Jump to content

Hearing test on-line: sensitivity, equal loudness contours and audiometry


Koja

Preporučeni Komentari

Samo ću ostaviti ovo ovde:http://www.phys.unsw.edu.au/jw/hearing.htmlZanimljivo. Šta reći, na sluškama mi je grafik gotovo savršen (kao njihov) ali na zvučnicima pojedine frekvencije zahtevaju plus minus desetak decibela, iako naravno u globalu grafik isto liči. Jeb** ti room acoustics....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Sa Sennheiser HD515 i integrušom na desktop-u, kod mene to izgleda ovako:

Postavljena slika

Možda bi bilo bolje sa nekom boljom karticom , a možda i ne. Kad je budem imao, proverit ću. U svakom slučaju, to mi je što mi je :) Mogu samo da zamišljam da li čujem 20KHz. Sad mi je baš krivo što nema i te opcije..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti i Ggggggggggggggg dokazano ne cujete :buehehe:

... a pogotovo kad ne želimo da čujemo :party0048:Gotovo sam siguran da sledi još oštriji pad osetljivosti na 20KHz kad je 16KHz na -57dB što je za 21dB slabije od 12KHz, a po ovom grafiku.U suštini ovo uprošćava situaciju. Dakle, za mene i jeste dvosistemac ali bas i srednji :DIskreno, iznenadilo me koliko dobro sam čuo 30Hz. Samo, iako možda ne čujem 20KHz dovoljno dobro, od 30Hz do 16KHz razbijam :buehehe:Nego, ne videh tvoj grafik :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti i Ggggggggggggggg dokazano ne cujete :buehehe:

ja cujem i bolje od Tamburix-a (aaaaaaaaaposolutni sluhista :) ) ..a to je dokzano time sto kad isucem brk i uzmem dah da zapevam, svi se toliko brzo razbeze, prosto nestanu - kao da ih nikad nije ni bilo. I eto..nema zvucnika koji mogu da kazu dovoljno jasno - da isprate moje sposobnosti :crying:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvutebi je prosječna vrijednost -73db i treba da je tako sa tvojih 27 godinaPušti ove starce na forumu :wink2:to je sve gluvać do gluvaća :rofl:neće ni da izmjereja sa 54 imam - 53db :doh:dobro,sa nekom integrisanom karticom u laptopu koji je smeće i sa Bayer DT990daklem čuješ sedam puta bolje nego jaako đe budemo slušali zajedno muziku poginućeš :w00t:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...
Sta je tu cudno? Svi nadrazaji idu u isti kos i naravski da se mesaju.Razmislite malo koliko raspolozenje utice na percepciju muzike.A verovatno ste primetili da kada morate da se parkirate u nekom tesnacu, mahinalno gasite muziku u kolima.Ozbiljne psiholoske studije pokazuju da je men superioran u parkiranju u poredjenju sa vumen ali iste te studije su pokazale dakoncentracija i paznja tokom parkiranja kod menova drasticno pada pod uticajem muzike.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa Sennheiser HD515 i integrušom na desktop-u, kod mene to izgleda ovako:

Postavljena slika

Možda bi bilo bolje sa nekom boljom karticom , a možda i ne. Kad je budem imao, proverit ću. U svakom slučaju, to mi je što mi je :) Mogu samo da zamišljam da li čujem 20KHz. Sad mi je baš krivo što nema i te opcije..

Imaš dip na 4kHz :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to je strašno,..... još nisi uspeo da se izboriš ni sa ovima

koji čuju da kablovi imaju uticaj na karakteristike zvuka,

a sad ovi tvrde da: „mirisni nadražaj predstavlja psihološku dimenziju,

koja se dosledno podudara sa karakteristikama zvuka

:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to je strašno,..... još nisi uspeo da se izboriš ni sa ovima

koji čuju da kablovi imaju uticaj na karakteristike zvuka, ...

Cemu niska zloba i zamena teza?

Ja nikad nisam tvrdio da promena kablova u odredjenim sistemima ne donosi promenu karaktera percipiranog culnog dozivljaja, vec samo pokusao da objasnim da je ta promena indikator lako objasnjivih procesa koji se daju eliminisati. E sad, ako tebi i drugim trgovcima/reklamerima to izbija pare iz dzepa, to vec nije moj problem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad, ako tebi i drugim trgovcima/reklamerima to izbija pare iz dzepa, to vec nije moj problem..

Cemu niska zloba i zamena teza?

Ovakav redosled rečenica ima mnogo više smisla, a fali još samo tvoj odgovor.

Ja nikad nisam tvrdio da promena kablova u odredjenim sistemima ne donosi promenu karaktera percipiranog culnog dozivljaja, vec samo pokusao da objasnim da je ta promena indikator lako objasnjivih procesa koji se daju eliminisati.

Ne bih se ja ponovo sa tobom ovde upuštao u tu raspravu i opet obrazlagao zašto se ne može „eliminisati“ i šta se time gubi ili dobija. Jednostavno nema svrhe, a u prilog tome

govori i ova... http://www.diyaudio....180#entry130478 diskusija oko ožičenja koju si nedavno vodiio, a koja me je malo inspirisala da napišem prethodni post.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, zaista nema smisla da diskutujemo jer su nam pozicije na razlicitim stranama ovog hobija - ja projektujem i pravim uredjaje pa moram i da razumem fizicke procese koji se odigravaju u lancu reprodukcije muzike.Ti to ne moras, jer to nije neophodno za tvoju delatnost tj. pospesivanje prodaje onih koji u tvojim novinama placaju oglase, dovoljno je izmisljati price koje neukima zvuce zanimljivo...Nemam ja nista protiv igranja kablovima i vise puta sam napisao da je to OK zanimacija za ljude bez ambicija u elektronici, i sasvim bi bilo u redu da si predlozio neku ideju o motanju/pletenju/sirmovanju/sta god kablova jer je ovo ipak DIY forum, a trgovacke price su za druga mesta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, zaista nema smisla da diskutujemo jer su nam pozicije na razlicitim stranama ovog hobija - ja projektujem i pravim uredjaje pa moram i da razumem fizicke procese koji se odigravaju u lancu reprodukcije muzike.

Ti to ne moras, jer to nije neophodno za tvoju delatnost tj. pospesivanje prodaje onih koji u tvojim novinama placaju oglase, dovoljno je izmisljati price koje neukima zvuce zanimljivo...

Kažeš izmišljam..... da, da.... tako to deluje onima koji ne čuju dobro, i još pokušavaju da se bave konstruisanjem audio uređaja. Tuga. :hot:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemesam, ali ja to ovako gledam.Moji kablovi za zvucnjake, licnastiro=0.0175 (specificni otpor)L=2X3.2m (duljina)r=2mm (poluprecnik)Otpor jeR=(ro*L)/(2Pi*r^2) = 0.004456384065730694015287453744304 Ohma (na 20 stupnjeva Celzijusa)Rade vrlo veoma...Cena prava sitnica, ali stvarno (sticajem vrlo vrlo srecnih okolnosti).Dozvoljavam da postoji mogucnost da neki kabl sa gigamega cenom svira (u mom sistemu) drugacije od njega.Pitanje je - kako se dokazuje da je to drugacije BOLJE?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš dip na 4kHz :)

Svi bi trebali tu da imamo dip. Čisto evolutivni proces. Pre samo par stotina godina je zvuk grančice koja se lomi u sred noći bilo korisno čuti što pre :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...