasima online da se u segmentu gde se nude dac-ovi pojavio jedam ozbiljan proizvod.

To je ovo: http://www.kupujemprodajem.com/Srbbla-3064035-oglas.htm?filter_id=5770258

Citiram: "GradaCo Dizajn Grupa nudi potpuno novi replay sistem "korak do analogije" Srbbla koji omogucuje sistem za tihu reprodukciju bez pokretnih mehaničkih delova (kada vrsite reprodukciju materijala snimljenih u SSD ili flash memoriju) sto podrazumeva JITTER ELIMINATION (0 jitter).

Srbbla je izgrađen na temelju vrhunskog audio reprodukcijskog sistema.

Za razliku od računarskih baziranih proizvoda Srbbla se temelji na namenskom audio DSP dizajnu, koji omogućuje potpunu kontrolu nad tajmingom čitanja diskova. Srbbla je u osnovi osmišljena kao prava audiofilska jedinica i to nije klasican računar koji može kopirati diskove. Ne samo da je Srbbla reprodukcijoni sistem, on takođe uključuje i analogno predpojačalo, kao i svetske klase DA-konverter.

Ubacite disk i imate mogućnost reprodukcije direktno iz diska kao standardni player ( CD, DVD Audio, SACD, HDCD) ili možete pohraniti disk na internu SSD flash memoriju. Spoljni uređaji mogu se direkno povezati putem USB-a, a takodje može pristupiti datotekama na vasoj lokalnoj - eksternoj mrežni ili pak streamovati muziku s bilo kog računara koji je u mrezi.

Srbbla dolazi sa već formiranom bazom podataka albuma i numera, tako da prikazuje omot albuma ukoliko je spojen na internet putem svog Ethernet port-a.

MOGUCNOSTI:

- BIT PERFECT COPIES

- Besumnost u radu

- Razlicite formati diskova CD, DVD Audio , SACD, HDCD

- Razlicite formate ocitavanja fajlova PCM, WAV, HRx, FLAC, MP3, OGG .

Audio Data fajlovi podrzavani do 32bit, 192 kHz.

- Pred-pojacalo vrhunske izrade

- D/A konverter 32bit, 192 kHz

- Eksterno napajanje

- JITTER ELIMINATION

- Daljinski upravljac za punu kontrolu

- LCD Led back light Touchscreen ekran

Distortion < 0.001% , Data rate 32 bit/192kHz

Weight 15 kg"

Kakvi su vam komnetari? Razumem da ovo možda nije striktno vezano za temu o odnosu ESI vs M2Tech, ali može biti potencijalno zanimljiv domaći medija plejer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jes' da sam reko' necu vise u temi - al' moram. Sto bi reko Steinika, 'malo sam popho'... :)

@Andrija - cestitka za pronalazak, ne listam oglase bez neke potrebe pa i nije tako cesto.

To ce biti prvo pojavljivanje Shucinog novog plejera, diskutovanog par postova iznad, sechem ruku.

SRBBLA valjda asocira na (muke sa) "Bladelius EMBLA"

Free estimacija:

Win7 na SSD (Linux nije dobro proradio)

CD/DVD reader

J River Media Player 17+

Touchpad 7"

USB, Firewire + PC Card Reader

ESS Sabre (ali mi malo ono 192, moze biti slabasni es9023) sa njihovom 'jitter free' funkcijom/reklamom

i nesto nalik ovom savetu sa AudioHard, by PB: "High-End CD plejer uz pomoc stapa i kanapa"

Jos jednom: No way Hose.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ce biti prvo pojavljivanje Shucinog novog plejera, diskutovanog par postova iznad, sechem ruku.SRBBLA valjda asocira na (muke sa) "Bladelius EMBLA"

Ha,ha,... odlično si ovo primetio. Čak su iskopirali i korisnički interfejs sa Emble. :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Situacija je jos gora: Uz pomoc susednog foruma i moju malu korekciju, nadjoh Grada Dizajn Grupu :D

EleM,

Jes' da i ja imam kuciste iste firme al' ne bacih najnoviji procesor i maticnu na ukras i jos gore, zagadjivaca okruzenja. Da bi se ovako usminkao, potrosio si $600 vani, na komaT :) a kod nas, to jes kod 'dizajnera' mora da bidne makar 800 ojra, fiino Gradirano S-R-B-B-L-A.

DakleM,

Thermaltake LVA30052N1Z ili njihovo shminkersko odeljenje Luxa2 ima alu kuciste sa touch screen-om 7" model LM300:

Theater Media PC Media Kits Built-in all new revolutionary 7-Inch touch screen hot keys module Touch Screen Screen Size : 7-Inch Wide LCD Screen Ratio : 15:9 Maximum Resolution : 1024 x 768 Screen Output : D-Sub Power Input : 12V DC Touch Screen Dimension Height: 203.5mm (8.01 inches) /food stand included: 218mm (8.58 inches) Width: 460mm (18.11 inches) Depth: 410mm (16.14 inches) Weight 9.79kg

A onda turis m-ATX matericnu sas Atom procesor, cca 150-200 ojra, za super zvuk i utegnut bass

- Znas ti sta je 10 kila aluminijuma!

- I shta 'oces, dobio si daljinski za DZ :D

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...