Jump to content

u poseti Doctoru


Eci

Preporučeni Komentari

Jedna je dovoljna, dve su malo :)

 

U belom plaštu s postavom boje krvi, šepavim konjaničkim korakom, u rano jutro dana četrnaestog prolećnog meseca nisana, pod stubove peristila između dva krila palate Iroda Velikoga izašao je prokurator Judeje Pontije Pilat.... Grozni ga isprati pogledom, onako kako gleda Gordanu Pop Lazic u jutarnjem programu, uze svoje 15-o pice, i u dimu cigarete  ode na siguran put ka kardiovaskularnim oboljenjima. Usput uz pomoc Anabele Basalo i Ive Strljic napisa memoare " Vise Grozni, manje covek"... Sve ostalo je naravno legenda, O Vi nedostojni njegove Grozote ne verujte u sve sto cujete. Posebno ne u ono o intenzivnom, ubrazanom kursu Albanskog, pevanju pesama Hamdije Custovica  (U mome selu, najlepsi sam ja, 1000 moma, svaka me zna...), ili u ono u upadanje kazana sa cvarcima dok je jos puzao. Sve Vas prati....On...Grozni
 
 
Brate Wolande izvini sto ti opoganih "podnapis". Mada, ako ti se svidja, slobodno ga zloupotrebi :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Jedna je dovoljna, dve su malo :)

 

U belom plaštu s postavom boje krvi, šepavim konjaničkim korakom, u rano jutro dana četrnaestog prolećnog meseca nisana, pod stubove peristila između dva krila palate Iroda Velikoga izašao je prokurator Judeje Pontije Pilat.... Grozni ga isprati pogledom, onako kako gleda Gordanu Pop Lazic u jutarnjem programu, uze svoje 15-o pice, i u dimu cigarete  ode na siguran put ka kardiovaskularnim oboljenjima. Usput uz pomoc Anabele Basalo i Ive Strljic napisa memoare " Vise Grozni, manje covek"... Sve ostalo je naravno legenda, O Vi nedostojni njegove Grozote ne verujte u sve sto cujete. Posebno ne u ono o intenzivnom, ubrazanom kursu Albanskog, pevanju pesama Hamdije Custovica  (U mome selu, najlepsi sam ja, 1000 moma, svaka me zna...), ili u ono u upadanje kazana sa cvarcima dok je jos puzao. Sve Vas prati....On...Grozni
 
 
Brate Wolande izvini sto ti opoganih "podnapis". Mada, ako ti se svidja, slobodno ga zloupotrebi :oke:

 

 

Brate Grozni, nekako mi je prirodno da ćeš baš Ti da lampiziraš oficijelno najlepši deo, oficijelno najboljeg romana XX veka, da je drugačije ne bi valjalo :) Mojne se sekiraš, lampizacija Ti dobro ide :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

U sklopu tour de svudakle, bio i ja danaske kod Doktora a sve je više ličilo na kolateralnu štetu pa nema slika. Komentare mogu tek kad mi se sve slegne, a još nije ni kineski obed... mislim, slegnijo...

 

Moram u svakom slučaju da se zahvalim kako Doktoru tako i porodici mu što su me tolerisali sa svim mojim mudroseranijama a i na nesebično odvojenoj novoj pločočistačici koju ću mnogo da čuvam... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
  • 5 months later...

da malo osvežim temu.

 

Bili Eci i ja kod Doce u poseti pre par dana. 

Davno nisam bio, pa kad smo obnovili kuntakte i evocirali uspomene pre par meseci, dogovorili smo se da viđenje ne bude navrat-nanos, nego na obostrano komforno vreme, tako da smo se zakazali nakon godišnjih odmora.

 

Kad sam ja bio posednji put, onda je i slušaonica bila "zarotirana" za 90 stepeni u odnosu na sadašnju postavu police za uređaje i zvučnike, koja je manje više identična kao na Ecijevoj fotografiji iz 1. posta.

 

Sistem čine gramofon VPI HW19Mk3, ručica Jeličić, glava Ortofon Rohmann, PSU Heed Orbit Mk2, Ortofon T3000 step-up trafo (molim da me ispravite ako brkam nešto od komponenti), phono preamp Šindrić (modifikovan po parametrima zvučnice od strane konstruktora) preamp pasivni Bent TVC, amp 211 SE Đoka Kenjalo, zvučnici Magna Acustica, amp 211 SE,  kablovi Anticables.

Digitalni setup ne spominjem pošto nije bio predmet slušanja.

I naravno, kolekcija ploča dostojna Nacionalne Biblioteke zemlje višeg ekonomskog standarda.

 

Slušao sam većinu vremena off-axis kao što to radim i kod kuće i u gostima, tako da sam se dosta i po tom parametru osećao kao kod kuće.

 

Domaćin je provrteo impresivan broj žanrova, izvođača, godišta, izdavača, i mogu vam reći da nije bilo dve ploče koje su zvučale isto.

 

Složio bih se sa konstatacijom kolege Miće Groznog, da je ovo sistem koji možda najmanje laže od onih sa kojima se može slušaoc sresti u hramovima dobrog zvuka: ako na snimku ima vokala, čućete ih. Ako nema basa, neće ga biti. Ako je snimak prostorno "velik", orkestar će biti širine dve sobe, ako je mali bend, scena će biti mala, jer pobogu, članovi kvarteta nisu sedeli svaki u svom ćošku teniskog terena!

 

Na duže staze nije me ni na koji način zamarao zvuk i mislim da se sa njim može sasvim lepo uživati u jednom intimnom kontaktu sa muzikom koju je neko sa ljubavlju snimio pre 10, 20, 30, 40 godina, i koja vas čeka strpljivo na polici u omotu da joj udahnete život i da vas odvede sa DeLoreann-om na mesto i vreme, u kom je muzika, koju slušate nastala.

 

Zaista sam uživao u ovom divnom muzičkom putovanju koje mi je omogućio domaćin.

 

Želim na ovom mestu najiskrenije da mu čestitam i da se zahvalim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala vama na poseti i ugodnom poslepodnevu uz druzenje, caskanje i preslusavanje vinila po mom izboru.

Iskreno mi je drago da ti se svidela play lista koju sam kao i uvek na licu mesta pravio ( onako random ).

Trudio sam se da zastupim sve muzicke zanrove ( od Rahmanjinova, E.Bibb-a, Irene Papas & Vangelis, preko J. Lisac i BP Convention Big Band-a, sve do Lacnog Franz-a i Leb i sol. Na kraju jedan naslov, ipak, po zelji gostiju - Stephan Micus ).

 

Sto se tice sistema samo bih pojasnio o Sindricevom phono-u.

Radi se o modelu Pointe Analogia MK 5.

http://pointe.hu/en/egyeb/pointe-analogia-mk-v-2014

Zbog prevelikog gain-a u kombinaciji sa Bent TVC preampom i 211 SET pojacivaca ( + osetljivost Magna Ac. kutija vise od 96 dB ),  kontaktirao sam G-sn Tibora i prosledio uredjaj u SU.

Phono pregledan, ponovo testiran ( iako je kupljen prakitcno nov od clana foruma ), prilagodjena radna tacka ( tako se valjda to kaze ). Ovom prilikom se zahvaljujem G. Sindricu na profesionalnosti i ekspeditivnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...