Jump to content

Shucin sistem - pola DIY pola fabrika


shuca77

Preporučeni Komentari

Ja sam mislio na ovo http://www.artech-electronics.com/us/products/michell/]http://www.artech-electronics.com/us/products/michell/[/url] gde je odnos cena= kvalitet jako dobar samo pametno izabrati dobru rucku.
Ja sam Orbe sa SME zamjenio za Opus3 Continuo sa Cantus ruckom i ne kajem se ni sekunde. Sama SME kosta kao komplet Opus3 ....

A imam i jedan L75 koji razmisljam da PTPujem i nabacim jos jedan Cantus na njega :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam Orbe sa SME zamjenio za Opus3 Continuo sa Cantus ruckom i ne kajem se ni sekunde. Sama SME kosta kao komplet Opus3 ....

Pa eto i to je dobar predlog za Shucu, ako moze da nabavi tu kombinaciju.

Ta Cantus rucka jel ok,, nisam je slusao. Izgleda mi kao da bi se dala uraditi u home made varijanti ili gresim.

Znas da sam se ja zanosio da kupim neku Air rucku ali sam trenutno odustao jer sad imam 12 incnu umesto 10 inca koju sam imao i moram priznati da je razlika solidna kada se govori o tom nivou. mada tangencijalna je tangecijalna , 

Zanima me najiskrenije ako si slusao neku na vazduh da li je Cantus bolji , gori ili isti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cantus se moze napraviti, ne bi trebao biti problem.Slusao sam par a najvise MG-1 koju poznanik ima .. sve je to slusano na razlicitim gramofonima, zvucnicima, elektronikom i zvucnicama u manje poznatim sobama tako da ne mogu da kazem koja je bolja. U svakom slucaju Cantus (meni) nije losiji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Stradi i meni se nekako najvise svidjaju ti Michel - i i jos ako ima za do 1200 - 1500 bingo. U pravu si , kupio bi neki tvornicki gram.. Cekao sam i dao ponudu za neki Technics sl 1000 mk2 bez rucke ali izgleda da od toga nista tako da idemo dalje. Zanimao me je i  neki PT TOO koji se prodaje u Nisu ali taj prodavac ima 2 komada i nesto muti. Cas prodaje crni , cas  onaj svetli i kolaju neke ruzne price u vezi toga, navodno jedan losiji je spremio za udaju  a onaj drugi kao ostavlja za sebe

 

Gde mogu da se poruce kod nas ti Micheli , jel ih neko zastupa kod nas u SRB 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekad se govorilo: "Za ukras."

Slušao sam, a i podešavao, i te ukrase u svoje vreme i ne bi mi smetao i takav ukras...

Istinu govoreći ima ja i svoj, koji ne koristim i valja se odlučiti da se i on vrati „iz mrtvih“, stotine ploča bi se (takođe) obradovale...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto da ne, ne bih ja toliko cekao da ga reaktiviram. Samo ako se ima vremena.

Svako je „na svoju ruku“... Nije sve u vremenu... Ima nečega i u prostoru...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

U medjuvremenu sistem je pojacan sa analogijom  :guitarplayer:  Stigla su dva decka Revox B 215 I Nakamichi  LX - 5. Thorensa td 320 ce zameniti Pink Triangle PT TOO  sa RB 300 +  Ortofon mc Rono Red. Slike od Pinka kad se sve zavrsi i odradi arm board za rb 300 

post-719-0-06489800-1366278469_thumb.jpg

post-719-0-06289800-1366278511_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...

Promene u sistemu :oke:kod cika Suce

 

Pink pt too dobio Jelco SA 750D nabavljenu od kolege Neskor - a + Ortofon Valenciju a porucen je i novi DIY phono preamp.  U pitanju je potpuno nova pasivna  konstrukcija o kojoj cu pisati kad mi stigne 

 

Porucene su i nove zvucne kutije - Dynaudio Focus 360 koje stizu za 20 ak dana sa Nemackog ebay - a

 

http://www.namestaj.rs/index.php?view=magazine_detail&type=hi-fi&id=2420

post-719-0-64917600-1395688617_thumb.jpg

post-719-0-35752500-1395688660_thumb.jpg

post-719-0-50265800-1395688702_thumb.jpg

post-719-0-95954200-1395688745_thumb.jpg

post-719-0-43370100-1395688826_thumb.jpg

post-719-0-92362500-1395689817_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...