Jump to content

Shucin sistem - pola DIY pola fabrika


shuca77

Preporučeni Komentari

pa ako je tako , onda samo znaci da je imbecilna kombinacija driver-boxjos je KEF imao konstrukcija gde su navlacili odziv , ali nisu imali obezbedjen loading za driver ispod Fs pa su to resavali ogromantnim elkom ispred istogno - odavno se doslo do zakljucka da Dynaudio nije operisan od fuserajaza drivere - svaka im cast ( u globalu ) ....... ali kuteje - bas su ga znali .... ko da su u Svrljigu, pred bombardovanjemjkuimkptalisticku !:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne želim da ulazim u priču oko elektronike, zadržaću se na gramofonu..

Potpuno je neozbiljno uložiti bilo kakav novac, vreme i trud oko tog jadnog primerka i ostaviti onaj tanjir, to jednostavno ne ide.. ručka je takodje očajna, odnosno u skladu sa tanjirom i originalnim plintom.. dampiranje ručke, tanjira i plinta bi bilo mnogo jednostavnije i jeftinije nego pravljenje groba od medijapana, mad mi nije jasno zašto je i to koštalo toliko.. u principu je taj Sansui dovoljno loš gramofon da bi svako sa dovoljno iskustva i znanja odustao od bilo kakvih prepravki...

...besplatan savet, uzmi bilo kakav ispravan Lenco, opkroji ga i gurni u bilo kakav kršten plint, stavi bilo kakvu ručku i već imaš bolju vrtilicu od 1210, a kamoli tog tvog čudesa..

Ponavljam, ja sam taj tvoj Sansui imao prilike da čujem i vidim u originalnom stanju, retko jadan proizvod... guranje u MDF grob i stavljanje pod vaservagu definitivno nije izvlačenje maximuma.. mada me zanima da čujem Dynaudio koji dobro svira, bio bi mi to prvi..

Surovo ali istina

Ja moj Pioneer pl12d rasturio u djelove da se malo igram

"The mark 2 version of Sansui's SR-222 budget belt drive was the most successful in the series (at least in the UK). It was extremely well received by the British Hi-Fi press of the day and became a very big seller. This success was entirely deserved as it combined stunning good looks with the kind of performance one had no right to expect for a paltry £70. The Sansui SR-222 MKII ranks alongside the Pioneer PL-12D and the Trio (Kenwood outside of the UK) KD-1033 as one of the best affordable vinyl spinners of the 1970's. UK, USA and Canadian market decks were supplied without pickup cartridges but in other countries it came with Sansui's SC-37 cartridge."

http://classichifi.info/SansuiSR-222_MKII.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Impuls:Dynaudio 17w75lq hoce da se cuje udaranje zavojnice u neodgovarajucoj kutijiMoze jedan primer neodgovarajuce kutije?

U pravu je. Ako je za određene T/S parametare mid-basa i izabrana kutija nešto veća, a tjuning frekv. BR tunela nizak, imamo dugačak hod membrane već na nekim "normalnim" snagama. A hod membrane nije beskonačan već je određen mehaničkim parametrima konstrukcije voice-coil-a i magneta.Kod te jedinice Xp-p (maximalni hod preko koga dolazi do lupanja VC-a u dno magneta) je +/- 8.5 mm.A zašto se rade takve stvari kao što je forsiranje predubokog basa iz malih jedinica? Zbog atraktivnosti. Svi se oduševe kada u prostoriji od 25 m2 ili većoj čuju 40 Hz iz tako male jedinice. Ali, to ima i svoju cenu - preveliki hod membrane na iole većoj snazi. Džaba bilo Dynaudio-u da se hvali sa 150 W RMS i 1000 W u kratkim pikovima. To je snaga koju jedinica termički može da podnese, ali kao što vidimo, problem nastaje iz mehaničkih razloga.Pogledajte malo analize koje sam postavio u temi "Male ili velike membrane" o odnosima veličine membrane i dužine hoda membrane.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bass-reflex ima praktično nekontrolisano kretanje ispod tjuning frekvencije BR tunela. Kriva dužine hoda naglo raste prema nižim frekvencijama.Uradio sam simulaciju za 17w75lq jedinicu. BR kutija 18 L, tjuning na 41 Hz. Pri 130 W max hod iznad Fb je na 58 Hz i iznosi +/- 8,5 mm. A na 30 Hz je 15 mm, tj. kada bi moglo. :lol: ...i prema nižim frekvencijama još više. Ako na snimku postoje tonovi na području 15-35 Hz, oni zaljuljaju membranu samo tako i pri manjoj snazi od pomenute.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

srecom ja taj problem nemam :hot: mozda zato sto su iz poslednjih serija?

