Jump to content

Sta koristite kao zastitu :)


pile

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 118
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

slobodno ..... ili ga ostavi kakav jeste - za jos jednu referencu

Ostavi ga....nama diksek....kikleks....disleksičarima paše kad je podijeljeno... :)P.S. A kad odlučiš kako ćeš napraviti slobodno obriši ovaj post jer ionako nema utjecaja na temu! :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

viktore,jel si probao tvojih ruku delo? kako radi? :L3000:

Nisam jos probao. Juce su mi stigli delovi ali jos uvek nisam kupio releje, nema ih u kelco-u. Proracunao sam za jedan RP310 24V relej a njih trenutno nema, stizu valjda uskoro. Mislim da ih ima u Mg-u u Nisu ali ih nisam porucio kod njih, sve sam nesto cekao da stignu u kelco-u.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar soft start se ne primenjuje, kod zastite prilikom ukljucivanja pojacivaca od inertne struje,a ne za zastitu pojacivaca od ,,TUP,, na zvucnicima?Znam Googaj,ali mene zanima jer neko ima proverenu semu?Pozz!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba mi proverena sema za zastitu zvucnika od ,,praska,, peilikom ukljucivanja/isklucivanja pojacivaca.Moze da ujednio ima i zastitu od DC napona.Hvala!

Soft start je sklop za produženo uključenje transformatora. Koristi se kod transformatora snage veće od oko 500VA i smanjuje udarnu struju uključenja na kratak period. Ujedno je dobar i kod ispravljača sa velikim kapacitetima kondezatora nakon greca,smanjuje veličinu struje i produžuje vrijeme punjenja. Nije isto što i "anti-klik"(anti-prasak) koji se koristi i povezuje na izlazu iz pojačala. Gotovo sve ove zaštite pojačala imaju i "anti-klik",svi svuda preporučuju (između ostalog) i taj uPC,pa eto ti preporuke a gore imaš sve komplet u rar-datotekama koje je postavio viktor,uradi i uživaj!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...