Jump to content

Gain Clone Amplifier


Mikorist

Preporučeni Komentari

Dobio sam iznutrice iz nekog 5.1 risivera, u izlazima su mu lm3886t. Pa sam razmisljao da napravim jedan gain clone. Jedna stvar me zanima, na tom pojacalu je napajanje +/- 40vdc i to tako radi a na GC je oko 30-35 vdc. Jel moze GC da radi sa tim naponom ili ne?

post-694-0-38022500-1300394315_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 115
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

@Tadijasid:Ideja: Napajanje koje imaš (ako je trafo na slici taj koji daje +/-40VDC) upariti sa drugim pojačalom, npr. TDA7294 trpi malo veći max napon napajanja, a LM3886, pošto je i inače smišljen za malo niži napon napajanja i 4R opterećenja, upariti sa trafoom koji na sekundaru ima 24 do 27VAC... Ali samo ideja... Nije da mora... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj trafo je u kompetu sa tim bio, mogu ja naci drugi trafo ili promeniti kolo ako ovako ne moze. Jel ima ko plocica za to ili pripremu za njih? Placam solarno :my2cents:

A šta fali ovako? Šta ne radi? Pretpostavljam da si dobio iznutrice iz nekog određenog razloga...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa fali to sto je velika ploca i ima 5 izlaza ili 3 viska. Pa sam hteo zbog toga da uzmem plocice. Radi to i sad solidno, verujem da bi moglo i bolje sa boljim komponentama.Nema neki specijalan razlog sto sam dobio te iznutrice, jednostavno je pojacalo bilo razbijeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...

Evo, ja sam sinoć sastavio dve pločice, odem da obavim jutarnju kupovinu, skuvam si kahvu i polemim žice, uključim i... nadam se da će sve biti kako treba da bude... :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je vec bolje. Reko sam ja da Tda 7294 nista ne valja. :sarcastic_hand:

Eh, pojma ti nemaš... :angry7: Lepo spremim ja sve kako valja, stavim pod napon, smerim na tačkama gde dolazi napon, uredno 34V, ali ne lezi vraže. Od dva, jedan daje minus napajanja na izlazu. Isključim, sve pregledam i... ništa, mrka kapa. Prekopam fioke, nađem dva LM3876TF. Hmm, manje snage... Ajd, pinout je identičan osim što treba cviknuti nožicu broj 5. Izvadim onaj problematični 3886, još jednom pregledam pločicu, sve je ok, turnem LM3876, spojim, uključim, sve je u redu, smerim ponovo drugi LM3886... Sve je u redu. 0DCV na izlazu, napajanje uredno. Stavim na zvučnike, kad odjednom motorboating na 3886. A mamutij...bemti... Izvadim, pregledam, sve izgleda ok, stavim na njegovo mesto drugi LM3876, premerim, proverim, sve ok. Evo, sviraju oba kanala. Nema bruma, nema šuma, smetnji... Oba LM3886 su završila u kesi sa smećem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bi rekao da su ti lm-ovi ispravni. Takav sam i ja imao slucaj sa nekom semom, i bio siguran da oni ne rade ali cim sam promenio semu sve je proradilo kako treba. Nebi ja to bacao.

Šema je dobra, pločica je dobra. Nije mi prvi put da imam problema sa ovim čipovima koji dolaze ko zna odakle. LM3876, oba kanala proradila iz cuga u istoj konfiguraciji, bez ikakvih problema. Previše mi je smaranja da se bavim dubokom analizom problema ako se radi o nečemu što jednostavno mora da radi nakon korektnog sklapanja. Onomad sam zbog vrljavih LM3886 ostao bez zavojnice na Tannoyima. Nije vredno patnje. Dakle, ili radi kako treba da radi, ili ide u shitbox. :robots000_2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...