Jump to content

Aikido phono preamp


revox

Preporučeni Komentari

ecc88 su za pusije.radite RIAA-u sa d3a. eventualno sa 5842.

Za pussy-je, kazes?Anubise, koliko si RIAA preampa napravil sa ECC88 a koliko sa D3a ili sa 5842?Naime, ovakve bombasticne izjave su tipicne za nekoga ki nije nikad slozil neki uredjaj ali naravno, pricat o tome koja lampa je "bolja" od koje je najlakse.Ca ako ti ja kazem da je ECC88 odlicna lampa za RIAA stupnjeve? Oces li me pobit nekim tehnickim argumentima ili me proglasit za pussy? Jedva cekan da cujen, zivo me zanima koji pristup odgovoru ces izabrat.To da je D3a bolja od ECC88 mogal si saznat iz mojih tekstova po forumima i iz tekstova onih ostalih (malobrojnih) koji ka i ja koriste D3a. Je, D3a je bolja mada to nikako znaci da je ECC88 losa jer ce i sa njom onaj ki pozna problematiku ostvarit odlicne konstrukcije.Ja cu ovdi bit ipak pristojniji od tebe pa necu red da D3a nije za pussy-je nego da nije za neiskusne. D3a je za onoga ki ju zna kako triba upotribit dok za one koji to ne znaju izleti prema D3a obicno zavrse u skladu sa njihovim poznavanjem D3a.Zato se nemoj razbacivat ovakvim izjavama (koje su btw i prilicno uvridljive) jer moras poist jos jako puno palente da steknes neku predodzbu o tome koja cijev ca moze.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 156
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ma i 88 i D3a su za pussiessamo je EC8020 za prave majstore :buehehe:( samo da mi je jos uzivo videti koju ........ :rofl: )

:crazyrocker::JC_moon::assshake: Buuu, D3a je samo za prave muskarcine. A pussies mogu koristih (skoro) svaku lampu mada sa oderedjenim vadljivim poteskocama :buehehe: ako je odabrana lampa GM100
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Revox-eJedna mala napomena ako si u toku da sakupljas potreban materijal za ovaj Wright-ov Phono Pre :Kako je prva polovina 88 - ce ( do gramofona ) tipa GG izbaci taj elko od 25uF/25V (cudne li neke nestandardne vrednosti ! ) i zameni ga nekim kvalitetnijim blokcem u rasponu od 1uF do 4u7 ,tu nije kricna vrednost jer taj blokac tu sluzi za uzemlji resetku za AC , a da je radnog napona 100V , jer taj elko tu tako postavljen moze da ti modulise resetku te polovine cevi sopstvenim unutrasnjim sumom i da ti prouzroci pad perfomansi sklopa , odnosno da poveca odnos suma prema dobivenom korisnom Audio signalu , pogotovu sto se na nasim trzistima valja svakojako Kinesko djubre od kvaliteta kada su elko-vi u pitanju !Pozdrav !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Revox-e

Jedna mala napomena ako si u toku da sakupljas potreban materijal za ovaj Wright-ov Phono Pre :

Kako je prva polovina 88 - ce ( do gramofona ) tipa GG izbaci taj elko od 25uF/25V (cudne li neke nestandardne vrednosti ! ) i zameni ga nekim kvalitetnijim blokcem u rasponu od 1uF do 4u7 ,tu nije kricna vrednost jer taj blokac tu sluzi za uzemlji resetku za AC , a da je radnog napona 100V , jer taj elko tu tako postavljen moze da ti modulise resetku te polovine cevi sopstvenim unutrasnjim sumom i da ti prouzroci pad perfomansi sklopa , odnosno da poveca odnos suma prema dobivenom korisnom Audio signalu , pogotovu sto se na nasim trzistima valja svakojako Kinesko djubre od kvaliteta kada su elko-vi u pitanju !

Pozdrav !

