Jump to content

Gramofonske glave


revox

Preporučeni Komentari

Jeli Vule đe to ima u BG da se reparira glava oću reć metne nova igla a da to valja bar nešto?

Ima jedan koji dobro radi ali je težak kao crna zemlja.. za MM zvučnice nije toliki problem ni naručiti originalnu zamensku iglu..U suštini grubo gledano nema svrhe trošiti velike pare na MM zvučnicu, tu mislim na sve preko pedesetak ili malko jače eura, približavanjem stotki ulaziš u zonu moguće kupovine MC zvučnice..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima jedan koji dobro radi ali je težak kao crna zemlja.. za MM zvučnice nije toliki problem ni naručiti originalnu zamensku iglu..U suštini grubo gledano nema svrhe trošiti velike pare na MM zvučnicu, tu mislim na sve preko pedesetak ili malko jače eura, približavanjem stotki ulaziš u zonu moguće kupovine MC zvučnice..

Vule imam 3 komada ortofon om10 glava bez igala bolje da metnem igle pa da prodam glave nego da stoje tu i da ih bacimnaravno ako nije skupO MC glavama ne razmišljam - nije žvaka za seljaka
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vule imam 3 komada ortofon om10 glava bez igala bolje da metnem igle pa da prodam glave nego da stoje tu i da ih bacim

A zašto prosto ne kupiš rezervnu iglu i sam je zameniš. Ne vidim u čemu je problem, ili nešto propuštam?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A zašto prosto ne kupiš rezervnu iglu i sam je zameniš. Ne vidim u čemu je problem, ili nešto propuštam?

Zato što mi se ne stavlja igla od om10 a za om20 i om30 nešto nisam siguran kako zvuče a i originalne igle su kao da kupujem novu glavu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato što mi se ne stavlja igla od om10 a za om20 i om30 nešto nisam siguran kako zvuče a i originalne igle su kao da kupujem novu glavu

Cene za originalne igle jesu bar 2/3 cene zvučnice, ali ovde ne govorimo o zvučnicama koje koštaju 200-300€, pa će ušteda kupovinom zamenske igle biti mala.Da li si proverio ima li Korato u Bgd-u rezervnu iglu za tog Ortofona i po kojoj ceni?Ako ti treba neka pomoć u prikupljanju informacija, kupovini u Beogradu i sl., javi se slobodno.Za Grado Black sam kupio rezervnu iglu u Koratu za oko 30€.Ova firma iz Niša ima zamenske igle: http://www.mgelectronic.rs/
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vule imam 3 komada ortofon om10 glava bez igala bolje da metnem igle pa da prodam glave nego da stoje tu i da ih bacim

Ne isplati se.. to je očajna zvučnica i nema razloga da ih zadržiš.. cena igle je otprilike jednaka onoj koju bi mogao dobiti prodajom kopletne glave.. bači ih u Moraču!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još niko da se javi sa odgovorom, potražiću ga drugde..

Ovde se vidi idealan odnosno maximalan dinamički opseg ploče, 99% njih ne koristi ni četvrtinu mogućnosti ali hajde da pokušamo zamisliti najbolje moguće snimljen simfonijski orkestar.. dakle ton od 1kHz snimljen na 0 dB daće na MC10 Super 0.3 mV, na Vivo Blue 0.5 mV, na maksimalnih +6 dB imaću 0.6 odnosno 1 mV.. na izlazu to dodje plafon 2V. dakle pičkin dim za simetrično napajanje od 12V..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sedi , jedan .

Ti i Barba ste kao deca.. znam ali neću da ti kažem.. nagradno pitanje i dalje glasi može li Denon 103 izbaciti iz sebe 3mV? Uz smisleno objašnjenje ili još bolje neki dokaz..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

............... to je očajna zvučnica i nema razloga da ih zadržiš....................

tu se slažemo, mada kažu da je igla om30 ili om40 dobra i da glava dobro zvuči

.. bači ih u Moraču!

sve tri :eek:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde se vidi idealan odnosno maximalan dinamički opseg ploče, 99% njih ne koristi ni četvrtinu mogućnosti ali hajde da pokušamo zamisliti najbolje moguće snimljen simfonijski orkestar.. dakle ton od 1kHz snimljen na 0 dB daće na MC10 Super 0.3 mV, na Vivo Blue 0.5 mV, na maksimalnih +6 dB imaću 0.6 odnosno 1 mV.. na izlazu to dodje plafon 2V. dakle pičkin dim za simetrično napajanje od 12V.. :whistle2: :whistle2:

Kako lipi, upravo skolski primjer zavaravanja samoga sebe. I kakvo nepoznavanje niti najelementarnijih osnova oko svega onoga ca se desava na ploci, od samog snimanja (razlike nivoa od ploce do ploce znaju bit itekakve) do toga kakve amplitude mogu proizvesti (neminovna) ostecenja ploce, zrnca prasine.... Ali neke ne bi ni 100 oscilograma uvirilo, za njih su to besmislene zelene linije koje skakucu po tamo nekom ekranu i one naravno nimaju nikakve veze sa predubidjenjima i bujnom mastom takvih.

