Jump to content

DIY HDD player/streamer, part one: SPDIF - ESI Juli@ ili M2Tech HiFace Two?


Kuja

Preporučeni Komentari

Posle perioda velike guzve sa poslom, ukazala se prilika za ponovno bavljenje hifi hobijem... Postavljena slika

Vec neko vreme razmisljam da napravim HDD plejer sa SPDIF izlazom.

Squeezebox Touch mi radi super,

ali ima manu sto ne radi dobro sa velikim muzickim kolekcijama smestenim na eksternim hard diskovima velikog kapaciteta.

Imam sledece: SBT > ruter > mini ITX PC (koji vrti Squeezebox server) > eksterni HDD,

cetiri odvojene komponente, svaka ima svojie eksterno napajanje, znaci citava shuma zica. Postavljena slika

..a hteo bih da probam sledece: sprava iste funkcionalnosti spakovana u jedno 19" rackmount PC kuciste,

smestena na policu kao audio komponenta.

Uredjaj tipa Naim HDX, Cary Audio MS-1 Music Server, Bryston BDP 1 (samo sa integrisanim HDD-om)... itd.

U 90% slucajeva ispada da su to u stvari prakticno PC-ji sa pasivno hladjenim mini-ITX plocama i nekom varijantom Linux-a,

koji se prodaju za hiljade dolara/evra.

Bryston BDP1 - Alix maticna ploca i digitalni deo ESI Juli@ kartice:

Postavljena slika

Postavljena slika

Cary MS-1 - takoje mini-ITX:

...razotkriven:

http://www.audioasyl...pcaudio&m=93609

...Stereophile:

http://www.stereophi...-and-xciter-dac

Postavljena slika

Postavljena slika

Naim NDX - nemam vecu sliku, ali i ovde se vidi da celu stvar gura Via C7 procesor na 1.5GHz (na mojoj mini-ITX ploci je C7 na 1.2 GHz):

Postavljena slika

Od svih sprava Naim izgleda najozbiljnije osmisljeno, dok su neke druge obican Linux PC koji se prodaje za mnogo para.

Stvari kao sto su maticna ploca, napajanje, 2gb solid state disk za OS, HDD vec imam, ostaje samo da se odlucim za SPDIF deo.

Da li ici na digitalni deo Juli@ kartice kao sto to mnogi drugi rade?

...ili da recimo u kuciste ugradim M2Tech HiFace Two?

Povezem ga direktno sa USB konektora na ploci, ali mu dovedem 5V sa eksternog linearnog napajanja koje vec imam (trenutno zakaceno na SBT).

Cak sam pronasao iskustvo korisnika kojem SPDIF sa HiFace Two, radi bolje nego sa Juli@-e.

Opet, ko zna kako mu je konfigurisan kompjuter?

Eto, Bryston koristi Juli@-u (i jos mnogi drugi) i to navodno svira super...

The Absolute Sound Card Survey - test nekoliko kartica, u kojem je Juli@ izasla kao pobednik,

bolja od Hammerfall HDSP-9632 i Lynx L-22 koje su visestruko skuplje:

http://www.theabsolu...tas-213/?page=3

Znaci za pocetak, sta uzeti za SPDIF out?!?!

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 56
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Pa i ja se bavim ovom problematikom odavno i isprobao sam i švajsovani i brand USB to SPDIF konvertor, (M2Tech) a i streamere Apple AirPort Express i Roku Soundbridge. Trenutno sam akcenat bacio na streamere zbog fleksibilnosti ( WiFi) i eksperimentišem sa User Interfejsom ( Android i WinMobile). Funkcionalnih problema nema i samo je pitanje preferenci šta ću koristiti. Posebna pogodnost je što se može ubaciti i DAC izmedju streamera i ampa.Juče sam baš formirao C sistem od DENON mini komponentnog sistema u koji sam uboo Apple AirPort i preko laptopa komandujem. Sve to radi glatko ( doduše sa HDDom u Laptopu ali isto je radilo i sa externim USB 1TB WD diskom). Ne vidim portebu za dedicated miniITX računarom jer mi i ovako lepo radi ali možda kasnije i to razmotrim.Možeš li da mi pojasniš:

Squeezebox Touch mi radi super, ali ima manu sto ne radi dobro sa velikim muzickim kolekcijama smestenim na eksternim hard diskovima velikog kapaciteta.

