Jump to content

Tweak Denon DCD1290 for Dummies


Impuls

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 46
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

To pitajte vlasnika cd-a. Kao da ste postavili pitanje prodavcu automobila da li je isplativo kupiti auto kad trosi gorivo? To pitanje treba postaviti onom ko kupuje auto. Imate nekoliko zadovoljnih vlasnika modovanih cd-ova na ovom forumu pa njih pitajte da li im se isplatilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А који су то :buehehe:. Па да их питамо.стоН_Колд

Morao sam da reagujem na ovaj malo podsmešljiv komentar. Ja sam vlasnik jednog modifikovanog cd plejera (Denon 2560) i mogu vam reći da je itekako vredelo. CD sada svira detaljnije, dinamičnije i svežije, ja sam prezadovoljan. Sutra šaljem impulsu i moj drugi cd plejer (Denon 1520) na modifikaciju. Da li mislite da bi to radio da nisam zadovoljan? Još jednom želim da se zahvalim impulsu na uloženom trudu u modifikaciji plejera. Nije u redu komentarisati takvim tonom ono što niste probali.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih se upustao u raspravu bilo koje vrste osim po pitanju modifikacije CD playera i krajnjim rezultatima iste.Denon DCD 920 nije neka "ljuta sprava" to je naravno svima jasno i moj motiv nije ni bio da modifikacijom učinim da svira kao CD od par stotina i vise evra.Plan je bio da se od postojećeg izvuče maximum a da pri tom poboljšanja opravdaju uloženo.Dakle,nakon 10-ak dana usviravanja i preslušane gomile diskova raznih žanrova definitivno mogu da tvrdim da CD u velikoj meri svira bolje posle urađene modifikacije.Ajde da kažemo da je ovo subjektivno mišljenje ali ovaj CD dosta dugo posedujem i slusam,poznajem ga u dušu.Izvađen je iz sistema i nakon Impulsove modifikacije u isti ni za dlaku promenjeni sistem vraćen,znači idealna situacija za poređenje.Ako se na prvo slušanje oseća bitna razlika u kvalitetu zvuka(naravno na bolje)meni je to dovoljan razlog da mogu da kažem da je Impuls korektno odradio mod.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нешто ме је занимало,али после оволико написаних речи испашће можда мало труло.Али кад сам већ изустио онда да довршим.Оно што мене занима је следеће:Детаљно је описан рад што је врло похвално.Импулс каже да то солидно звучи,власници кажу да то боље звучи и ту нема поговора.Питање или ајде да то назовем сугестијом гласи:Да ли су можда измерени неки параметри(опсег,тхд,С/Н и слично) пре преправке и после.Зашто ово питам?Лично мислим да би овако комплексан рад био потпунији и не би остало простора за питање перформанси или још горе не дај боже неких провокација.Са друге стране било би можда јасније шта конкретно на шта утиче.Што се тиче мерне опреме,то је проблем уколико се не поседује,али имао сам прилике да се уверим да и музичка карта уме да измери и покаже оно што уво региструје.Толико.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Pozdrav svimaNakon nekoliko dana testiranja modifikovanog denona izneo bih utiske uz zaljenjesto je ova tema otisla u neocekivano losem pravcu.U svakom slucaju sto se tice same modifikacije uradjene su sledece stvaricitiram Dejana:"Izmene u odnosu na varijantu koja je postavljena u slikama su sledece: konacna varijanta nije zavrsila sa operacionim kao sto je postavlejno vec je iza Dac-a stavljena diskretna I/V konverzija sa iskljucenjem povratne sprege na dac. Digitalni filter je uradjen sa otporima i kondovima a izlazni kondenzator koji je obavezan u SE (single ended) varijanti bez serva je Blok od 4uF bajpasovan sa 47nF. Mute tranzistori su skinuti a izlazni Op je ostao kao u prvoj varijanti uPC4570 jer je na ovoj lokaciji zvucao najrealnije. fiksni izlaz ide direktno sa I/V preko blok kondenzatora i otpora od 680 oma radi zastite sklopa od kratkog spoja.Izbor elektrolita u napajanju i velicina direktno su uticali na zvuk diskretne I/V konverzije. pa je izbor pao na Nichicon Muse KZ 100uF na osnovnoj ploci i Panasonic FM 33uf na samoj I/V konverziji."Sto se tice zvuka, izuzetno sam zadovoljan. Moram priznati da me nije dobio na prvu loptu, ali duze slusanje je otkrilo dosta novih detalja i veliko smanjenje digitalije u zvuku.Mislim da su moji quad 12l dobili solidan izvori zvuk je sada rekao bih prirodan, nenametljiv i pogodan za duze slusanje ali naravno ne bez energije.Sto se tice basa, dobio je, da tako kazem, oblik i ne mulja vise, ali i dalje nema udarca.Za to je verovatno krivac creek amp sa svojih 50w.Sve u svemu, mislim da je ulaganje vredelo i zahvaljujem se Dejanu na ulozenom trudu i vremenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Jako detaljno, poučno i točno kako treba objasniti nama sa malo znanja! :buehehe: Nisam do sada nikada čuo za napajanje dig. i analognog dijela daca, a budući da sam već malo prčkao po napajanjima na svom plejeru moram pitati iako nije riječ o istom plejeru niti dacu- ima li i TDA 1543 tako kratkospojena napajanja dva dijela daca?Ne želim temu odvući u OT samo molim kratak odgovor, pa ću dalje malo sam :buehehe: Tenx! :rofl::heh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......Ne želim temu odvući u OT samo molim kratak odgovor, pa ću dalje malo sam :buehehe: Tenx! :buehehe::rofl:

