Jump to content

Large Econowave


DamirDj

Preporučeni Komentari

Ма Ја ти верујем да су то добри драјвери, криво ми је што код нас нема да се купе или Ја нисам обавештен. :buehehe:Некако сам се уморио од Еминенса.стоН_Колд

Ma ima sve samo reci sta ti treba. Samo u Somboru imas preko 20-tak modela na raspolaganju i da cujes i da vidis.Ja odavno ne kupujem Eminence.Cuveni Nexo PS15 u originalu(ma ja mislim da ga oni i rade za nexo)http://www.hipowerpro.cn/showproduct.asp?id=89Znaci JBL 2226 od nekoliko proizvodjaca. Dodji i videces. Jbg kinezi izmisli toplu vodu.Moze cak i da odneses na probu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 74
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Eto i ja sam poceo da razvijam veliki econowave koji to nije.Sync ,ne razumem u cemu je problem???Ok, nazvao sam temu econowave. Nisam ni napisao da je econowave horna, nego hajde da nesto pravimo pa da testiramo kao radi.Nadam se to podrzavas.Malo se igramo pravljenja ozbiljnih zvucnika.

Ko je rekao da ima uopste problema? Beatgoeson je verujem, mislio na originalnu econo hornicu, te sam samo pokusao razjasniti previd.Samo radi...mozesh i imash s cim...greota bi bilo suprotno.A sto se tice kineza...odavno je poznato da Paudio fabrika radi delove za jbl.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ima sve samo reci sta ti treba. Samo u Somboru imas preko 20-tak modela na raspolaganju i da cujes i da vidis.Ja odavno ne kupujem Eminence. Znaci JBL 2226 od nekoliko proizvodjaca. Dodji i videces. Jbg kinezi izmisli toplu vodu.Moze cak i da odneses na probu.

Ух, с обзиром да је Сомбор у питању мораћу да понесем " Поклон " за комшилук.  :buehehe:.Хвала на позиву  :buehehe:.Него да ти не кварим тему: пошто су драјвери?стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ух, с обзиром да је Сомбор у питању мораћу да понесем " Поклон " за комшилук.  :buehehe:.Хвала на позиву  :buehehe:.Него да ти не кварим тему: пошто су драјвери?стоН_Колд

Recimo taj bas koji ja ugradjujem u svoju kutiju je 90 eura.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto recimo Jbl u brdo svojih velikih zvucnika nije ubacio lagani srednjotonac nego veliki driver koji krece nisko??? i naravno super viskotonac.Koliko znam ni Altek nema klasican srednjotonac, ni Klipsh ni Jamamoto ni dosta njih drugih. Mozda gresim.

Možda i ja grešim... :buehehe: Upravo se i ja igram bas drajverom slične konstrukcije (Mms=137g). Pošto je sistem aktivan, imam prostora za eksperimentisanje.Bas drajver je kvalitetan, nalazi se u kompresionoj kutiji, očekivao sam da će bez problema, definisano, svirati svih hiljadu Herca. On to, zapravo, i uspeva - ali se čuje zvuk debele membrane. Možda je moj srednjetonac previše dobar, ali što više smanjujem učešće basa u kritičnom opsegu, zvuk je bolji. Dodatno, u bas-refleksu će srednji biti još lošiji, a želiš još viši opseg... Dakle, JA ne bih tako radio. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo da dodam na ovo o Kinezima. Sugurno je da se oni sire, ali ostaje pitanje kvalitete. Mozda ste primetili da se Vifa polako gasi. Mozda privremeno, ko zna. Prica je pocela tako da su Vifu kupili neki Americki biznismeni koji nisu imali veze sa zvucnicima. I zbog jeftinije radne snage su proizvodnju prebacili u Kinu. U pocetku su Vifini inzenjeri putovali u Kinu i odrzavali kvalitetu. Kad se i to nije pokazalo ekonomicno i to su stopirali. Nakon toga se primetilo da kvaliteta nije ista. Da to vise nije Vifa. I tako je doslo do gasenja proizvodnje. Da li ce nastaviti niko ne zna. A da li ce i ako se ponovo aktivira proizvodnja ponovo biti Vifa kvaliteta, ni to se ne zna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda i ja grešim... :buehehe:

Upravo se i ja igram bas drajverom slične konstrukcije (Mms=137g). Pošto je sistem aktivan, imam prostora za eksperimentisanje.

Bas drajver je kvalitetan, nalazi se u kompresionoj kutiji, očekivao sam da će bez problema, definisano, svirati svih hiljadu Herca. On to, zapravo, i uspeva - ali se čuje zvuk debele membrane. Možda je moj srednjetonac previše dobar, ali što više smanjujem učešće basa u kritičnom opsegu, zvuk je bolji.

