Jump to content

Jos jedan Babelfish j


vajs1986

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 83
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Meni zaista nije jasno zašto ubaciti takav krš od zaštite u ovako lep amp (kvalitet pločice je kršina, releji užasni, debljina signalnih ruta kritična). Komad uPC1237 po kanalu i rešio si problem. Inače je, kako rekoše, babel potpuno tih, pločica je lepo rešena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada sam probao i bez DC zastite i isto. Probacu jos i da mase signala vodim direktno sa plocica ako i to ne pomogne onda stvarno ne znam. Mozda su kondenzatori. Jer taj zvuk je vise kao blagi brum zbog nedovoljne filtracije. Ali opet kada je na ne balansiranom necuje se nista.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda nije zgoreg proveriti da nije ova veza na preklopnik balansirano/nebalansirano.

Obično ove preklopnike naprave odvojeno i uz same konektore. Možda prebaciti na nebalansirani ulaz kratkim spajanjem pinova na samom konektoru a ove žičke privremeno odvojiti, pa videti el se brum ponovo javlja...

Postavljena slika

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i dalje imam blagi brum kada spojim na nebalansirano. Ako neko ima ikakvu ideju sta bi jos moglo biti?

Ajd' ja imam ideju posto imam i ja Babela a desavalo se isto i kod mene jedino sto sam ja presao na balansirane kablove pa mi nije ni bitno.Prvo jedno pitanje: da li koristis interkonekt (izmedju preampa i ampa) koji ima "sirm" spojen samo na jednom kraju?Ako je tako okreni interkonekt (tako da sirm bude spojen na "drugoj" strani) i problem bi trebalo da je resen. Bar je tako kod mene bilo.A mozda i ne bude... :laugh1tooht:U svakom slucaju probas, nista ne kosta osim jednog minuta vremena.Pozdrav! :BeerMugCheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ssad ponovo citam od pocetka i gledam slikeako si spojio kako ti je Zocky crtao , ne kontam odakle brumimas li mogucnost da izmeris osciloskopom ?

Zvacu drugara da izmerimo osciloskopom. Ja mislim da je mozda do elektrolita jer su polovni, Ti crni kondovi na slikama.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Malo sam se uspavao ovih dana i slusao pevusenje pojacala (uzivao) i sada cu se pozabaviti onim zujkanjem koje i dalje nisam resio. Ako neko ima neku ideju? Skoro sve sam probao sem da promenem kondove u ispravljacu.Inace srecan vam svima Bozic i sve najbolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Off kondezatori koji se koriste za pokretanje elektromotora su konstruisani za to a ne audio tehniku ......imaju problem , ili mogu imati problem da usled visoke induktivne parazitnosti u zavisnosti od veličine ,violentno rezonuju na nekom delu opsega ...kod velikih vrednosti ulaze i u audio opsag .......u jednom tekstu je navedeno da je još u antičkim uputstvima za cevi navedeno eksplicitno da se ne preporučuje upotreba zbog njihove visoke impedance na visokim frekfencijama i mogućnosti da ....bla bla bla .. izazivaju nestabilnost uređaja uz niz nekih drugih problema ......CHF 139

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

molim napraviti razliku izmedju kondova za pokretanje i kondova za rad elektromotoraprituzbe na temu se mogu , recimo izmedu ostalih , slati i na adresu pokojnog PW Klipsch-a , koji je iste (radne motor kondove) trpao u skretnice gde god je stigaopomenuti bi samo odvrnuo rever i pokazao poznati Bullshit bedz :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

molim napraviti razliku izmedju kondova za pokretanje i kondova za rad elektromotoraprituzbe na temu se mogu , recimo izmedu ostalih , slati i na adresu pokojnog PW Klipsch-a , koji je iste (radne motor kondove) trpao u skretnice gde god je stigaopomenuti bi samo odvrnuo rever i pokazao poznati Bullshit bedz :buehehe:

To što Klipsch stavlja te kondezatore , a Dynaudio Benic bipolarne od 2$ u Master Evidence od 88.000 evrića , ništa ne govori .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd blizu si izvora - uzmi Icar motor run od 50uF i izmeri mu ESR i induktivnostne moras vise od 100KHzedit : naravno da ne kazem da nema induktivnosti , ali je poenta sa motor run kondovima ta da dobijas daleko bolji bypass i to u energetskom domenu, nego da stavljas bilo kakav prepucijum kond 10 puta manje vrednosti .nebitno , sto se mene tice ..... ali ako te brine induktivnost - stavi 2u2 blok preko motor run-a i uzivajmalo duza prica , a meni se bas i ne kuca nesto

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pitaj njega gde je nabavio te koje je testirao :whistle2:

mozda je ovlasteni serviser i za Audiomat , koji je samo jedan od proizvodjaca koji takve kondove ugradjuje u svoje ampove - http://www.6moons.co...omat/opera.html

Postavljena slika

a mozes da rastavis i koji Obligato kond ...... :wink2:

uglavnom - motor run kond kao bypass je samo jeftino zaobilazenje kupovine magle , i to one najfinije engleske ; nista manje i nista vise

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

jel normalno da kada se hladno pojacalo ukljuci da se membrane zvucnika malo povuku ka kutiji? To mi se desava samo kada je onaj pin 1 i 3 spojeni tj kada je na ne balansirano stavljen.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako si vrsio podesavanje izlaznog DC offseta ?moras umasiti i pozitivni i negativni ulaz , tj. i pin 2 i pin 3 na XLRinace - za Alephe i jeste k-ka da imaju malo veci offset na hladno .u svakom slucaju - izmeri , pa napisi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...