Kako su povezani ti externi HDDovi? Kao USB ili preko UTPa ( network disk)? Da li si probao foobar sa pluginom za DLNA da strimuje na SBT?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možeš li da mi pojasniš:

Kako su povezani ti externi HDDovi? Kao USB ili preko UTPa ( network disk)? Da li si probao foobar sa pluginom za DLNA da strimuje na SBT?

Problem nastaje kada je eksterni HDD povezan direktno na USB ulaz Touch-a.

Touch ima nejak procesor koji se zagusi kada treba da indeksira vise desetina hiljada fajlova na 2TB disku.

Kada je isti HDD zakacen na odvojeni PC koji vrti Squeeze server, pa je sve to preko rutera povezano sa Touch-om, problema nema.

Sve sto zelim je da mozda izbegnem cetiri po sobi rastrkane kutije i sve smestim u jednu, koja izgleda i radi kao regularna audio komponenta.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem nastaje kada je eksterni HDD povezan direktno na USB ulaz Touch-a.

Touch ima nejak procesor koji se zagusi kada treba da indeksira vise desetina hiljada fajlova na 2TB disku.

Kada je isti HDD zakacen na odvojeni PC koji vrti Squeeze server, pa je sve to preko rutera povezano sa Touch-om, problema nema.

Razumeo. Onda je to mana SBTa . A da probaš HDD povezan na router. Ima raznih opcija ( HDD sa mrežnom podrškom, USB to UTP konvertor, NAS server...)

Sve sto zelim je da mozda izbegnem cetiri po sobi rastrkane kutije i sve smestim u jednu, koja izgleda i radi kao regularna audio komponenta.

.

Meni ovo nije problem.

PC ( laptop, tablet , pocket PC, HHD na routeru su deo ITa).

Apple AirPort ( ROKU Soundbridge) je deo HiFe i ne mora da bude u istoj sobi.

Tabletom ( ili laptopom) gadjem streamer preko WiFia i muzika iz druge sobe doleće na streamer. Čak mi i više odgovara taj monimalistički dizajn. U slušaju ROKUs ( SBa) vidi se samo display iznad ampa a u slučaju APPLEa koji je uboden u šteker, ne vidi se ništa. A user interfejs ide na 10" tablet.

Još jedan razlog zašto ne bih ubacivao dodatni PC u igru je ( što manje to bolje) je da , osim što mu u ovoj konfiguraciji ne vidim ulogu , to što mislim da će doneti više štete nego koristi ( još jedno napajanje i brdo elektronike koja prlja signal)

PS Mogu da ti dam na probu onaj švajsovani USB to SPDIF da čuješ kako će se složiti sa NAIM DACom i PCem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumeo. Onda je to mana SBTa . A da probaš HDD povezan na router. Ima raznih opcija ( HDD sa mrežnom podrškom, USB to UTP konvertor, NAS server...)

Ako procesor u SBT-u nije dovoljno jak da se izbori sa indeksiranjem kolekcije,onda to sigurno nece biti slucaj ni sa procesorom u ruteru, a i u tom slucaju imam samo jednu kutiju manje u nizu.

Još jedan razlog zašto ne bih ubacivao dodatni PC u igru je ( što manje to bolje) je da , osim što mu u ovoj konfiguraciji ne vidim ulogu , to što mislim da će doneti više štete nego koristi ( još jedno napajanje i brdo elektronike koja prlja signal).

