Jump to content

F3/5 vs clone


Дане

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 167
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Stein,ti rece da imas par komada, nedovrsenih, rasparcanih.... Zasto?Da se niste razocarali u nesto?

Ako misliš na post http://www.diyaudio....post__p__100854 onda pročitaj malo pažljivije, pravio sam usporedbu na temu logike kojom se neko može rukovoditi kada formira cenu audio uređaja, a kao primer, naveo Gaincard/Gainclone. što se tiče F5, nije bilo razočarenja ni po kom aspektu. Ne u granicama racionalnih očekivanja. Tamo gde sam postao neracionalan u upotrebi, uterivao sam svoje F5-ice u klipping, ali u iole normalnim kombinacijama (F5 i neki zvučnik - glasnoća slušanja) to nije za očekivati. Čak i u ekstremnim uslovima rada, amp je izuzetno stabilan i uravnotežen. E, sad to, što sam ja očekivao da pri izuzetno visokim nivoima glasnoće teram zvučnike kojima impedansa sa 4 pada na bliže 1 Ohm, to je nešto što se nikako ne može uzeti kao reper, ili se može uzeti kao pokazatelj da je pojačalo izuzetno sposobno da radi i u ekstremno neadekvatnim uslovima. Dakle, imam tu nešto okolo ovih sa LM3886, F5 više nemam :) Sagradio sam pojačalo koje je bolje prilagođeno zahtevnim potrošačima, a usput promenio i zvučnike... Čisto poređenja radi, već spomenuti gainclone nema uopšte smisla povezivati na moje zvučnike, ni pod razno. Postoje i zabavniji načini da se takav amp spali :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, u pravu ste.Zakljucujem da je nemoguce naci originalne, originalne FW plocice! Tacka.(ako gresim - slobodno ispravite)A prilicno sam siguran da NIKO iz OBE DIY zajednice nije kupio original FW F5, pa da uporedi..... sto je i potpuno logicno za DIY-ere ;)Nelson ipak cuva dizajn layout-a plocica! Sto mu isto dodje nekako logicno....Videcu dalje, da li P. Danijel, ili Kristijan (to su one sa linka gore), ili domace...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, u pravu ste.Zakljucujem da je nemoguce naci originalne, originalne FW plocice! Tacka.(ako gresim - slobodno ispravite)A prilicno sam siguran da NIKO iz OBE DIY zajednice nije kupio original FW F5, pa da uporedi..... sto je i potpuno logicno za DIY-ere ;)Nelson ipak cuva dizajn layout-a plocica! Sto mu isto dodje nekako logicno....Videcu dalje, da li P. Danijel, ili Kristijan (to su one sa linka gore), ili domace...

Layout pločica nije kritičan. Možda, osim već poslovično važnih detalja kao debljina energetskih vodova i recimo potreba da gejt stopperi budu što bliže gejtovima fetova, i da se ulazni jfeti postave tako da se mogu nasloniti jedan na drugi svojim kućištima... Ispoštovano, čini mi se na svim iteracijama. Na pločicama koje su projektovali Borko i Impuls, to je sve ispoštovano. Možda bi mogao da razmotriš opciju kupovine F5 koji je ovde na forumu u oglasima...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, u pravu ste.

Zakljucujem da je nemoguce naci originalne, originalne FW plocice! Tacka.

(ako gresim - slobodno ispravite)

Upravo stigao i odgovor from mighty Papa. Odgovor je na pitanje da li je moguce nabaviti originalne plocice ili sliku layouta pa da sami napravimo iste takve:

"Sorry, the answer is no. You have no need for identical boards -

there are plenty of good offerings out there.

best, np"

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo stigao i odgovor from mighty Papa. Odgovor je na pitanje da li je moguce nabaviti originalne plocice ili sliku layouta pa da sami napravimo iste takve:

"Sorry, the answer is no. You have no need for identical boards -

there are plenty of good offerings out there.

best, np"

:D

Jbga kad nama ne veruješ... Ako laže koza, ne laže NP :)

BTW, filmovi za pločice koje sam spominjao (by Borko & by Impuls), postoje, samo treba naručiti... A ti izvoli pa kako god ti drago...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А шта ће ти оригиналне када су дизајниране према његовим хладњацима?

Zato što se kolega verovatno nada da su oni hladnjaci od 300mm iz elemente dovoljno kratki za Passove origigi pločice... Pardon, htedoh reći, nedovoljno dugački...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А шта ће ти оригиналне када су дизајниране према његовим хладњацима?

Odgovor na to pitanje ni meni nije bas jasan.......;PKontam da bi tranzistori mogli da se povezu zicama, pa da se stave na bilo kakav hladnjak, u bilo koji polozaj.Prosto bi, eto, hteo da imam identicne plocice, da bi teorema o 100% identicnom pojacalu, u DIY izvedbi bila tacna.Cudan sam ti ja lik... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odgovor na to pitanje ni meni nije bas jasan.......;PKontam da bi tranzistori mogli da se povezu zicama, pa da se stave na bilo kakav hladnjak, u bilo koji polozaj.Prosto bi, eto, hteo da imam identicne plocice, da bi teorema o 100% identicnom pojacalu, u DIY izvedbi bila tacna.Cudan sam ti ja lik... :)

Mmmm... ako ćemo tako, kada profiltriraš malo onih par desetina hiljada postova u temi na bigdiya, onda ukapiraš da Pass uz originalnu izvedbu koristi i neka rešenja koja nisu ucrtana na izvornoj šemi (u manualu) a tiču se nekih dodatnih elemenata koji idu uz P kanalne hexfetove... Pošto je i sam rekao da je to stvar preferencijala i da u većini slučajeva većini samograditelja neće biti bitno, onda je prepustio samograditeljima da uživaju u čarima prokljuvljavanja vrednosti elemenata kojih nema u šemi... :) Sipi to ume lepo da objasni, a ja, kao laik, bolje da ni ne pokušavam... Kada dođe ona famozna reč "transkonduktansa", meni počnu da otpadaju dlake s glave i gleđ sa zuba...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mmmm... ako ćemo tako, kada profiltriraš malo onih par desetina hiljada postova u temi na bigdiya, onda ukapiraš da Pass uz originalnu izvedbu koristi i neka rešenja koja nisu ucrtana na izvornoj šemi (u manualu) a tiču se nekih dodatnih elemenata koji idu uz P kanalne hexfetove... Pošto je i sam rekao da je to stvar preferencijala i da u većini slučajeva većini samograditelja neće biti bitno, onda je prepustio samograditeljima da uživaju u čarima prokljuvljavanja vrednosti elemenata kojih nema u šemi... :) Sipi to ume lepo da objasni, a ja, kao laik, bolje da ni ne pokušavam... Kada dođe ona famozna reč "transkonduktansa", meni počnu da otpadaju dlake s glave i gleđ sa zuba...

Aha? Pa lepo !P.S. Cekam Zena da se javi...:D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...