Jump to content

Horn kutija - Da, ali koja


sp300b

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 49
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

По захтеву, пребачено где му је и место!  :assshake:

Други пут колега, водите рачуна док   :bomb:.

стоН_Колд

a jes - moraces da ga kaznis uobicajenom kaznom ......

:bomb:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, recimo, ima se SFR200-8, a sad, koju hornu bi trebalo preferirati za njega i zasto, ukoliko recimo, nije opcija MAU XII?

p.s. Nenamernom greskom ubaceno ovde, moodovi, molim prebacije u temu Zvucnici. Zahvaljujem.Postavljena slika

jeb'ga opet sam zaboravio kako se zovu - one Igorove cetvrtaste , sto ih ja krstim prototip Aion-a ;

Aion

F-horna

Hedlund

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je elegancija u pitanju, za mene je Hedlund horna još uvek neprevaziđena.Al' najpre moraš da odlučiš koji tip horne bi želio da :assshake: : back ili front loaded, ili možda čak neku kombinaciju ove dve; sa ili bez bass helpera i sl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Front loaded horne se obicno koriste sa bass podrucje i koliko ja znam, obicno su tu u igri 15 i vise inca drajveri. Front loaded horna ima odziv slican bandpass, kutijama, ali mislim da u vecini slucajeva ne mogu da odsviraju ispod 45-50 Hz.EDITSad sam video link- mislim da je doslo u zameni teza u terminologiji. Kod PRO horni, front loaded obicno znaci da je prednja strana membrane okrenuta ka kompresionoj komori unutar kutije, a zadnja strana potiskuje vazduh kroz horn tunell. Gledajuci ove slike ima logike i da se ove sa linka zovu front loaded horne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma, uzjogunio se mladunac pa baljezga-pogresio sam i ZM je u pravu tj. prednja strana zvucnika je okrenuta ka horni a zadnja ka kompresionoj komori, ali svakako takve bass horne se smatraju jednim od najboljih resenja za line array sisteme, pre svega za otvoren prostor. :assshake: Kako god, moje misljenje je da u front loaded horni ne bi dobro radio taj sonido-mozda kao mid, ali kao sto je weiss napomenuo, sa bass helperom, ali to opet poteze mnoogo drugih pitanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ sp300brazlikuju se po povrsini grla horne (S throat), duzini horne, i otvora usta , nisi rekao koji ces zvucnik...procitaj malo http://www.quarter-wave.com/Horns/Horn_Theory.html imas tu i nekih lepih formulica i videces da nije tesko proracunati jednu hornuuglavnom prvo budi siguran koju ces zvucnu jedinicu upotrebiti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zbog ograničenog prostora i odabira BLH, možda ne bi bilo loše razmisliti o spawn family(double mouth)hornama; kad već nije moguće naći mesta za horne veće dužine, onda bar neka se umesto jedne koriste dve :assshake:.

Ovako nešto bi možda moglo biti dobra alternativa MauXII, ako se želi horna a prostor je ograničen; mislim da bi vredelo pokušati ako se ima volje i sredstava.

:bomb:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...