Pa i svi firmirani fabricki strimeri, a izgleda i odredjen broj novih DAC-ova, su u stvari zamaskirani PC-jevi.Dodatno, kapiram bolje jedan uredjaj i jedno napajanje umesto cetiri, od koja su tri svicerska.Juli@, koliko mi se sa fotografija cini, ima izolacioni trafo na SPDIF izlazu,a moj Naim DAC ima izolacione trafoe na svim ulazima,tako da kapiram da nekakvog znacajnog prljanja nece biti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

alix - vrlo zgodno resenje... mada si ogranicen linux-om. Upravo probavam.. radi odlicno za ono za sta je pravljen - prof ruterboard. Sa njega ide usb/spdif/i2s konverter do DAC-a, nakacen takodje ext hard, preko usb-a. Mozes da vuces muziiku i preko mreze - zicano, bezicno, tu je i mogucnost beizcnog upravljanja. Sve ovo radi bez problema. Ne mogu da se sastavim sa vremenom i poredim mali linux koji ide na alix i optimizovan win7..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

alix - vrlo zgodno resenje... mada si ogranicen linux-om. Upravo probavam.. radi odlicno za ono za sta je pravljen - prof ruterboard. Sa njega ide usb/spdif/i2s konverter do DAC-a, nakacen takodje ext hard, preko usb-a. Mozes da vuces muziiku i preko mreze - zicano, bezicno, tu je i mogucnost beizcnog upravljanja. Sve ovo radi bez problema. Ne mogu da se sastavim sa vremenom i poredim mali linux koji ide na alix i optimizovan win7..

Ja vec imam Jetway VIA Eden C7 plocu na 1.2 GHz, veoma slicnu ovoj:http://www.jetwaycom...2WE1G6ES-LF.pdfNije ogranicena na Linux, trenutno mi je instaliran Win XP.Procesorski je jaca od Alix-a sto mi je OK.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa što ne probaš tu ploču?

Necu da je probam posto je vec koristim - mini ITX PC pomenut na pocetku teme. :)Tema je izbor SPDIF interfejsa koji cu zakaciti na nju kada bude u novoj ulozi u HDD plejeru.Pitanje je bilo PCI Juli@ ili USB Hiface Two?Da li je neko ovde probao neku od te dve opcije?Da li postoji neka druga PCI kartica sa SPDIF izlazom a da je stereo, tj. da nije 5.1, 6.1, 7.1 i sl.Takodje da nema gomilu profi opcija koje dizu cenu u nebo, a koje su za ovu primenu visak.Ja trazio i trazio, ali sem nje i neke opskurne kineske Musiland SPDIF only kartice nisam nasao nista..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zašto samo ove dve alternative?RME? Helide?Firewire? WEISS?

Odgovor je delom u mom prvom postu:

The Absolute Sound Card Survey - test nekoliko kartica, u kojem je Juli@ izasla kao pobednik,bolja od Hammerfall HDSP-9632 i Lynx L-22 koje su visestruko skuplje:http://www.theabsolu...tas-213/?page=3

Znaci Juli@ je bila bolja od visestruko skupljih RME i Lynx kartica.Koriste je proizvodjaci poput pomenutog Brystona.Nema nepotrebnih funkcija za ovu namenu, digitalni deo se moze fizicki odvojiti od analognog i koristiti sam za sebe (veliki plus!).Kosta samo 135 eur.Halide je iskjucivo eksterni uredjaj (nalazi se na kraju dugackog USB kabla),po koncepciji je slican HiFace-u a kosta tri puta skuplje.Ne znam da li radi na Linux-u.Firewire mi ne znaci nista, posto moj (vec pomenuti) DAC prima samo SPDIF.Weiss ima neku PCI karticu sa SPDIF izlazom?.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Kuja

Meni je ovakav koncept (player/streamer) simpicantan i nista vise od toga. Ako hoces vrhunsku reprodukciju sa PC-a moras

da podjes potpuno drugim putem: PC kao memorijski plejer, snazniji procesor itd. Nista Router, nista Wi-Fi, pa nista ni LAN.

Kod izbora S/PDIF Juli@ ili HiFace2 mogu da ti pomognem tako sto imam za ponuditi digitalni deo ESI Juli@ kartice

i makar finansijski olaksam izbor.

