Jump to content

Threshold NS10 clone, konačno skutijan i privezane žice :)


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Kao što će se videti, releji su na Pertinaxu, kao i kolo za kašnjenje sa trafoom. Činilo mi se jednostavnije nego da samo za to radim štampe. Jedino ne izgleda tako dobro.

Postavljena slika

Postavljena slika

Sa donje strane, to izgleda ovako Postavljena slika

Postavljena slika

ovo bi valjalo da ode na poravni

greota je u onakvoj kutiji sa onakvim ostalim elementima držat ovo na pertinaksu

ako ništa drugo kvari utisak kad se pogledaju iznutrice

za ostalo :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 66
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

ovo bi valjalo da ode na poravnigreota je u onakvoj kutiji sa onakvim ostalim elementima držat ovo na pertinaksuako ništa drugo kvari utisak kad se pogledaju iznutriceza ostalo :respect:

Ja možda malo drugačije gledam na to. Funkcionalno nema razlike u odnosu na štampanu ploču. To je pločica sa relejima.Vizuelno jeste bolja štampa, ali u krajnjem slučaju su ovi vodovi sa donje strane. Jedino bi teorijski kao bilo bolje da su releji na štampi koja ide na zadnju stranu direkt na RCA, tako da nema vodova kroz koje ide signal ili da su tipa 1 cm. U praksi, i prvenstveno zvučno, teško da tu ima ko zna čega.Naravno, ovaj uređaj sam napravio 1 kom., i za sebe.P.S. Vizuelno, veća je zbrka sa vodovima na kolu za kašnjenje. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepooooooo! Svidja mi se kako je odradjeno. :respect:Koje su dimenzije kutije? Jel uzemljeno kuciste? Video sam da imas spoj ona dva crna provodnika na kutiji ali nisam video da od 220V konektora ide neka zica uzemljenja na taj spoj.

Dimenzije: širina 440 mm, dubina 320 mm + 24 mm dugmad, visina 88 mm (2HE), prednja ploča 90 mm, sa nožicama 105 mm.Kućište nije uzemljeno zajedno sa centralnom masom, jer može da stvara probleme, brum, zbog razlike potencijala...i live dangerously :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

drago mi je da si uspešno priveo kraju projekt preamp-a. Koliko sam shvatio iz postova, preamp služi svrsi, prvenstveno za slušanje a zatim i za gledanje.

Meni lično ne smeta point-to point tehnika niti rupičasti pertinaks, čak mi nije ni ružan. Da ne pričam o tome da su ovako vodovi deblji nego vodovi na standardnim štampanim pločama.

Tu sam malo pristrasan jer je moja deviza što deblje to bolje -barem u ovoj disciplini.

Služio te preamp dobro, dabogda ogluveo uz njega u sledećem stoleću!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Služio te preamp dobro, dabogda ogluveo uz njega u sledećem stoleću!

Sva sreća da nismo u 1999-oj! :buehehe:Šala mala!Lijepi izrađeno. Koliko god trajala izrada, vjerujem da je vrijedilo truda. Čestitke! :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne moras kacitito se jednostavno resava - celokupno napjanje sa LM317 i na njega jedan dodatni tranzistor , otpor i kond - da napon polako narastenema potrebe za timer chipomodlaganje ukljucenja ulaznih releja je nepotrebno - samo izlazni je bitan , a i njega je bolje napraviti da radi mute na masuako ne moras ukljucivati rele u vod signala , a ti nemoj .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne moras kacitito se jednostavno resava - celokupno napjanje sa LM317 i na njega jedan dodatni tranzistor , otpor i kond - da napon polako narastenema potrebe za timer chipomodlaganje ukljucenja ulaznih releja je nepotrebno - samo izlazni je bitan , a i njega je bolje napraviti da radi mute na masuako ne moras ukljucivati rele u vod signala , a ti nemoj .

Tako to izgleda kada sam bio prepušten sam sebi za ovaj deo posla, a tema se zvala, ako se sećaš: "Threshold NS10 for dummies". :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...