Vule, ja te zapravo zalin. Tamo neki levat ti je uzel ki zna koliko soldi za to smece od preampa i naprical ti ki zna ca o njemu a ti si to progutal. A ovakvim zavaravanjem samog sebe tu stvarnost neces prominit :whistle2: :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako lipi, upravo skolski primjer zavaravanja samoga sebe. I kakvo nepoznavanje niti najelementarnijih osnova oko svega onoga ca se desava na ploci, od samog snimanja (razlike nivoa od ploce do ploce znaju bit itekakve) do toga kakve amplitude mogu proizvesti (neminovna) ostecenja ploce, zrnca prasine.... Ali neke ne bi ni 100 oscilograma uvirilo, za njih su to besmislene zelene linije koje skakucu po tamo nekom ekranu i one naravno nimaju nikakve veze sa predubidjenjima i bujnom mastom takvih.Vule, ja te zapravo zalin. Tamo neki levat ti je uzel ki zna koliko soldi za to smece od preampa i naprical ti ki zna ca o njemu a ti si to progutal. A ovakvim zavaravanjem samog sebe tu stvarnost neces prominit :whistle2: :whistle2:

Ti mi ni dalje nisi objasnio kako zvučnica nominalno deklarisana na 0.3 može preampu isporučiti 3 mV, sasvim je očigledno da ne možeš.. ali te to ne sprečava da i dalje vredjaš, kako mene tako i druge dobronamerne samograditelje.. ranije sam ti negde napisao i ponoviću ti, nikada mi niko nije uzeo ni žute banke za ijedan samograditeljski projekat, bilo za izradu nekog već "priznatog" bilo za konstrukciju nekog novog.. to što se uvek pozivaš na taj argument isključivo govori o tebi i tvom mišljenju prema "kolegama".. :whistle2: :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti mi ni dalje nisi objasnio

Nisan ti objasnil??? Zaista nisan????? Koliko puta ti triba navest neke stvari????Vule, stvarno je vrime da zavrsis ovu trakavicu. Sva objasnjenja su ti odavno data. :whistle2: :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisan ti objasnil??? Zaista nisan????? Koliko puta ti triba navest neke stvari????

Vule, stvarno je vrime da zavrsis ovu trakavicu. Sva objasnjenja su ti odavno data. :whistle2: :whistle2:

Ti zaista misliš da bih ja tebi trebao da verujem i bez razmišljanja i/ili provere sve što napišeš uzmem zdravo za gotovo..

Lepo sam ti napisao ali ti ne želiš da čitaš.. potkrepi tvrdnju da zvučnica nominalno deklarisana na 0.3 može preampu da isporuči 3 mV argumentima, merenjima, litertaturom.. potom se izvini nekolicini tebi znanih ili neznanih samograditelja koje si nazvao lihvarima, secikesama ili još gore.. meni ne moraš jer te ne uzimam za ozbiljno.. :whistle2: :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vule, koga briga da li ti nekom virujes ili ne. Sve ti je odavno objasnjeno a ti to citaj ili ne citaj, kako god oces.

Ali stani vise sa davljenjem i unistavanjem tema :whistle2: :whistle2:

Kako mogu da verujem tvojim tvrdnjama ako ih ne potkrepiš nikakvim dokazima, apsolutno nijedan argument nisi dao, osim ako je tvoja reč dovoljna..

Ako ne želiš da uništavamo temu objasni kako zvučnica nominalno deklarisana na 0.3 može preampu isporučiti 3 mV.. :whistle2: :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti i Barba ste kao deca.. znam ali neću da ti kažem.. nagradno pitanje i dalje glasi može li Denon 103 izbaciti iz sebe 3mV? Uz smisleno objašnjenje ili još bolje neki dokaz.. :whistle2: :whistle2:

prosto je dosadna cinjenica koliko sam vremena potrosio na tebe za sve ove godine

i 1 minut je previse

pa pa Vule . :whistle2: :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I na kraju ban zbog Denon DL103, koja nije ništa više od prosečne glave... :whistle2: :whistle2:

Ban verovatno nije zbog jadnog Denona...Vule je bar dao i nekakav doprinos temi i prosto tražio da mu se nešto objasni.Odgovori koje je dobijao bili su, najmanje ću reći - nepotpuni, i ako ćemo podjednako offtopic. :whistle2: :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ban je zbog cele predistorije a ne zbog Denona

Vule je napravio gresku , zahtevajuci bilo sta od mene .

ionako je trosio poklonjeno (od strane Mike ) vreme na forumu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...