datasheet sluzi da se citagoogle :TDA1543 - file type PDF :heh: u ovom slucaju je odgovor toliko jednostavan , tako da je bolje da do njega dodjes sam
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ja kao da sam s marsa pao! Napisao sam prethodnu pohvalu i pitanje nakon pročitane samo prve strane, kad na drugoj raspad sistema!!! :buehehe: Šta je tu je- ako mi netko odgovori dobro, ako ne odgovori bar imam klučne riječi za google. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

datasheet sluzi da se citagoogle :TDA1543 - file type PDF :buehehe: u ovom slucaju je odgovor toliko jednostavan , tako da je bolje da do njega dodjes sam

Hvala! Visoko mišljenje imaš o mom razumijevanju takvog štiva! :buehehe::rofl: proguglat ću, pa ćemo vidjeti!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ja kao da sam s marsa pao! Napisao sam prethodnu pohvalu i pitanje nakon pročitane samo prve strane, kad na drugoj raspad sistema!!! :buehehe: Šta je tu je- ako mi netko odgovori dobro, ako ne odgovori bar imam klučne riječi za google. :buehehe:

:rofl: nije li poenta da naucis sam da prepoznajes - za pocetak najjednostavnije stvari ;natuknica je bila dovoljna , cini mi se ;nije mi veci trud da otvorim datasheet , kropujem i posaljem ...... nego da ti odgovorim da li direktno ili indirektno .....anyway - ja ovde vidim samo jedno napajanje ..... i sto je jednako vazno - samo jedan gndedit::heh: sad sam skontao da si se ti zgrozio ostatkom thread-a , a ne mojim odgovorom na tvoje pitanje .....thread ...... - zivi smo ljudi ..........

post-2-125927275822_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma, nisam bio sarkastičan prema tebi, nego prema sebi. Hvala za data! :buehehe: ( obožavam ovaj sa pivom!)Dok sam čačkao po njemu nisam primjetio da ima tako riješeno napajanje, ali proradio je crv sumnje kad sam čuo da postoje dacovi sa tim rješenjem. Pitanje je bilo donekle i izraz lijenosti jer mi se nije dalo otvarati cd, a da budem iskren nikada nisam pročitao niti jedan data šit jer ih uglavnom ne razumijem. Nivo moje (ne)upučenosti nije zavidan. Ipak sam uz pomoć savjeta sa Lampizatorove stranice uspio odgonetnuti ono što on zove odreži i prebrikaj. Znam da ga mnogi ne cijene kao vrhunskog stručnjaka, ali meni je odškrinuo vrata u diy vode.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta se tu može! Mi horvati ćemo se malo po malo posvađati sa cijelim komšilukom (nije ulizivanje-u Slavoniji se uvijek kazalo "komšija", dok je "susjed" zagorska varijanta nastala od ugarskog "somsed"), pa ćemo se na kraju još i sa vama morati družiti! :buehehe: :buehehe: :rofl: ( ovaj sa pivom mi je stvarno drag....ili sam to već rekao)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... misliš nastala od mađarskog " szomszéd " ? Postavljena slika

Ma, da! Nisam znao kako se točno piše. A ugarsku sam spomenuo kao podsjetnik na austro-UGARSKU vlast uz koju je mnogo mađarizama ušlo naše jezike. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...dok je "susjed" zagorska varijanta nastala od ugarskog "somsed"),...

Greska - sticajem okolnosti jako dobro govorim ceski jezik i sused (ceski: soused) je pra-slovenska rec. Ako su je i Madjari tako pokupili - razumljivo je, susedi smo :buehehe:Ima jos jedna interesantna fora koja sam pokupio u Ceskoj: naime, rec kruh znaci krug (okruglo) i hleb (takodje pra-slovenska rec) se oduvek najcesce pekao bas u okruglom obliku tako da je standardna sintagma glasila: daj mi kruh hleba - kao sada: daj mi veknu (strucu) hleba.U medjuvremenu u susedstvu je to skraceno na samo: daj mi kruh...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...