Jump to content

Cabasse modifikacije


revox

Preporučeni Komentari

Može to u BR. Može i u kompresiju ali onda se malo kuburi sa basom. Čak ni litraža nije daleko od optimalne.

 

Kuburila je sa basom dok nisam makao damping sa leđa i bočnih strana - 3 cm debela presovana kučina - ludilo kako guši zvučnik

 

Bih da još malo spuštim kad može

 

Imaš sliku kutije sa BR-om pa pošto imaš i mere kutije u odnosu na to odredi otprilike poziciju BR-a. To je otprilike cev prečnika od 50mm. Što se tiče dužine, probaj sam kako ti najviše odgovara.

 

da li je kritičan pozicija otvora i prečnik cijevi ili da idem ovo što kažeš 50mm

 

Uzmi cev 50mm za vodovod. Napravi nekoliko komada dužine 4cm, 5cm, 6cm, 7cm ... ne više od 10. Stavljaj i slušaj. Ono što ti se najviše svidi, na tu meru skrati BR cevke koje nabaviš. Mogu da ti kažem tačno koliko ali je najbolje da sam sebi odrediš koliko ti basa odgovara.

 

ok

 

Što se tiče dampinga, stavi na zadnju, gornju i bočnu stranicu materijal pa poslušaj. Onda ako ne valja stavljaj i na suprotne.

 

ok probaću sa sunđerom debljine 1 cm pa ću da vidik đe sve i koju debljinu da stavim

 

Inače je fabrička varijanta te kutije sa BR-om tjunirana na 55Hz.

 

Đe nađe podatak da ima fabrička varijanta sa BR

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 97
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ti dade varijantu sa tim bas srednjetoncem u BR kutiji.Glede 50mm... To je neki standard za proizvodnju BR cevi. Ono na slici ne beži mnogo od toga imajući u vidu da je bas srednjetonac prečnika 20cm. http://www.forumcabasse.org/wiki/Nef

 

 

mada ima na francuskom na forumu cabase kako se to radi

 

http://petoindominique.fr/php/mysql_thiele_seul_ref.php?ref=21M18%20v1

 

 no ja to nebi umio da mi ko kuću da na poklon :wink2:

 

 

ja dadoh al napisah " no ja to nebi umio da mi ko kuću da na poklon "

 

zato i pitam odakle ti :smesna: :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cas posla od kobasice ima da napravis mokri cvor. jos ako nema dovoljnu duzinu cev  stavi mu sifon unutra. bitno je igrati se  :buehehe:

 

 

je ti to meni vraćaš ono što sam ja tebi radio

 

ajde ajde ima da vidiš šta će da ispadne

 

a da te pitam

 

jel može umjeto cijevi da ide fleksibilno crijevo pošto imaš iskustva sa prepravkom kobasice :smesna: :smesna: :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma jok... :smesna: :smesna: :smesna:

 evo pitaj Zena, kazem ti, moze koleno da se stavi na cev pa da ide gore u visinu ako nema mesta u duzinu. ozbiljno :thumbsup:

 

 

Zenče ostavljamo za finalnu ruku da se ne batrga sad ogo ovoga

 

može bit da ima još koga po inozemstvu pa će mu valjat  drajveri :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Balkan: mesto poslednjeg konačišta Cabasse zvučnika... Mesto od kojeg strepi svaki preostali Cabasse zvučnik...

 

 

:disco:  :msn-rofl:  zadavih se zivorade, zao li ti nije?!!  :msn-rofl: :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...