Jump to content

Sta koristite kao zastitu :)


pile

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 118
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

pa nije namjerno - nemam pojma zasto ne vidim avatar... moram ici pregledati taj moj profil malo bolje......edit: pregledao - sad sam skuzio - dvije opcije - fotka i avatar... nice.....o.k. :ermm: sredjeno za sada - dok ne nadjem neku fotku ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

auuu Bobane - ovo je mnogo stara slika (jedno 10-11 godina) :ermm: ehehheheehhehehehehe..... ali kad smo vec kod toga - imas pravo.... zato i imam sada pinklec od jedno 11kg i godine dana ;) ahahahahahhaha...moderatori: sorry na offtopic...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

auuu Bobane - ovo je mnogo stara slika (jedno 10-11 godina) :ermm: ehehheheehhehehehehe..... ali kad smo vec kod toga - imas pravo.... zato i imam sada pinklec od jedno 11kg i godine dana ;) ahahahahahhaha...moderatori: sorry na offtopic...

Ma nek ti pinklec ziv zdrav i sve da vam dobro ide, a za moderatore ne brini ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

heheheheh :ermm: thnx...uglavnom - Veleman je sto se mene tice majka... pristojno izgleda, manje kosta nego dijelovi koji su u njemu, releji su isto o.k., brz je.... ne treba mi bolje.... jedina zamjerka sto se mene tice je sto mu je dobavljivost relativno problematicna.... ;) ostalo sve 5....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Jutros mi Kum donese poručenog Vellemana K4700.Prethodno sam ga tražio kod MPrinca, nisu imali, zatim u Croatiji u Chipoteci, nisu imali kažu brod sa kontejnerom isporuka zapeo negde, valjda zbog pirata.Najzad, Kum se ponudi da organizuje nabavku iz Slovenije, i upali. Imao sam nameru uzeti 2kom. trenutno su na stanju imali samo 1kom. i taj sam kupio.U priloženom uputstvu je jasno prikazano kako se povezuje, u stereo odnosno bridge varijanti.Imam nedoumicu, još od pre par dana kada sam se čuo sa Piletom, u vezi ugradnje u Studio amp. koji je u fazi završavanja, a zamišljen kao dual mono sa odvojenim masama za svaki kanal.Pitanje se nameće, treba li svaki kanal da ima svog Vellemana ili jedan čini posao bez obzira na masu.Ovo bi sigurno mogao odgovoriti ZBotic, pošto je koristio ovaj sklop nekoliko puta, pa ga je upoznao.Možda i Muki zna odgovor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam nedoumicu, još od pre par dana kada sam se čuo sa Piletom, u vezi ugradnje u Studio amp. koji je u fazi završavanja, a zamišljen kao dual mono sa odvojenim masama za svaki kanal.Pitanje se nameće, treba li svaki kanal da ima svog Vellemana ili jedan čini posao bez obzira na masu.Ovo bi sigurno mogao odgovoriti ZBotic, pošto je koristio ovaj sklop nekoliko puta, pa ga je upoznao.Možda i Muki zna odgovor.

Možda je bolje pitanje, ima li smila mase dva mono bloka spajati u jednu zbog zaštite. :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нема шта ту да се намеће, а поготову питање.То што си изабрао да правиш дуал моно то је  :blink: , али на крају те масе ће бити повезане у једну тачку.На ЦД-у сигурно, па онда пре-ампу.Моја предлог ти је да масе појачавача снаге повежеш у једну тачку, а онда К 4700 повежеш као на слици 5 страница 12.И на крају уживаш у чарима заштите!Ал што написа :Можда Муки зна одговор :thumbsup: ?стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brujace ti ako spojis mase zajedno.

+1Sada već legendarna tema na Audiofil net-u.http://audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=8453&KW=cirkulirajuce+struje+mase&PN=1Poseban akcent na ono što je pisao ilimzn. Celu temu sam odšampao u PDF, da se ne izgubi. :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ал што написа :Можда Муки зна одговор :thumbsup: ?стоН_Колд

Nadao sam se da će ZBotić nešto sugerisati, a Muki je isto tako radio Studio ili 2 mislim da je ugradjivao zaštitu.Naravno pitanje se uopšte ne nameće ako se upakuje još jedna zaštita, svaka za poseban kanal, al to je baš - baš.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нема шта ту да се намеће, а поготову питање.То што си изабрао да правиш дуал моно то је :thumbsup: , али на крају те масе ће бити повезане у једну тачку.На ЦД-у сигурно, па онда пре-ампу.Моја предлог ти је да масе појачавача снаге повежеш у једну тачку, а онда К 4700 повежеш као на слици 5 страница 12.И на крају уживаш у чарима заштите!Ал што написа :Можда Муки зна одговор :blink: ?стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нема шта ту да се намеће, а поготову питање.То што си изабрао да правиш дуал моно то је  :thumbsup: , али на крају те масе ће бити повезане у једну тачку.На ЦД-у сигурно, па онда пре-ампу.стоН_Колд

Neće. Izlaz iz DAC-a sa Lundahl trafoima, preamp dual mono, amp dual mono.Može dobro da se uradi i vako i nako. Pitanje je bilo, dal mora dve zaštiteako hoće da sačuva dual mono topologiju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu na ampu da se vezu mase ako ti na preampu nisu uvezane posto ti je izvor Lundahl. Ali kad tad ces hteti prikljuciti recimo tuner ili dvd da pogledas koji koncert i tada ce se razbiti od brujanja kad dobije uzemljenje sa kablovske.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neće. Izlaz iz DAC-a sa Lundahl trafoima, preamp dual mono, amp dual mono.Može dobro da se uradi i vako i nako. Pitanje je bilo, dal mora dve zaštiteako hoće da sačuva dual mono topologiju.

Е паметни Пиле, па што је Леонардо уопште куповао ту заштиту :thumbsup: ?Што се није прво распитао како и шта па онда кренуо у набавку.И одкуд њему Лунхали, а и шта ће му.Ко луд је са њима!Ја сам купио код Микро Принца 4 Ком. тих истих заштита, па се нисам хвалио :blink: стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dižete poveliku prašinu, a uz to i komplikujete kojekakvim Lundahlima.Pitanje je krajnje jednostavno i ograničeno na eventualnu ugradnju 2 Vellemana u dual-mono ( ako mora, a izgleda da mora) ili samo jedan Velleman u dual-mono ( ako može, kako ?).Ako i ne dobijem iole smislen odgovor ili preporuku, neću seći vene, potražiću rešenje na drugi način.stoNe, kada si to kupio ove zaštite u M.Princu, onako informativno ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...