- Juli@ kartica (digitalni deo) jeste zaista dobra a da bi bila vrhunska ipak treba da se dosta modifikuje.

To podrazumeva nove, zasebne regulatore napona 3,3V i 5V i mnogo bolje Clock-ove od fabrickih.

Kad saberes cenu ovakve modifikacije, biva malo ckupo, ima vec drugih resenja u tom cenovnom rangu.

Moj D/A konvertor koristi Juli@ karticu ali za I2S signal, sa pinova koji spajaju dva dela kartice. Ali sa kompletnom

(ckupom) modifikacijom. I sa malim trikom nije 24/192 vec 24/384 kartica. Mora Win okruzenje za to.

- HiFace2 je dobro resenje, kosta 140eur. Za vrhunski ucinak takodje se mora tweak-ovati. Pogledaj sta radi J.Kenny - LiFePo4

baterijsko napajanje, verovatna izmena Clock-ova itd, itd, za ckupe pare. HiFace2 sigurno bolje radi pod Linux-om.

Dal' sam uopste pomogao, ne znam. Al' rekoh :)

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako zelis gotovo resenje nema ti druge nego da probasAli mislim da je tu dobra ideja koristiti uz modifikacije vec postojece uredjajei to applena primer onaj mali wireles sto ga spominje siromaa bolje ti je da ides preko I2S busa nego SPDIFa ako vec mozes da biras?.U krajnjoj linijimislim da se najvise isplati uzeti jedan MAC MINI i zavrsiti pricukoristiti ga kao centralni server i to je to... kroz kensington port izvesti SPDIF...koji je odlican. Dva spdif izlaza koja su meni najbolje zvucala su shigaraki Clone transport i Mac mini...ILI neku kutijicu tipa ITv koja ima vise prostora da se instaliraju potrebni konektoriBTW hiface je OKALI1. "formira"spdif od I2S busa prosecnim BB tranceiverom...2. kada su vec napravili galvansku izolaciju spdifa trafoom, uopste mi nije jasno zasto su postavili step-up trafo?a nivo signala SPDIFa nije standardni audio nego standardni TTL nivo od oko 5V.3. jedin su u prvim serijam postavili solidne true oscilatore za MCK (2 kom), posle toga neke losije...4. losa kucista atraktivnog izgleda ali hoce da pokidaju konektore na racunaru... Super je dok ne prilkjucis5. tek sa havy modifikacijama pokazuje pravo lice.dobre strane:radi na OSX bez drivera i problema - plug and play - sto je retkost za takve uredjajefull duzina reci 32 bitadriveri za win solidno rade i lako se instalirajuvrlo dobar zvuk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala puno!

Iskustva nekoga ko ima Juli@-ju mi mnogo znace. :)

Meni je ovakav koncept (player/streamer) simpicantan i nista vise od toga. Ako hoces vrhunsku reprodukciju sa PC-a moras

da podjes potpuno drugim putem: PC kao memorijski plejer, snazniji procesor itd. Nista Router, nista Wi-Fi, pa nista ni LAN.

Mene i interesuje iskljucivo standalone HDD player!

Ne zelim da bude povezan na mrezu ni na koji nacin!

Jedino ne znam cemu snazniji procesor?

Postoji skola misljenja da je pozeljniji slabiji,

posto jaki procesori sa visokim taktom navodno vise "zrace" i time samo smetaju.

Za cistu audio reprodukciju su vise nego dovoljni i slabiji procesori.

Jaci procesor donosi dodatne probleme oko hladjenja,

kojeg je teze izvesti da bude pasivno,

sto komplikuje i poskupljuje celu stvar.

Moj D/A konvertor koristi Juli@ karticu ali za I2S signal, sa pinova koji spajaju dva dela kartice. Ali sa kompletnom (ckupom) modifikacijom.

Ti si kompletno modifikovao Juli@ju?

Sta si tacno uradio?

Koje su zvucne razlike pre i posle?