@Babat

imam skoro sve skupljeno /ostalo po fiokama/ ili bar dobar dio

fale trafoi koje treba definisati zavisno od toga dal ću da radim dual mono ili ne

i da se definiše šema sklopa sa napajanjem

no kojim tokom je krenulo viđećemo kad će to biti

poslije toga, ako bog da da se dočeka, ide nabavka djelova za sklop paralelno sa izradom kutije

znači čeka se Zen da definiše onu šemu koju je pominjao prethodno /jer je provjerena i radi/

I na osnovu nje da se krene u nabavku djelova

znači trenutno je sve na čekanju

mada sam u dilemi dal da uopšte radim sa ovim 88 pošto je to za pussies :rofl:

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sve te lampe su dobre za riaa preamp ionako AKO je napajanje mobilno i fleksibilnolampe se mogu i zameniti. Ono sto primarno odredjuje zvuk je riaa network i njegov odnos sa lampom ispred i iza sebe.Ima dosta koncepcija samo za pasivni ili aktivni RC sklop i sklopove, da li su all-in-one, odvojene za 75uS, pasivni, aktivni...A jos kada se pridodaju i koncepti networka sa LCR , LR elementima broj se uvecava...Meni je recimo D3a zanimljiva i u triodnom i u pentodnom spoju takodje, imam nekoliko komada i mogu reci da je cev stvarno dobre konstrukcije... Sada, svi se bavimo cevima, i tamo nekim specijalama koje se tesko nalaze a izostaje bavljenje netwokom i napajanjem sto je mozda i vaznije. A u principu trebalo bi napraviti i neki iverzni riaa sklop, recimo Hagerman inverse riaa ili neki drugi, pa na kraju i izmeriti te sklopove?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ti ka seoska mlada - cim neko namigne , poces se premisljati kom se carstvu udvoriti ...... :rofl:oli ces ovo pravit , oli drugo - tvoja stvarsamo sema za napajanje ti nedostaje , a bice i togledaj u tu semu sto je imas (aktivni deo ), pa nabavljaj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ti ka seoska mlada - cim neko namigne , poces se premisljati kom se carstvu udvoriti ...... :rofl:oli ces ovo pravit , oli drugo - tvoja stvarsamo sema za napajanje ti nedostaje , a bice i togledaj u tu semu sto je imas (aktivni deo ), pa nabavljaj

nemo da me zajebavaš :angry27:to ti meni da sam pussies :rofl:reče li da treba prepraviti i taj dio pa će se objaviti ili sam ja :baby:i da definišemo parametre trafoa da bi naručio da se motaako se radi u dual mono da li se radi isti (snaga) ili manjiako se radi dual mono valja li 6x4 po kanalu/trafou umjesto ez80 u varijati jednog trafoa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

................. ako me ne bude mrzelo - ja cu nacrtati sta se pravi , a onda to vise nece biti to , nego amalgam vec postojecih sema na Allen-ovom sajtu , pa cemo i postovati ovde

vidim da te mrzi da postuješ, al nemo da te mrziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pošalji na PM :rofl:

sad mozemo neđelju dana otpuhivati ........ :rofl:

otpuhnusmo dvije neđelje :rofl:aj do Nove godine sredi tu šemu, napiši na nju sve što treba, što si reko da ćeš napisat, pa da krenem da skupljam djeloveznam da te mrzi al napravi varijantu i sa dual mono :respect:aj pa ću ti poslati jednu domaću lozovaču iz 2007 bar do BG :drink:(dako me ne hapse rad mita i korupcije)samo da ti je ne ispiju beograđani prije nego je tebi doture :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

eve ti teaserbice isto ali samo malo korigovane neke vrednosti

ne kontam šta ti je ovoposlao si mi šemu ispravljača sa ez80

Revox-e nemam nista protiv Zen-ovog predloga ispravljaca ali i ovaj se jednostavni stabilisani ispravljac pokazao u praksi kao dosta dobar : :cheers:

pa i ova što mi je Zen ranije poslao je skoro takva
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd se lepo vrni i procitaj i ovde i u PP sto pisah

od te seme sto sam ti poslao koristices aktivni deo , a napajanje ce biti drugacije (vel'ki font , nisu slova velika , dakle ne vicem nego naglasavam)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ocemo

samo da okrunim kuruze

:buehehe:

Kad prije okruni kukuruze, bez svakoga ?

(ne vičem nego iznenađeno pitam) :wink2:

ajd se lepo vrni i procitaj i ovde i u PP sto pisah

od te seme sto sam ti poslao koristices aktivni deo , a napajanje ce biti drugacije (vel'ki font , nisu slova velika , dakle ne vicem nego naglasavam)

dobro de, ne moraš koristit ovoliki font, jes da mi je +2,75 na oba oka al mi je ovoliki sasvim dovoljan,

Mada i tebi će taman ovoliki biti dobar da se ne naprežeš dok čiiiiiitaš :whistle2:

al me nerivira ovi lilaaaaaaaaaaaa font

da nis pošo na onu bandu :angry27:

Rekosmo li da u napajanju ide ez 80 i prigušnice il se meni čini?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...