Može biti da su u toj verziji uradili neke stvari koje su stvar mogle da dovedu o "normalne" okvire.Set mogućih zahvata:1. smanjenje netto zapremine kutije2. viša tjuning frekv. BR-a (Fb), umesto 38-40 Hz, npr. na području 45-48 Hz.3. nešto malo kruće vešanje mid-bass jedinica, s tim što i tu možemo imati varijacije... Pošto vešanja nemaju istu krutost u zavisnosti od dužine hoda, možda su upotrebili vešanje (tj. zadnji centrator) kome krutost (tj. sila u vešanju koja membranu vraća u ravnotežni položaj) naglo raste sa dužinom hoda, tj. udaljenjem od ravnotežnog položana (X=0). U tom slučaju bi se sprečili predugački hodovi i pri većim snagama, ali kao posledicu imamo vrlo veliku tzv. kompresiju na niskim frekvencijama, što je opet bolje od prvobitnog problema. Problem kompresije je onda više izražen što je veća upotrebljena snaga. Na manjim snagama je ipak SPL ujednačen po opsegu, uključujući i niske frekvencije.P.S. Shuco, izvini za ove postove, i što nije striktno na temu... :cheers: ...mada se pominje Dynaudio 17w75lq mid-bass.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Yeba te, eto sta je prava firma,i sa neispravnim drajverima pravi zvuk bolji od engleza hahaha

Nek mi oprosti Grau, al moram ovo da prikacim: (reply na moj pozitivan stav o Contouru,)

okreni obrni, uzeo si najbolju dynaudio kutiju koju je firma ikada napravila kada se svi parametri uzmu u obzir: cena, upotrebljivost u srpskoj sobi, koherencija/integracija/linearnost itd. ja sam, u vreme kada sam gubio vreme zaludjujuci se idejom monitorskog/neutralnog zvuka u sobi, na bazi nekoliko slusanja te kutije u jednom trenutku svog zivota kupio 1.4 posto se 1.3SE koji sam hteo vise nije pravio a i naivno sam poverovao u ideju progresa i grdno sam se za*ebao posto su ta dva zvucnika nebo i zemlja - i tek mi je kasnije skrenuta paznja da je 1.3 u raznim verzijama bio komercijalni pucanj kompanije u svoju nogu iako se odlicno prodavala - jer je kocila prodaju skupljih modela pa je onda zamenjena losijim proizvodom u programu (1.4).

mozda je samo ona jubilarna 25-tica bolji zvucnik od 1.3II, zapravo i jeste, ali iskljucivo u uslovima pogona vrhunskom cevnom amplifkacijom

Sto se mene tice svaka dalja diskusija o tome je zavrsena :whiteflag:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Yeba te, eto sta je prava firma,i sa neispravnim drajverima pravi zvuk bolji od engleza hahaha

Nek mi oprosti Grau, al moram ovo da prikacim: (reply na moj pozitivan stav o Contouru,)

okreni obrni, uzeo si najbolju dynaudio kutiju koju je firma ikada napravila kada se svi parametri uzmu u obzir: cena, upotrebljivost u srpskoj sobi, koherencija/integracija/linearnost itd. ja sam, u vreme kada sam gubio vreme zaludjujuci se idejom monitorskog/neutralnog zvuka u sobi, na bazi nekoliko slusanja te kutije u jednom trenutku svog zivota kupio 1.4 posto se 1.3SE koji sam hteo vise nije pravio a i naivno sam poverovao u ideju progresa i grdno sam se za*ebao posto su ta dva zvucnika nebo i zemlja - i tek mi je kasnije skrenuta paznja da je 1.3 u raznim verzijama bio komercijalni pucanj kompanije u svoju nogu iako se odlicno prodavala - jer je kocila prodaju skupljih modela pa je onda zamenjena losijim proizvodom u programu (1.4).

mozda je samo ona jubilarna 25-tica bolji zvucnik od 1.3II, zapravo i jeste, ali iskljucivo u uslovima pogona vrhunskom cevnom amplifkacijom

Sto se mene tice svaka dalja diskusija o tome je zavrsena :whiteflag:

Nema kod Anubisa trte-mrte.