Pitam ovo,

posto cesto internetom krene neka prica, neko pusti buvu,

a zatim krene neselektivna manija apgrejda po nekom automatizmu, tipa "menjaj sve",

a moze se desiti da su neki od apgrejda u stvari nepotrebni i da je fabrika u startu nesto i odradila OK.

Secam se nekih analiza i merenja modifikacija starog Squeezebox classica,

gde su neki navodni apgrejdi u stvari kvarili stvar.

- Juli@ kartica (digitalni deo) jeste zaista dobra a da bi bila vrhunska ipak treba da se dosta modifikuje.

To podrazumeva nove, zasebne regulatore napona 3,3V i 5V

Tu sam video dva pristupa - neki tvrde da 5V iskljucivo ide na analogni deo,

a da je ako se koristi samo digitalni deo,

dovoljno samo izbaciti jedan regulator na kartici i dovesti direktan 3.3V napon,

recimo iz odvojenog linearnog napajanja.

Ovako:

Postavljena slika

i mnogo bolje Clock-ove od fabrickih.

Sta tacno fali fabrickim? Koji su bolji i preporuceni za ugradnju?

Kad saberes cenu ovakve modifikacije, biva malo ckupo, ima vec drugih resenja u tom cenovnom rangu.

Mislis na PCI kartice?

Na koje tacno tacno modele? Za koje pare?

U onom grupnom testu sto sam ga postovao,

Juli@ je bila pobednik, i to nemodifikovana stock varijanta sve sa onim smesnim break out konektorima.

Bila je bolja od RME Hammerfall i Lynx kartica koje kostaju 3-4x vise.

- HiFace2 je dobro resenje, kosta 140eur. Za vrhunski ucinak takodje se mora tweak-ovati. Pogledaj sta radi J.Kenny - LiFePo4

baterijsko napajanje, verovatna izmena Clock-ova itd, itd, za ckupe pare.

Kenny radi modifikacije starog HiFace-a?

Novi bi trebao da bude u startu bolji,

a i u samom uptstvu M2Tech predlaze dovodjenje eksternog 5V napona

uz pomoc modifikovanog USB kabla.

Dal' sam uopste pomogao, ne znam. Al' rekoh

Pomazes mnogo! :)

Sama cinjenica da koristis i da si modifikovao Juli@ju, znaci puno.

Bez konkretnih iskustava, najcesce mozemo samo da mlatimo praznu slamu. :)

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sama cinjenica da koristis i da si modifikovao Juli@ju, znaci puno.

Nisam ja modifikovao, to je delo (genijalnog) Holandjanina ciji D/A konvertor sam pazario. A njegov zahvat je kompleksniji:

Kartica fizicki izmestena iz PC-a pa u mnogo cistijoj sredini (od maticne ploce) izvedeno zasebno napajanje i na kraju stavljeni

mnogo bolji regulatori i kristali. Napravljen je lanac kog se do tada niko nije setio i sad kad pogledas deluje vrlo jednostavno:

PCI to PCI bridge, izvor dobrog I2S signala vrlo blizu D/A konvertora i voila, savrsen DAC. Dovedes breg Muhamedu :)

Sta je bolji kristal? Jednostavno precizniji u radu, sa sto manjim variranjem u generisanju takta. Greska je famozni 'jitter'

Lep tekst o tome je napisao Steve Nugent, Empirical audio

Postavljena slika

Kod PC-a je potrebna brzina, tj.potrebna je sirova procesorska snaga. Koja ce na vreme obraditi informaciju i proslediti dalje.

Akcenat je strogo na onom "na vreme". Kamo srece da procesor (kroz operativni sistem, bilo koji) obradjuje samo audio signal.

Ne, svaki procesor obradjuje stotine ako ne hiljade zahteva u sekundi, koji dolaze od pojedinacnih komponenti sistema. Od

raznih kontrolera do periferijskih uredjaja tipa monitor, mis, tastatura. Svaki od njih salje svoj signal 'hej, ja sam prisutan, treba

da uradim to i to' Vreme nije deljivo ali se procesi mogu odvijati brze. I nepotrebni potpuno iskljuciti.

