Jump to content

sipi, pmanic, bbane i moja malenkos`


gaggia

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Nema sta da nagadjamo - u pitanju je novi amp na kome sam malo duze radio. Diskretan pojacavac u A klasi sa novim konceptom kontinualne promene radne tacke izlaznog stepena u korelaciji sa ulaznim signalom i izlaznom strujom tj. opterecenjem. Ideja je bila da bude amp u A klasi vece snage (oko 100W/4R) a da ne bude, sto rece Mika, "sporet". Koncept nije preterano slozen ali izrada jeste pa je nezanimljiv za DIY zajednicu - zato nisam nista ni objavljivao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzgred, danas sam poredio Lampuceru sa LME49720 i AK4396 kome sam ubo isti chip..Prvo, nema velike razlike u zvuku kada se 5532 zameni sa 49720, možda se malo "zategne" bas.. mlitavost dole i jeste moja glavna zamerka za AK..Lampucera sa 49720 svira osetno bolje nego sa kineskim AD827, u poredjenju sa AK4396 ima malko bolje srednje.. i to je jedino što ima bolje..AK svira mirnije, krupnije, tečnije..Ipak sve opisane razlike su u domenu "čuljenja ušiju".. razlika izmedju izlaza sa operacionim i bufferom je više "otpušavanje ušiju"..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja mislim da ce pritisak sve vise da raste - da vidimo sta je - bez obzira na slozenost :buehehe:

cujes li ga, bice ti zao vise nego da ga nisi cuo, a u svetlu slozenosti DIY varijante... :wavecry:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možemo ga nazvati Tamni vilajet.Ko posluša, kajaće se. Ko ne posluša, kajaće se :)Bio bi super dodatak SVAJA-i :buehehe:Ili možda samo Vilajet :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzgred, danas sam poredio Lampuceru sa LME49720 i AK4396 kome sam ubo isti chip..Prvo, nema velike razlike u zvuku kada se 5532 zameni sa 49720, možda se malo "zategne" bas.. mlitavost dole i jeste moja glavna zamerka za AK..Lampucera sa 49720 svira osetno bolje nego sa kineskim AD827, u poredjenju sa AK4396 ima malko bolje srednje.. i to je jedino što ima bolje..AK svira mirnije, krupnije, tečnije..Ipak sve opisane razlike su u domenu "čuljenja ušiju".. razlika izmedju izlaza sa operacionim i bufferom je više "otpušavanje ušiju"..

decu mozda uspem da ti pronadjem signetics-ov 5532 pa ako hoces isprobaj. nisam siguran sada tacno ali mislim da je meni jednom prilikom ostno bolje radio 5532 u SMD pakovanju Texas Inst. nego obican u dip8 iz radnje?cheers@ GagiDragance bas me cudi da si rasklopio onaj tvoj amp koji je funkcionalan podesen i radi?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je sve to lepo. Kad se pravi, pecka, uživa, nervira, razmišlja... Još ako je čovek situiran i ne mora da razmišlja o finansijskom momentu (ne finansijskom momentu za audio već za kvalitetno funkcionisanje porodice što je kudikamo preče, je li) onda može intelektualno da se razmaše mnogo više od onih kojima audio predstavlja osnovno sredstvo prihoda. E tako su nastala i Sipijeva pojačalca i pretpojačalca :)Meni je to baš lepo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...