Jump to content

Saba greencone?


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

slusao sam u cello kabinetima (verzija auditorium 23 rondo kutija) - tanki sper, rezonantna kutija, jedina razlika u odnosu na link dole je sto je ova tanka zadnja stranica na kojoj su u originalu dva BR otvora bila kompletno sklonjena, znaci neki semi open whatever bafflejedno od najmuzikalnijih iskustava koje sam imao u zivotu, ali kao sto je receno, nije za svakoga - potpuno menja filozofiju slusanja. cista muzika - a kao sto znamo vecina audiofila nije spremna za to nego ce brundati sto fali ovo ili fali ono.open baffle sa 15" nisam slusao, jedino bih imao amandman da ako ides na tu verziju poseban napor ulozis da nadjes ili vintage bas jedinice slicne vilozovije ili moderni bas drajver sa sto laksim membranama (i ne daj boze ako nadjes alnico magnetima) ne bi li izbegao da ti taj dozivljaj ispod 100hz isuvise "modernizuje" rezultat.kada bih imao jos jednu sobu - ili ne daj boze nagovorio zenu da iskoristim njenu - drugi par zvucnika posle lavora bi mi bio ovaj cello kabinet:http://www.methe-family.de/sabacello.htmsto se tice para koji se prodaje, pogledaj cene u nemackoj ne ebayu pa se odluci prema tome sta je realno da platis. mislim da je sve preko 120E pljacka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veoma zanimljivi driverislusao sam bez kabineta OB i u onom chelo kabinetu.Mogo bolje su radili u OB nego u chelo-u,u chelu je zvuk mutan ne-artikulisan, i previse mekan cak i sa mosfet ampomsve je zvucalo kao sa losim tube ampomu OB zvuk je jako dobar ali samo u centralnom delu spektraneopterecujuci i detaljan u prostoru, a bez cujnih peekova u spektru....MEDJUTIMZvucnik ne moze podneti vecu snagu od 1-1.5W po mojoj procenizbog toga sto je sa 2A3 ampom od 3.5W jako izoblicavao vec na 11hmozda bi mu trebalo odseci donje F i koristiti ga kao nizi srednji?.Ovo je moje misljenje i ne mora biti tacnopa je mozda najbolje da zvucnik poslusas i sam procenis.cheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eto, sto ljudi sto cudi, dvesta zena cetristo sisa :crazyrocker: sistem u kome sam slusao cello saba:pojacalo: C3g/2A3 SET sa tamura trafoimapreamp: modifikovana kineska kopija marantz 7C (valjda sam nabo oznaku).garrard 401 - mocart - koetsu rosewood garrottkablovi: SKUPI :crazyrocker: :crazyrocker: :crazyrocker: ovo je sviralo jako jako jako dobro uz ograde: ogranicena glasnoca (cenim na max 95 db, verovatno i manje), vrlo malo zvuka ispod 100hz i iznad 12-13k, generalno vrlo drugacija zvucna prezentacija od uobicajene, cak ne lici ni nasta od modernih fullrangera u rasponu od lowthera do fostexa i audio nirvana.na cudan nacin najvise je licilo na iskustvo sa dragicevim zvucnicima samo kada bi oni bili manje agresivni a vise muzikalni (sad ce slavuj i ostali clanovi sekte da me zakolju :0002trtum3: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma najbolji je kada se postavi izmedju 2 sise bez silikona vintage.i moj tip je da ga treba pustiti da radi u gornjem spektru freea dole ga odrezati oko 120hz i to jako...To je 4-omski zv, pa ne bi bilo lose postaviti neki prilagodni transformator, koji se moze koristiti i kao skretanje za donji spektarakose izracuna manja vrednost induktivnosti primarapogledati klipsch papersa za kabinet philipsov acousticaly dampedprakticno u-frame OB sa par pregrada unutrai to sve .Meni se zvucnik dopaoALI samo kao posebna jedinica i bez skretnice i onog malog twettera u sistemui jako dobro izgleda ta zelenkasta membranakoju bi trebalo zastititi od dnevnog svetlajer ce izgubiti tamnu zelenu boju, a papir ce postati rigidniji itd...maska obavezna..ipak nedostaje mu mogucnosti da primi malo vise snage.pojacalo je bilo neko veoma dobro custom 2A3 a izradio ga je Tibor Sindrickoliko se secam?.mozda imam i neka merenja tog drivera?pogledacucheers.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam pobrkao, :hipi: ne pijem onog "brku" sa trafike :Viannen_loungelizard: G. Sindric je uradio za mog poznanika custom SE 2a3 (ruska 6B4G ver. trenutno pogoni)... Veoma lepo i kvalitetnoA ovaj moj poznanik se potrudio i uradio primerenu sasiju, jako dobro to radi...tako da sam slusao jedno 2-3 para tih saba, kruzne ovalne....Jel ta ulica G Vucica negde kod "Blue Bridge-a"(to mi je orijentir... :angel0: .E, na ovaj tip kabineta sam mislio kada sam spomenuo philips

