Jump to content

Pl-500,Pl-504,509....


sule

Preporučeni Komentari

Voleo bih da cujem iskustva ako je neko imao prilike da cuje neko pojacalo sa pomenutim lampama,posto je meni poznato da su to TV lampe ali vidim da su se koristile i u hi-fi vodama pa me zanima sta moze da se ocekuje od pomenutih lampica.....hvala :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Moze se ocekivat i jako puno i jako malo, zavisno od toga koliko je konstruktor sposoban da ih pravilno primini. Za pocetnike bas i nisu zbog vise razloga, ka ca su znatne razlike od primjerka do primjerka, dosta laka mogucnost upadanja u oscilacije ako se ne zna kako to spricit, poprilicna nelinearnost, cesta (kako kod kojeg proizvodjaca) pojava struje resetke i u ne malom dilu negativnog biasa, jakoizrazena ositljivost na prekoracenje disipacije, dosta veliki strujni zahtivi koji traze bogato filtrirane ispravljace, spoj anode na kapici balona......Sa svim tim zamkama se moze izac na kraj i storit dobru konstrukciju sa njima ali pocetnik ce tu uglavnom naic na zid koga nece moc preskocit

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da je na LImundu jedan Braun csv-60 koji koristi PL-500 lampe medjutim vidim na netu da su veoma negativni stavovi po pitanju ovog pojacala,kazu da je csv-13 mnogo bolji(koristi4xel84)............takodje na KP ima jedan O.T.L sa pl-504 lampama ali snage samo 2x4w........................ :stink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SulePL36 , PL500 , PL504 , Pl509 , PL519 jesu cevi koje nekada prevashodno bile namenjene za flyback stepene kod raznoraznih CRT TV-ja .Ja sam licno koristio jeftine polovne PL504 za izlazne stepene u amaterskim AM predajnicima ,dve PL504 sa B+ do 1,25KV davale su do 100W ciste konstantne snage u antenu, vrlo su izdrzljive cevi i retko kada su otkazivale , set PL504 trajao je tu i po 10 i vise godina .PL509/PL519 sam ugradjivao za istu RF namenu , sa tim da sam ih opterecivao sa B+ naponom do 1,5 KVmax. , na zalost PL519 serija ima tanak provodnik od katode do pina izvoda , tako da najmanje strujno preopterecivanje katode jeste zavrsavalo pregorevanjem tog kratkog provodnika unutar cevi .Za Audio primenu se mogu koristiti uspesno ali treba obratiti paznju na max.dozvoljene propisane parametre , pogotovu na max disipaciju G2 elektrode .PL serija cevi jeste zgodna za Audio pojacala jer sa relativno malenim B+ (do 300VDCmax. ) naponima daju dosta izlazne snage uz prihvatljiva ukupna izoblicenja .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mirko Vožnjak je svojevremeno objavio članak, u časopisu "Radioamater" br,10 iz 1965 god, str 335-337,pod naslovom "PL500 - odlična NF izlazna cev",Znanju i iskustvu pokojnog Mirka valja verovati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

:hi:

Obrati paznju, ovo je malo blesavo 9 pinsko podnozje (sto i sam znas) lepo mu objasni sta zelis jer covek se ne bakce mnogo sa lampama ali nije ni ne upucen. Cisto da ne dodje do ne razumevanja.

Inace covek je vise nego fer i korektan. Jedan od retkih koji se bave trgovinom lampi i zezalica oko lampi.

Mozes da pitas i ovde http://www.drmilitary.com/ (covek je extra za saradnju i nije skup) kao i ovde 064/23-06-855 covek se zove Mirko i redovno prodaje na Limundu i Radista.info takodje super lik prodavao je preklopnike koje je Sipi pokazao ovde na forumu.

Ako se ne snadjes sad onda ti nema pomoci :wink2:

Salim se, mora negde da se nadju podnozja pa nisu od nenadjijuma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...