Kod tzv 'memorijskih plejera' zapis sa skladista (diska) se obradjuje, smesta u radnu memoriju pa odatle po zahtevu DAC-a

(interfejsa) trosi. Ako informacija nije spremna na vreme, dolazi do prekida, stucanja, losije reprodukcije. Upravljanje mamorijom

nije uopste jednostavno. Zapisati neku informaciju (npr celu pesmu) u nizu, tj. jednom komadu u memoriji skoro nije moguce.

Programeri koji su pravili (neki) OS nisu bas mislili na muziku :).

Maticne ploce se danas prave tako da se 'stedi na resursima' pa se jedna magistrala deli na vise korisnika/uredja. Nije retko

da jeftinija maticna ploca jednostavno ne moze da propusti dovoljno informacije u jedinici vremena.

Itd, itd. Zaista je siroka oblast. Za novi (muzicki) PC odaberi jak procesor, multithreading pozeljan, finu maticnu i dosta memorije.

Modovana(e) i ne modovana Juli@:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na tom Guido Tent oscilatoru (poslednja fotografija u nizu) kinezi su izostavili jedno "T" u reci jitter... :pioneer:

bez obzira to je dobar oscilator. Bolji nego sto proizvodjaci stavljaju u uredjaje,

.

postoji razlika izmedju kristala i oscilatora. kristal je samo recimo generator fo

a oscilator ima unutra pored kristala i nekakvo elektronsko kolo

ima vise tipova oscilatora. Recimo na poslednjoj fotografiji

tent clock je oscilator koji se kontrolise naponom (VCXO)

a

onaj manji izduzeni deo u metalnom kucistu je kristal ciji je elektronski deo oscilatora smesten

u integralno kolo koje je jako blizu...

.

Sto se tice jittera nije od presudnog znacaja takozvano odstupanje izrazeno u PPM

PPM = period per minute

prevedeno to bi znacilo

da je odstupanje izrazeno u ciklus/60sec

Tako da je na primer

ako je osnovna F 22MHz to je 22000000 puta u sekundi

ili

60 x 22000000 = 1320 000 000 perioda, ciklusa u minuti

AKO

je parametar odstupanja recimo 50 PPM to znaci da ce odstupanje biti maksimalno 100 ciklusa u minuti

a za vreme trajanja prosecne pesme to je oko 300-400 PPM

U odnosu na 1 320 000 000 tu se radi o deset-milionitom delu totalnog ostupanja.

isto vazi i za odstupanje u PPM za Ageing parametar...

na osnovu toga to odstupanje u PPM nije presudno.

.

Tako da su vazniji tipovi primene kristala, driver posle kristala i napajanje kao kompletno oscilatorsko kolo

ima i drugih vaznih parametara kao sto je Phase Noise itd

.

To sa tacnoscu clocka je vezano za uredjaje gde je kontinuitet u vremenu poenta uredjaja

pa PPM parametar tek posle jako dugog vremena dostize kriticnu vrednost koja utice na osnovnu namenu urdjaja

Na primer referentni Casovnik.

.

Audio uredjaji su digitalni ali samo u konceptu prepoznavanja signala.

0 i 1 su STANJA

ipak elektronski delovi su aanalogni i oni na kraju "prepoznaju" ta stanja i definisu ih.

To se desava u nekom malom vremenskom tranutku

recimo promena stanja od 0 u 1 nije trenutna promena...

.

drugo - digitalni busevi su uglavnom 3-4 linijski i u medjusobnoj su zavisnosti

svaka promena stanja bi trebalo da je sto pribliznija stanju master clocka koji je i nosioc najvece freq.

.

itd itd... :phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvari kao sto su maticna ploca, napajanje, 2gb solid state disk za OS, HDD vec imam, ostaje samo da se odlucim za SPDIF deo.

Da li ici na digitalni deo Juli@ kartice kao sto to mnogi drugi rade?