Što se tiče rada drajvera i toga da kod Dynaudio 17w75lq hoce da se cuje udaranje zavojnice ljudi su se u postovima iznad potrudili da objasne da je problem u neodgovarajucoj kutiji između ostalog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema kod Anubisa trte-mrte.

Što se tiče rada drajvera i toga da kod Dynaudio 17w75lq hoce da se cuje udaranje zavojnice ljudi su se u postovima iznad potrudili da objasne da je problem u neodgovarajucoj kutiji između ostalog.

ej, ajd da prekinemo ovo, OK? Ja slusam tu kutiju i odradjena je do jaja. Jesi ti to slusao nekad? Ili si samo citao o tome kao 90% njih koji to komentarisu? Ocigledno ni one sto ih je Grau slusao nisu imale problema...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ej, ajd da prekinemo ovo, OK? Ja slusam tu kutiju i odradjena je do jaja. Jesi ti to slusao nekad? Ili si samo citao o tome kao 90% njih koji to komentarisu? Ocigledno ni one sto ih je Grau slusao nisu imale problema...

A da ti za promenu pročitaš šta su ljudi napisali i shvatiš da niko ne pokušava da te demantuje i da sve to pisanje (pa i moje) ide u prilog tvojoj tvrdnji.

Ako je potrebno potrudiću se da pišem jednostavnije da bi me lakše razumeo.

Spadam u onih drugih 10% ako je to od nekog značaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koristim priliku da se javno zahvalim osobama koje su bile tako plemenite i nesebične da su pripomogle u procesu tenojizacije moje malenkosti, i znam da zvuči seljački ali ja od kad imam tannoy devon zvučnike zasednute na stolice u dnevnoj sobi i stream internet radio stanica sa klasičnom muzikom nekako jbmliga1) više držim dupe kod kuće2) slušam muziku a ne drljanje membrane i štatijaznam3) želim vam od srca da doživite stavku 1) a pogotovu stavku 2)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

salim se ja, malo zapodevajam salu sa sucom koji se srdi na mene sto mu prduckam po dyni:))nego da se vratim na temu, mene zanima cime superfi tera njegove 1.3mk2 kad je toliko ekstatican.... mislim moji su slusalacki prioriteti otisli dodjavola od te neke 2006 godine od kada datira moje iskustvo sa 1.4 ali generalno s obzirom da stalno idem na mladjine demonstracije ne mogu da se nacudim koliko dynaudio svira tehnicki ispravno a sustinski mrtvo i bezivotno, kapiram da bi mu iz moje vizure trebalo pojacalo sa 16 300b lampi po kanalu da to lici na ono kako moje usi cuju muziku.... a superfi koliko znam covek imao i neke fine 2A3 pa sonido i slicno, odatle do dynaudio filozofija stoji jarak sa otpadnim vodama, ne znam kako se to pregazi preko noci :angry7:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

salim se ja, malo zapodevajam salu sa sucom koji se srdi na mene sto mu prduckam po dyni:))nego da se vratim na temu, mene zanima cime superfi tera njegove 1.3mk2 kad je toliko ekstatican.... mislim moji su slusalacki prioriteti otisli dodjavola od te neke 2006 godine od kada datira moje iskustvo sa 1.4 ali generalno s obzirom da stalno idem na mladjine demonstracije ne mogu da se nacudim koliko dynaudio svira tehnicki ispravno a sustinski mrtvo i bezivotno, kapiram da bi mu iz moje vizure trebalo pojacalo sa 16 300b lampi po kanalu da to lici na ono kako moje usi cuju muziku.... a superfi koliko znam covek imao i neke fine 2A3 pa sonido i slicno, odatle do dynaudio filozofija stoji jarak sa otpadnim vodama, ne znam kako se to pregazi preko noci :angry7:

Ma opusteno sto se tice Suce znas da imam sirinu :preved: da ga primim, a da volis da pruduckas kako ti kazes za sebe vala volis slazem se sa tobom he, he takav si i ja te takvog prihvatam, ali poneki put malo promeni pozu , okreni me na stranu :wink2:Dodji malo u goste kod mene da cujees DY , mozda ti se svidi , kod mene rade na poseban nacin kao nigde do sad gde si ih slusao . Bilo bi ti to lepo iskustvo da cujes jedan zavrsen i ispeglan sistem sa DY :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...