Dodatno, u bas-refleksu će srednji biti još lošiji, a želiš još viši opseg... Dakle, JA ne bih tako radio. :buehehe:

Potpuno se slažem sa ovim gledištem; brzina odziva je neuporedivo veća kod srednjetonskog zvučnika i to sigurno ima čujnog uticaja na sveukupan zvuk .

Inače ja sam uopšte skeptičan prema kvalitetu zvuka koji se dobija kombinacijom velikih i teških membrana i malih i laganih (a samim tim i ultrabrzih) visokotonaca, koji su pri tom još i smešteni u hornu; ubeđen sam da to mora da se negativno odrazi na kvalitet dobijenog zvuka ... u takvim slučajevima se dobija na kvalitetu ako se se rezna frekvencija pomeri što je moguće niže(poželjno ispod 200Hz), kao npr. u slučaju BD Oris horni i/ili Stein-ove kombinacije elektrostatika i LA .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potpuno se slažem sa ovim gledištem; brzina odziva je neuporedivo veća kod srednjetonskog zvučnika i to sigurno ima čujnog uticaja na sveukupan zvuk .

Inače ja sam uopšte skeptičan prema kvalitetu zvuka koji se dobija kombinacijom velikih i teških membrana i malih i laganih (a samim tim i ultrabrzih) visokotonaca, koji su pri tom još i smešteni u hornu; ubeđen sam da to mora da se negativno odrazi na kvalitet dobijenog zvuka ... u takvim slučajevima se dobija na kvalitetu ako se se rezna frekvencija pomeri što je moguće niže(poželjno ispod 200Hz), kao npr. u slučaju BD Oris horni i/ili Stein-ove kombinacije elektrostatika i LA .

E, upravo sam i ja došao, na teži način, do istog zaključka. Sva sreća, pa mi nije problem da ubacim još jedan pojas, mada ni ovako, sa rezom na 250Hz, ne zvuči loše. Pa evo, možda DamirDj-a spasemo muke da naknadno buši rupu. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ocigledno niste videli da moj bas ima mms 107gr, sto je manje za 30gr, mozda nije puno, ali sigurno nesto znaci. I jos je bitnije da ima faradejov kavez, bas zbog tih srednjih tonova i naravno izoblicenja na istim. Probao sam na stolu bez kutije D205ti u horni , apt 80 i taj bas. Za sad skretnica je super prosta, i radi dobro. Behringer ne laze. OK. rupe su izbusene i to CNC glodalici. Hm, izgleda odlicno..Evo slike

post-133-125665194448_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da vidite te A&D Audio drivere mozda bi ste malo drugacije pricali o tome. Ceo moj PA system (manji) se sastoji od njihovih drvera. I zamisli ceo system radi vec pune cetiri godine skoro uvek na maximumu bez i jednog kvara.Ima jedna stara uzrecica:"ne kudi konja kog nisi jahao"Ne kazem da su bolji od italijana,spanaca, nemaca , ali nisu ni puno losiji. Pogotovo za taj novac. Oni i onako rade za sve velike zvucnicke fabrike. Provreno znam da se Martin -audio , Mackie , EV i druga velika imena sluze pogonima u Guan Zhou. Posto jedan moj poznanik redovno ide na sajmove u Shangaj(Doduse on se pali na Kineskinje).Imaju odlicne membrane, alu ringove, in-outside namotaje kapton ,nomex, aluwire i ostale djakonije.Uostalom oni ionako sve kopiraju, pa sto nebi neki zvucnik, kao da je to neko cudo za napraviti.

Zapravo ako već pričamo o A/D "konju", onda sam ja video celu "ergelu" :rofl: . Imam jedan par tih 12-ica ( A&D R1220A tj. sad ih ima moj burazer) koje sam dobio i par 6" koje sam stavio za srednje. Po Bokijevoj preporuci sa FiFi foruma su se našle u 90L BR kutiji. Uz njih sam na mesto visokotonca stavio DP10 (1" tekstil/bakelit SAL hornu). Ono što sam ja naučio o kineskim proizvodima koji nemaju kontrolu kvaliteta je sledeće... Neće oni nikad da umru, ali će zato da sviraju muljavo za sve pare i šta god im uradio u stvari im ne možeš ništa. Za tupkanje po kafićima su priznajem SAVRŠENI. Skapirao sam da je zvuk (baš pomenutih A/D audio) prihvatljiv u odnosu na sve u tom cenovnom rangu, ali daleko od onog sa kojim se mogu pomiriti. Dakle da me se ne shvati pogrešno... Sam kvalitet izrade ovih baseva je više nego OK. Imaju AL korpu sa vrlo tankim kracima, 50mm kalem, papirnu membranu i platneno vešanje sa duplim radijusom. OK zvučnik za te pare (30 eura po komadu tada) stvarno. 100 puta bolji od SAL-a. Ali za da mi svira kući zauvek.... Možda u nekoj opakoj izvedbi... Ko zna (mada sam zadovoljan i trenutnim stanjem :rofl: )Zaista pohvale za drvenariju... Sjajno kao i prošli econowave :punk: Voleo bih da ja mogu da se pohvalim nekim projektom ali mi se nešto ne da. Skoro sam nabavio Isophon 6" mid basove sa 63mm kalemom i Nd magnetom u kalemu. Ako nađem malo slobodnog vremena možda krenem u neku avanturicu. S obzirom an to da nemam appsolutno nikakve TS parametre za iste to će se odvijati empirijski ;) ali mi je žao da leže jer toliko podsećaju na Dyn. Zato me i mrzi da krećem bilo šta, nemam nikakvu polaznu tačku :) .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zao mi je sto po njihovoj najjeftinijoj seriji sudis o celom brendu.Ja imam V1530k , V1530S (ne prvi se vise), V1230K, V8020K, V6520K i K12F350.Opet ponavljam nisu evropski ,ali ni ne beze daleko. Stvarno sam prezadovoljan, sa obzirom koliko sam para dao za njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zao mi je sto po njihovoj najjeftinijoj seriji sudis o celom brendu.Ja imam V1530k , V1530S (ne prvi se vise), V1230K, V8020K, V6520K i K12F350.Opet ponavljam nisu evropski ,ali ni ne beze daleko. Stvarno sam prezadovoljan, sa obzirom koliko sam para dao za njih.