post-96-0-16280700-1308063698_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I Fikus savetuje rezanje:post-579-0-84310200-1308064388_thumb.jpgThe bass is cut-off where it starts overlapping with Saba.(300-400 Hz with 2nd order electric filter)I use iron dust core for bass because air core is a wrong concept for this application, trust me.Saba is hipass filtered to protect it from physical damage (without filter saba can only handle 2 W of bass)The dirty and spiffy top range of the midbass Saba is filtered by a 0,39mH coil. Use freely 0,20 till 0,68 to your taste of "presence".The tweeter may be first order 4uF or even better - 2nd order - 4uF series, o,39mH coil paralell.No resistors in this XO.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Upravo udomio jedan komplet Saba greencone.

Da li je neko ovo probao da pravi i sta mislite koliko bi para kostala takva kutija da se napravi?

Saba Reso:

http://www.lencoheav...hp?topic=1738.0

Slusao sam ih pre oko mesec dana i utisci su mi pomesani - to je skroz kontra od svega sto smo navikli da zvucna kutija bude.

Na stranu neobicna konstrukcija, ali kutija rezonuje kao instrument - skroz je suplja i prazna, sper zvoni iz sve snage, a opet zvuci zivahno i interesantno, pogotovu u sredini. Basa ima ali je totalni laznjak, visoki su kratki (10-12kHz max) i neubedljivi (brasnjavi, sto bi rek'o Vladac).

Sve u svemu - moze, ali samo za probrani muzicki sadrzaj ("girl & guitar" pre svega) i probrane usi kojima takva prezentacija pasuje.

Kol'ko se znamo, mislim da bi ti imao jos vece zamerke...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbga, vec sam pisao da sabe nisu za svakoga i da to mora prvo da se cuje. sto se mene tice ultimativni penzionerski zvucnik, potkresan sa obe strane, matorci ne vole da im brunda a visoke koji ionako nema ne bi mogli da cuju. sa druge strane vrhunska muzikalnost i beskrajna zabava. nisu samo za duete i trio varijante, cuo sam par orkestarskih radova odsviranih sa gramofona i to se na moje cudjenje nije raspalo ali prilicno verujem da je fikus u pravu, da je par vati maksimum koji kutije bez bas augmentacije mogu da izdrze, a opet nisam siguran koliko se gubi ako se na sabe nakaci neki moderni bas drajver.kabinet - najjeftiniji stolari koje znam su naplatili ovakav kabinet 350e, najskuplji i najbolji stolar sa umetnickim finisem (ulje, smola qrac palac) i svih 750.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ajde ...... 50E za materijal , neka bude i 30 za lazurune sumnjam ni momenta u cifru od 350 , al' se pitam kako je formirase ........u stvari se i ne pitam ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

usput - jedan ili dva komada Canton Plus B ( ili cak i C ) resavaju stvar sa basompo sistemu korak nazad, dva napred - kond ispred Sabe cini cuda ; moguc je visi SPL a tad - zbog smanjenja doplera - sredina bude jos bolja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...