Jump to content

Threshold NS10 clone, konačno skutijan i privezane žice :)


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 66
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

mute je uradjen ljudski , kako vidim na semia sto se tice pomaganja i nepomaganja ....... ne znam za druge , al' meni pocesce ode slobodni deo energije na administriranje i ispravljanje krivih drina ( znas ono kad socijalno neinteligentni clanovi krenu praviti sranja i kad treba i kad ne treba ) ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mute je uradjen ljudski , kako vidim na semia sto se tice pomaganja i nepomaganja ....... ne znam za druge , al' meni pocesce ode slobodni deo energije na administriranje i ispravljanje krivih drina ( znas ono kad socijalno neinteligentni clanovi krenu praviti sranja i kad treba i kad ne treba ) ......

Za pomaganje nisam mislio na tebe, nego uopšteno da sam se sam snalazio za taj deo. I ovako je velika pomoć bila cela pomenuta tema o NS10. :oke:Tu shemu sam dobio od Dalibora kojeg sam pomenuo na početku ove teme.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja možda malo drugačije gledam na to. Funkcionalno nema razlike u odnosu na štampanu ploču. To je pločica sa relejima.Vizuelno jeste bolja štampa, ali u krajnjem slučaju su ovi vodovi sa donje strane. Jedino bi teorijski kao bilo bolje da su releji na štampi koja ide na zadnju stranu direkt na RCA, tako da nema vodova kroz koje ide signal ili da su tipa 1 cm. U praksi, i prvenstveno zvučno, teško da tu ima ko zna čega.Naravno, ovaj uređaj sam napravio 1 kom., i za sebe.P.S. Vizuelno, veća je zbrka sa vodovima na kolu za kašnjenje. :lol:

ma sve mi je to jasno i ne sumljam da nije takoal sebe radi, radi truda vremena i znanja uloženog u proizvod, trebalo je zadržati nivo profesionalne izrade koji je vidljovo da imašbiće da je ovo bilo zadnje a ti se smorio i pomalo iznerviro
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma sve mi je to jasno i ne sumljam da nije takoal sebe radi, radi truda vremena i znanja uloženog u proizvod, trebalo je zadržati nivo profesionalne izrade koji je vidljovo da imašbiće da je ovo bilo zadnje a ti se smorio i pomalo iznerviro

Neće biti da je tako. Pretpostavka je majka svih zaheba.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Boki, svaka cast za rad, sada mozes i da ubrzas pravljenje ostatka sistema. :thumbup:Hoce li biti DAC izmedju cdp-a i NS10?btw,drago mi je kad znam da nisam najgori u skutijavanju, tek godinu dana imam sve na gomili :hmmm:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boki, kako si me opravio za dac, 'ajde sad me opravi za preamp.

Kakvi su utisci?

Dal da pravim i ja NS10?

Da ne bih iznova kucao, ja ću ovom prilikom copy/paste napisanog na drugom forumu. :P

kako preamp sviri ....?

Zvuk preampa, ukratko: detaljan, autoritativan, velika scena, ali istovremeno mrvu mekši zvuk. Možda sam ja navikao na Pioneer A-717, koji je u poređenju vrlo malo, možda ne oštriji, ali "staklastiji". Ovaj preamp može dugo da se sluša bez napora. Pravi hedonistički uređaj za maratonske uživancije.

Ja sam vrlo zadovoljan, pošto je to upravo ono što mi treba i što sam želeo. Kako se inače zabavljam sa konstrukcijama zvučnika, zamišljao sam kao dobru kombinaciju u amplifikaciji jednog ovakvog preampa i kvalitetnog (budućeg) snagaša koji je mrtav neutralan i autoritativan, tako da mi savršeno paše.

Imam (još uvek) stariji CD player Nakamichi CDP2 koji je građen oko TDA1541A D/A čipa, i to je fluidan zvuk, malo mekši u odnosu na današnje digitalne izvore.

U kombinaciji sa nekim (budućim) CD playerom ili DAC-om više klase iz novije produkcije, koji su vrlo transparenti i detaljni, ova nota kod preampa, zajedno sa neutralnim power ampom i otvorenim zvukom zvučnika koji preferiram verovatno će biti dobar match.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...