Jump to content

Gain Clone Amplifier


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 115
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dok ne probas regulisano napajanje - nije... Najjednostavnije i najjeftinije sto mozes da probas je ovo - 2 komada po kanalu. Nece ni tada biti kao ozbiljni ampovi, ali definitivno je bolje od komercijalnih NAD-ova, Rotel-a i slicnog krsha...Edit:Ne kazes ni da li imas buffer izmedju pot-a i ulaza u amp?

Da, podrazumeva se. Pot (10k log), potom buffer sa 2kom BF862/pch a odatle signal na GC. U istoj konstelaciji, Cube-Quad svira mnogo bolje nego što bi se i moglo opisati.Elem, imam tu nešto Tannoya, CSS-a, Vifa, ostaviću ovaj amp da probam kako svira sa dinamičkim zvučnicima. Možda samo neće da se pomiri sa elektrostaticima. Tehnički gledano, može da ih potera, bez grejanja (pregrevanja) ili nekih marifetluka, ali zvuk... kao da nema ništa iznad 10KHz... a ni mnogo šta iznad 1KHz...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bitno je da imas amp kojim si zadovoljan. Nego sam stekao utisak da ti je bash stalo da probash sve sto moze sa lm3886. Dok sam se igrao tim chipom (pre jedno 6 godina) sve izmene koje si naveo su postale slusno uocljivije sa regulisanim napajanjem - koristio sam LT1083 koji sam placao oko 20 EUR/kom. a vidim da i danas nije nesto jeftiniji u Farnell-u...Tada je lm3886 bio "the talk of the day" pa sam stvarno isprobao sve sto moze - na kraju je ispalo da kad se napne iz sve snage ispadne bolje od prosecne konfekcije ali jos uvek nedovoljno da dobaci do "big league" amp-ova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako god bilo, ja sam dobio odgovor na pitanje koje sam sebi postavio a pitanje je bilo: "Da li se Soltanus ESL150 može poterati sa klasičnom izvedbom Gainklona baziranom na čipu LM3886?" Odgovor koji sam dobio je "Može" a uz to, dodao bih i lični komentar: "Može, ali nemojte" (što mnogo bolje zvuči kada se kaže na engleskom: "Yes, you can... but don't")

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...