Ма уживај, вероватно су прве серије и биле лоше, али они сигурно не спавају.Кад се само сетим бугарског Обертона, звучници за респект, а у почетку су сви били нешто скептични!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos nisam odlucio o polozaju basreflex cevi na kutijama , pa bih voleo da cujem Vase misljenje.Znaci moze biti dve cevi 100mm ili jedna od 125-135mm. (imam ih sve tri u tvrdom kartonu).Naravno da li jedna ili dve, da li napred ili nazad i to ne samo zbog estetike nego i zbog naravno zvuka.Evo jednog primeraHvala unapred

post-133-12569350377_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

вероватно су прве серије и биле лоше, али они сигурно не спавају.

Pogledaj na sajtu profil firme. Postoji od 1990. Ovo je sve samo ne "prvi model" obzirom na to da sam ih dobio nove pre oko dve godine. Da ne spavaju - ne spavaju. Rade punom parom i na tome kapa dole.

Za DamirDJ-a ... Jesi li možda imao iskustva sa njihovim Nd serijama i ima li ih kod nas ? To bih eventualno voleo da probam. Izgledaju mi moćno.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj na sajtu profil firme. Postoji od 1990. Ovo je sve samo ne "prvi model" obzirom na to da sam ih dobio nove pre oko dve godine. Da ne spavaju - ne spavaju. Rade punom parom i na tome kapa dole. Za DamirDJ-a ... Jesi li možda imao iskustva sa njihovim Nd serijama i ima li ih kod nas ? To bih eventualno voleo da probam. Izgledaju mi moćno. Pozdrav

Trenutno ih vise niko ne uvozi navodno zbog oblika korpi, jar svi traze okrugle korpe.Ocigledno se nepale na oblik precision divaces korpi, ne palim se ni ja ,ali mi je sve jedno koji je oblik kad im ja pravim kutiju.Nisam im probao Nd seriju , ali bi voleo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako može još jedno pitanje Damire (ako nisam preterano dosadan) ??? Da li je razmatrano sa kojim će pojačalom biti uparene ove kutije ? Ja sam tek sad pročitao spec za 15-icu i vidim da je u pitanju 3" kalem. Trebaće neki "bad mother fucker" da napuni zvukom ove drajvere, pa me kopka da li će biti neko PRO pojačalo ili nešto drugo?

moj bas ima mms 107gr, sto je manje za 30gr, mozda nije puno, ali sigurno nesto znaci. I jos je bitnije da ima faradejov kavez, bas zbog tih srednjih tonova i naravno izoblicenja na istim.

Nisam razumeo o kakvom Faradejevom kavezu je reč ??? Jel to nešto na samom drajveru ili .... ???

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam razumeo o kakvom Faradejevom kavezu je reč ??? Jel to nešto na samom drajveru ili .... ???Pozdrav

Ima samo jedna vrsta Faradejevog kaveza... To je onaj koji se nalazi i na automobilu pa ako grom (munja) udari u krov auta a ti sediš u njemu, onda svi milioni volti električnog pražnjenja ne spale ti kosu i ne pretvore te u ćevap, nego elektricitet zadrži sa spoljašnje strane lima (osim ako je auto Trabant) i spoljašnjom površinom ga sprovede ka majci zemlji gde je i krenuo da se prazni... Dakle, zahvaljujući čika Faradeju, munja te neće ubiti ako udari u auto a ti sediš u njemu... Ima još mnogo primera, ali je ovaj najilustrativniji... Uglavnom...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...