Jump to content

Backup mail-ova iz MS Outlook-a pod Win 7 64-bit


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Dakle, nisam uspeo sam da skontam kako da napravim backup mail-ova iz MS Outlook-a. (mislim da je vezan za MS Office)Bilo bi dobro da to može da se izvede na takav način da mail-ove u inbox-u, kao i one u archive exportujem i kada uradim čistu instalaciju Win7 da ih importujem u Outlook. Ali, ako to nije moguće, preživet ću i varijantu da ih samo imam kao backup i da mogu pojedinačne mail-ove da otvorim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Dakle, nisam uspeo sam da skontam kako da napravim backup mail-ova iz MS Outlook-a. (mislim da je vezan za MS Office)Bilo bi dobro da to može da se izvede na takav način da mail-ove u inbox-u, kao i one u archive exportujem i kada uradim čistu instalaciju Win7 da ih importujem u Outlook. Ali, ako to nije moguće, preživet ću i varijantu da ih samo imam kao backup i da mogu pojedinačne mail-ove da otvorim.

PCPress Januar 2012 sadrži i članak „Skok u oblake“... Mislim da bi (možda) pomogao...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

File, pa tamo negde nadji opciju IMPORT. Kada nju odaberes onda imas opciju EXPORT i izaberes fajl nesto na p.. Izvini ja nemam u kompu Outlookali koristim na poslu pa ne mogu sad ovako na pamet da se setim. Ali to ti je to snaci ces se. On ti pravi jedan fajl koji kasnije uvezes u Outlook.za sat vremena cu tacno da ti javim kako i sta.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čini mi se da sam provalio.Export, pa opcija kao file, pa se izabere tip, npr. .pst file, da mu se ime i lokacija. Može ceo nalog da se exportuje, a mogu posebno inbox, sent items, address book, itd.Kada se otvara u Outlook-u ide se na import i izabere file, i otvara ga kao posebnu "granu" sa leve strane u Outlook-u.Moram da radim novu čistu intalaciju Win7, pa pospremam. Videt ću da exportujem u 2-3 formata (.pst, excel,...), za svaki slučaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu da kažem da nisi u pravu - zakomplikovali su ga najstrašnije. :bomb:Većina prepiski mi je na gmail-u, što je mnogo zgodnije iz mnoooogo razloga (mada postoji bar jedan za protiv), ali sam koristio mail nalog preko provajdera za neke stvari. Birat ću nešto drugo za ubuduće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Thunderbird keva...

...i to Portable varijanta. :oke:Bitni softveri su mi portable (Thunderbird, Opera, Firefox, Total commander, Jdownloader, Foobar, Aimp, Rocket dock...), backup i selidba na novu platformu ide sa copy-paste sa sve podešavanjima. Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čini mi se da sam provalio.Export, pa opcija kao file, pa se izabere tip, npr. .pst file, da mu se ime i lokacija. Može ceo nalog da se exportuje, a mogu posebno inbox, sent items, address book, itd.Kada se otvara u Outlook-u ide se na import i izabere file, i otvara ga kao posebnu "granu" sa leve strane u Outlook-u.

Upravo tako. I u buduce koristi gmail ili tako nesto jer ako oni puknu i nestanu ti prepiske onda je pukao i internet i verovatno je pre toga vec bio i smak sveta ili neko ledeno doba ili erupcija na Suncu.........
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu da kažem da nisi u pravu - zakomplikovali su ga najstrašnije. :bomb:Većina prepiski mi je na gmail-u, što je mnogo zgodnije iz mnoooogo razloga (mada postoji bar jedan za protiv), ali sam koristio mail nalog preko provajdera za neke stvari. Birat ću nešto drugo za ubuduće.

instaliraj i conversation add-onja imam Thunderbird , Littlebird tema , i imam ukupno 6 naloga - sto telekom , sto neobee ,sto gmailza FF i Thunderbird koristim Mozbackup program za import-export i radi najstrasnije
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otkad sam prest'o da dovlačim mail na „svoju“ machine i postavio mrežu backup naloga mnogo sam mirniji... Sve je na dohvat ruke za kojom god machine da se nađem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao što sam ranije napisao, koristim gmail naloge za većinu stvari. Jedino što sam godinama unazad rasuo e-mail sa provajdera, prvenstveno vezano za posao i struku, jer je ipak ozbiljnije [email protected] nego ž[email protected]

Nisam (ni u primisli) hteo da „solim pamet“... Samo sam se izlanuo... ;)Srećom, (i) moj „stručni“ nalog je (takođe) web-dostupan te...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tbird ti radi tako - imas na masini koje god hoces naloge , a podesis da li da ostavlja ili ne ostavlja origigi na serverimasto se tice Gmaila - automatski se podesava a za ostale ( provajderske) moras rucno uneti UN ,pass , mail servere

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tbird ti radi tako - imas na masini koje god hoces naloge , a podesis da li da ostavlja ili ne ostavlja origigi na serverimasto se tice Gmaila - automatski se podesava a za ostale ( provajderske) moras rucno uneti UN ,pass , mail servere

Svi se tako podešavaju (već više decenija)... ;)Jedina je promena što sam se ja promenio i ne svlačim više išta na local machine... ;)Ako pisanije nije bilo upućeno meni, onda... mea culpa...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srećom, (i) moj „stručni“ nalog je (takođe) web-dostupan te...

I kod provajdera se može sve proveravati preko web-a, tako da je dostupno sa bilo kog compa.Jedino što sam se od ranije navikao da sa tog naloga sve svlačim na comp u OE....pa to treba obezbediti, u slučaju nastupajućeg Armagedona na hdd particiji. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto jednostavno ne vidis u podesavanjima u koji folder program smesta mailove. Napravis nov folder na drugoj particiji, prekopiras sve iz originalnog foldera i promenis putanju do novog foldera. Kada radis novu instalaciju samo u programu das putanju do novog foldera i istog trenutka imas sve mailove.Nikada mi nije bilo jasno to zezanje sa import/export glupostima kada moze da bude jednostavnije :).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto jednostavno ne vidis u podesavanjima u koji folder program smesta mailove.

Tako je bilo pod XP-om i njegovim Outlook-om.Koliko ja vidim, pod Win7 MS Outlook sve sprema u 1 fajl. Barem ja nisam pronašao da ima dir sa pojedinačnim mail-ovima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po defaultu Outlook smešta mailove u fajl outlook.pst. On se u win 7 64 nalazi u C:UsersIme useraDocumentsOutlook Files. Kada sam migrirao sa XP na win 7, prekopirao sam outlook.pst sa XP na win 7 sistem, preko postojećeg fajla. Prošlo je bez problema. Snimanjem tog falja (zapravo sinhronizacijom) jednom nedeljno pravim backup. To možeš bezbedno da probaš snimajući outlook.pst u neki drugi folder i kasnijim vraćanjem na izvornu lokaciju.Inače Outlook je moćan alat koji nije samo email klijent već pruža mnogo više, tako da se ne može upoređivati sa običnim mail klijentima i web mail aplikacijama.P.S. u outlook.pst se nalaze mailovi, nalozi, kontakt adrese i sve ostalo.

Izmenjeno od Woland
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...