...ili da recimo u kuciste ugradim M2Tech HiFace Two?

Povezem ga direktno sa USB konektora na ploci, ali mu dovedem 5V sa eksternog linearnog napajanja koje vec imam (trenutno zakaceno na SBT).

Cak sam pronasao iskustvo korisnika kojem SPDIF sa HiFace Two, radi bolje nego sa Juli@-e.

Opet, ko zna kako mu je konfigurisan kompjuter?

Eto, Bryston koristi Juli@-u (i jos mnogi drugi) i to navodno svira super...

The Absolute Sound Card Survey - test nekoliko kartica, u kojem je Juli@ izasla kao pobednik,

bolja od Hammerfall HDSP-9632 i Lynx L-22 koje su visestruko skuplje:

http://www.theabsolu...tas-213/?page=3

Znaci za pocetak, sta uzeti za SPDIF out?!?!

.

Pošto u tvom slučaju jedino "igra" SPDIF out, preporučio bih ti da napraviš poređenje između opcija koje su ušle u uži izbor. Izaberi ono što se tebi najviše dopada. Da si ranije rekao mogao sam ti ostaviti svoju RME na par sedmica pa da uporediš sa DJ Nik-ovom Juli@ i nabaviš još negde stariju verziju HiFace-a (ima je jedan naš zajednički poznanik).

Ono što bih hteo da naglasim je da je kvalitet break-out kablova koji dolaze uz RME HDSP 9632 veoma loš ali da njihova zamena kvalitetnijim nije nikakav problem. Ovo pišem pošto sam pročitao da je gorepomenuto testiranje bilo sa originalnim kablovima a opšte je poznato da njih svi odreda menjaju. Sa te strane gledano pomenuto testiranje uzmi sa rezervom i napravi svoj test. Takođe obrati pažnju i na drajvere koji su korišteni. Juli@ nisam imao priliku da čujem, od ljudi koji su posedovali obe kartice sam uvek čuo da daju prednost RME. Po mom mišljenju RME radi bolje od stock varijante HiFace-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve vise naginjem ka HiFace Two...Malo mi je mnogo da se bavim budzenjima tipa seckanje vodova na PCI konektorima pa dovodjenje 5V i 3.3V sa linearnog napajanja.Kod HiFace-a je to mnogo lakse izvesti.

Po mom mišljenju RME radi bolje od stock varijante HiFace-a.

Od koje varijante? Originalne ili nove?Navodno je novi HiFace mnogo bolji od starog, iznutra je u pitanju potpuno drugaciji uredjaj..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve vise naginjem ka HiFace Two...Malo mi je mnogo da se bavim budzenjima tipa seckanje vodova na PCI konektorima pa dovodjenje 5V i 3.3V sa linearnog napajanja.Kod HiFace-a je to mnogo lakse izvesti.Od koje varijante? Originalne ili nove?Navodno je novi HiFace mnogo bolji od starog, iznutra je u pitanju potpuno drugaciji uredjaj..

Originalnog.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne kvarim temu, ali nesto se mislim oko nabavke DAC-a, ali nemam pojma sta-kao...skroz sam neupucen u tom smeru...

Stvari stoje ovako: 90% muzike slusam preko starog PC-ja (single core-pentium 4), preko Audigy 2 ZS zvucne:

http://www.amazon.co...l/dp/B0000CG4DI

Mada za muziku to jos radi OK, za ostale stvari taj komp vise ne zavrsava posao (HD filmovi-prikacen na LCD TV). Znaci u skorijoj buducnosti taj PC ide u penziju sa sve zvucnom.

Najverovatnije cu pazariti neki laptop cim skupim kintu. Znaci bice multi-use®, za rad, filmove, pa i muziku preko eksternog HDD-a.

E sad, trebace mi neki eksterni USB dac, gotov posto bas i nemam vremena za DIY. Pojma nemam sta ima na trzistu, sta valja a sta ne, za neke relativno male pare (do 200 Eur). Imate li neki predlog?

Hvala, Vix

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...