Jump to content

F3/5 vs clone


Дане

Preporučeni Komentari

Cela ova tema, a prvenstveno pitanje o razlici u ceni me podsetilo na ujdurmu sa Gaincard pojačalom... Nastala je pomama za LM3875 baziranim ampovima kada se "otkrilo" da je u centru fokusa običan mali komercijalni off_the_shelf čip... A cena Gaincarda je bila negde debelo preko 3000 USD (sa napajanjem) pa je kreator ampa veoma jednostavno objasnio logiku kojom su se rukovodili pri formiranju cene: cena je formirana na bazi zvučnog kvaliteta a ne neke formule gde se sabira cena materijala i uloženog rada pa puta neki faktor... Oni su procenili da taj mali pojačivač snage vredi toliko i tačka... Ja na žalost, nemam zvučnike sa kojima bi takav klon mogao da me impresionira pa sam sada vlasnik nekoliko komada u polurastavljenom/polusastavljenom stanju koji nemaju nikakvu vrednost. Ni novčanu, ni sentimentalnu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 167
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dane, ne znam njegove motive. Možda je samo dovoljno pristojan čovjek da ne zaboravi odakle je potekao? Da je i sam bio jedan od anonimnih, a talentiranih audio elektroničara? Ili da na ovaj način kroz komunikaciju sa ljudima poput našeg Zena dobija vrijedan feedback u vezi same struke? Ili zato što je stekao puno poklonika koji mu jave kad god naiđu na kopiju njegovog pojačala iz Kine? Ili....Morat ćeš pitati njega

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, palo mi je i to na pamet - da radi da ostane upamcen po nekom delu, pre nego da stekne cisto materjalnu korist, a da ipak i sebi obezbedi egzistenciju.... Medjutim, takvi ljudi se toliko "cesto" srecu u danasnje vreme, da.....ne znam.I da znas, pitacu ga, vala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad ja ne znam da srocim pitanje, ima ko zna, a uz to me i razume :). Upravo me ovo najvise zanima sto je napisao zerowaf: "ovdje nas zapravo pitaš koji je motiv gosp. Passa da objavljuje sheme svojih pojačala nakon nekog vremena što su na tržištu, a uz to još i pomaže valjda svakome..." To mi ne ide u glavu...

Ja se bavim sasvim nekim drugim poslom, a da postoji neko veće interesovanje na ovim prostorima, i ja bih verujem, kao Pass... Ko god je do sada imao kakvo pitanje vezano za ono što radim, nikada ama baš ništa nisam zatajio. Razlika je u tome što praktično 99% sveg sirovog materijala koji koristimo u proizvodnji mora da se kupi u velikim količinama jer niko taj kvalitet cevi u tim dimenzijama ne drži na lageru. Uglavnom se svodi na kupovinu količina za po najmanje godinu do dve unapred... U tom okviru, samogradnja onoga što ja radim jeste moguća, ali u praksi, samograditelj jednostavno ne može da dođe do adekvatnih materijala, a čak i kada može (dođu ljudi pa pitaju da li možemo da im prodamo nešto materijala - a mi im uvek izađemo u susret), međutim, mašine koje posedujemo, tehnologija zavarivanja i procesi koje moramo da ispoštujemo, jednostavno nisu dostupni ljudima koji se bave nekim drugim poslom... Naravno, sve to može da se reši, ali teško da bilo ko u "primitivnim" uslovima može da dobije bolje rezultate od procesa koji se vrše sa adekvatnom opremom... Zamislite DIY - zubara... khm... Ne bih rado otišao kod takvog da mi sredi vilicu... Samogradnja audio uređaja je jedan od retkih svetlih primera kako se uz mnogo volje, truda i učenja, a skromnim sredstvima mogu postići veoma dobri, štaviše, odlični rezultati. Ako se neko ne oseća ugroženim od strane samograditelja, nema razloga da im ne pomogne - stvar karaktera i afiniteta. Znam dosta ljudi koji su uvek bili spremni da radije odvoje lovu za neki brendirani Sony ili Marantz, čak i kada su znali da neki amp u samogradnji trči krugove oko komercijalnih uređaja, a sa jednom jedinom premisom: aftermarket price - iliti, šansa da se kasnije izvuče neka lova...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nemam ništa pametno na dodam na ovu temu, sve su ljudi već objasnili :thumbsup: Samo sam hteo da malo "potpirim vatru" sa informacijom da sam ja ko "zadnja pizda" :buehehe: lovio najpovoljnije ponude delova po oglasima i vrlo dobro prošao i na kraju me je F5 klon kada sam stavio sve na papir izašao ravno 100 eura :buehehe: :buehehe: :buehehe: Smejem se svaki put kad se setim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nemam ništa pametno na dodam na ovu temu, sve su ljudi već objasnili :thumbsup: Samo sam hteo da malo "potpirim vatru" sa informacijom da sam ja ko "zadnja pizda" :buehehe: lovio najpovoljnije ponude delova po oglasima i vrlo dobro prošao i na kraju me je F5 klon kada sam stavio sve na papir izašao ravno 100 eura :buehehe: :buehehe: :buehehe: Smejem se svaki put kad se setim.

Maniiiiiic! MaaaaanniiiicP?!Evo primjenjena ekonomija na djelu! :party0048: :cheers:P.S. Shvati ovo kao šalu, molim te! Ako sam dobro razumio i sam si šaljivo napisao "primjedbu" na ekonomiju. :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nemam ništa pametno na dodam na ovu temu, sve su ljudi već objasnili :thumbsup: Samo sam hteo da malo "potpirim vatru" sa informacijom da sam ja ko "zadnja pizda" :buehehe: lovio najpovoljnije ponude delova po oglasima i vrlo dobro prošao i na kraju me je F5 klon kada sam stavio sve na papir izašao ravno 100 eura :buehehe: :buehehe: :buehehe: Smejem se svaki put kad se setim.

Vala, i za to treba znanja, strpljenja, vestine.... ;)a i treba sastaviti, napraviti, zalemiti...sviri li to cudo? :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svira, svira, vrlo lepo. Svi su dobrodošli da čuju, naravno, ako se zadese u proputovanju :crazyrocker:

Ima koja slika u ovom threadu http://www.diyaudio....ostala-pitanja/

Treba gornju ploču da ofarbam već otkad sebe i da ga konačno zatvorim, no sam u nekom velikom poslu već par meseci pa ne stižem, još je tako otvoreno na podu, ali slušam ga svaki dan evo već mesecima i vrlo sam zadovoljan. U međuvremenu je još dobilo "cap multiplier" by Sipi :respect: i pretpojačalo J310 BOZ čini mi se isto by Sipi :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Maniiiiiic! MaaaaanniiiicP?!Evo primjenjena ekonomija na djelu! :party0048: :cheers:P.S. Shvati ovo kao šalu, molim te! Ako sam dobro razumio i sam si šaljivo napisao "primjedbu" na ekonomiju. :drinks:

:drinks: Sve smo se razumeli.Sad još kad ga Mentok za par godina stavi u oglase za 50e bog da nas vidi... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nemam ništa pametno na dodam na ovu temu, sve su ljudi već objasnili :thumbsup: Samo sam hteo da malo "potpirim vatru" sa informacijom da sam ja ko "zadnja pizda" :buehehe: lovio najpovoljnije ponude delova po oglasima i vrlo dobro prošao i na kraju me je F5 klon kada sam stavio sve na papir izašao ravno 100 eura :buehehe: :buehehe: :buehehe: Smejem se svaki put kad se setim.

Hmmm... :scratch_head: samo dva para uparenih ulaznij Jfeta je 10% od toga...Biće da nisi kupio hladnjake kod Zeona i trafoe kod Trafka... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvule je otprilike opisao kako sam skockao svog Bastarda... Jest, nije klon nekog već postojećeg pojačala pa jeste malo off, ali po tome kako svira, (par komentara o tome u temi) prošao sam izuzetno jeftino... Po cenu razvlačenja projekta na skoro godinu i po dana od otvaranja teme do završetka pojačala... Inače, još uvek nije skroz završeno, bar ne sa estetskog aspekta, čeka se još ponešto, ali to je sad manje važno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo me ovo najvise zanima sto je napisao zerowaf: "ovdje nas zapravo pitaš koji je motiv gosp. Passa da objavljuje sheme svojih pojačala nakon nekog vremena što su na tržištu, a uz to još i pomaže valjda svakome..." To mi ne ide u glavu. Dakle, on pravi i prodaje ISTO pojacalo po visestrukoj ceni, a pritom daje kompletne sheme plocica, komponenti, delova, specifikacija na izvolte! Dakle, nema nikakvih tajni?

Hint.

1. Totalni amater ne moze da sklopi Pasov amp. U prevodu, nije za svakoga, ne zna svako cara!

2. Motiv? = Sto vise ampova sa Pass topologijom, to se o njima vise prica, vise ljudi ga cuje i na kraju vise ljudi kupi original.

Nema bolje reklame za dobar proizvod nego kada ga ljudi vide, opipaju i cuju.

3. NIje to ISTO kada ga kupis i pravis. Napravljeno moze biti i bolje od originala.

4. Od 1985. u kuci imam samo pravljene ampove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Може уз добро упутство.

Vreme je da otvorimo temu o tome šta se podrazumeva pod "totalni amater"... Krvimozak očigledno tu referira na sinonim za amatera: /diletant/ potpunog neznalicu koji čak ne zna ni koji kraj lemilice bi trebalo da uhvati ako je prepozna između tri ponuđena mu predmeta, a ston_kold verujem, daje šansu definiciji imenice pa uz reč amater (u izvornom značenju: onaj koji vrši dobrovoljni rad/angažman bez nadoknade - npr: amatersko bavljenje sportom itd) podrazumeva neprofitabilni angažman. Samo dodavanje reči "totalni" veoma jasno razgraničava ove dve interpretacije reči amater i jasno opisuje diletanta, neznalicu, nesposobnjakovića... Tu je razlika. Amater može da ga napravi, diletant ne.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala vam, izgleda cu i ja da pravim F5!! :Viannen_loungelizard:

Samo napred :)Iz ličnog iskustva govoreći, prvo kreni u potragu za uparenim 170/74 jfetima. Sve ostalo može da se kupi po radnjama (od elektronskih delova) a hladnjake ako nemaš, vrebaj priliku, s vremena na vreme se pojavi nešto adekvatno po dobroj ceni. Nemoj da štediš na trafou i elektrolitima...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Ajd iz znatiželje da priupitam, kako se dolazi ovih dana do pločica za Passova pojačala?

У Хрватској плочице ради Кристијан Кључарић, а Ја отворим једну од кутија и вадим када ми треба. :buehehe: Наравно под будним оком крзненог љубимца.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...