Jump to content

Saba greencone?


neskor

Preporučeni Komentari

neskor, izvini, ali ako kit podrazumeva gornju, donju, steznike i srafcice, ja mislim da je to sumanuto kupovati....ne sumanuto, nego..nemam reci... ja ti opet kazem da procenjujem da citava kutija moze za hajde max 200e i nemoj da me teras da dovedem stolara da mi fiksira cenu...Ne daj Boze da ti se ne dopadne, kako svira u tom tipu kutije..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Gaggia, u tome i je stvar što se kompletna kutija u kitu dobije za oko 200€. I bar znaš da su sve dimenzije i krivine točno onakve kakve su i zamišljene.Sada mi se ne traži, ali mislim da je Loesch (možda i nije on, ali netko od poznatijih DIY-era jeste) iz fotografija skinuo približne mjere i napravio svoje Saba Reso.Čak se i Mike čudio koliko je blizu pravih dimenzija bio. Međutim, rezultat mu se nije svidio, a nasuprot tome na Lencoheaven je bilo oduševljenje svih koji su te zvučnike čuli.Pa sad, možda i ta mala odstupanja igraju ulogu u ukupnom dojmu jer je to rezonantna kutija i ne znam tko bi sa sigurnošču mogao izračunati sve krivulje. Mislim da se do rezultata došlo sistemom pokušaja i pogreške.Negdje pred kraj threada na koji je postavljen link sam i sam pitao Mikea kako komentira rezultate dobijene sa kopijom. Lako ćeš naći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zero, pa nisam shvatio da je citava kutija u kitu.. pogotovo sto do sad nisam shvatao da ne postoji nacrt.. mustra..

Ah so!Sad si i mene pokolebao...Mislim da je čitava kutija u kitu. Čak sam bio na korak da ju kupim, ali kad sam kontaktirao Mikea on u tom trenutku nije imao kitova na lageru, a kad mi se za nekoliko mjeseci javio da sad ima onda sam već počeo kopati po nekim drugim idejama. Tako da je to ostalo za sada na ledu.Potražio sam i našao da je čovjek koji je klonirao kutije zapravo T. Gravesen, a evo link na moje pitanje i Mikeov odgovor u vezi Troelovih opažanja: My linkEDIT: Ovo je Troelova stranica o Greenconima: My link
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potražio sam i našao da je čovjek koji je klonirao kutije zapravo T. Gravesen, a evo link na moje pitanje i Mikeov odgovor u vezi Troelovih opažanja: My linkEDIT: Ovo je Troelova stranica o Greenconima: My link

Kao što sam i pretpostavljao da je stvarno stanje stvari - horror (od rezonancija kabineta i distorzija) kome se pokušava udahnuti neki novi život, a sve zbog iracionalne nostalgije za takvim starijim varijantama zvučnika. Ko želi da se zanosi i gubi vreme i novac.....Ipak su stvari napredovale u odnosu na pre 40 godina kada su zvučnici u pitanju. Ne revolucionarno, ali solidno i evidentno. Ko je i dalje skeptičan, neka proba direktno zvučno da uporedi ove kutije sa SABA jedinicama i totalno dijametralno suprotnu koncepciju zvučnika kao što su npr. Anthony Gallo Reference 3.5 ili Linkwitz Orion, pa da vidimo koliko je sati.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jebem ti drzavu ispada da nam svi stolari zive na Dedinjuma ajde ...... 50E za materijal , neka bude i 30 za lazurune sumnjam ni momenta u cifru od 350 , al' se pitam kako je formirase ........u stvari se i ne pitam ........

malo ipak vise ispadne materijal ako pokusas da sledis ono kako je napravljen auditorium rondo odnosno saba cello, i da celu stvar odradis da "svira" kako treba, treba to jako odraditi pedanto upravo zbog tog rezonantnog koncepta, da ne pocne da "zvoni" deo koji ne treba - pisem zato sto je bilo promasaja. ali se slazem da smo izlozeni dranju koze sa ledja i nizih delova ekstremiteta. 700e mi je trazeno u ponudi da kutija izgleda kao komad vrhunskog stilskog namestaja, sa ili politurom od selaka ili nekim besnim uljima/voscima/p.m. od finisa.... jer mi se i cinilo da je ovaj kabinet sa svojim rezonantnim konceptom jedan plemenit instrument koji to zavredjuje. sa druge strane, s obzirom da me je pored ovog pokusaja dranja i zena bez pardona oduvala u nameri da u njenu sobu uvalim 1 par ovih sa nekim lepim starim lampasem, odustao sam od ideje.

Kao što sam i pretpostavljao da je stvarno stanje stvari - horror (od rezonancija kabineta i distorzija) kome se pokušava udahnuti neki novi život, a sve zbog iracionalne nostalgije za takvim starijim varijantama zvučnika. Ko želi da se zanosi i gubi vreme i novac.....Ipak su stvari napredovale u odnosu na pre 40 godina kada su zvučnici u pitanju. Ne revolucionarno, ali solidno i evidentno. Ko je i dalje skeptičan, neka proba direktno zvučno da uporedi ove kutije sa SABA jedinicama i totalno dijametralno suprotnu koncepciju zvučnika kao što su npr. Anthony Gallo Reference 3.5 ili Linkwitz Orion, pa da vidimo koliko je sati.

bilo bi lepo da vec jednom pocnes da slusas ono o cemu pises, a ne da pretpostavljas. necu da zapodevam kavgu ovde ali onaj ko u istu recenicu stavi saba green cone i to sto si stavio, treba da se zapita sta u stvari pokusava da kaze.vrlo iskusni audiofil kod koga sam slusao vrhunski primerak saba greencones u cello kabinetu ne pali vise svoje avantgarde duo sa (mislim) mastersound 845, aktuelni sistem sa mislim opisao na prethodnoj strani. siguran sam da ima jak razlog za to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pojma nemam kako zvuče te zvulje i neću puno filozofirati jer nisam fucken dipl. ing., ali ću si dati za pravo da kažem kako zvuče baš takvi driveri u mom Saba Freudenstadt 6-3d radiu.Zvuk je....krasan!Ne, nije visoko vjeran, ali je zvuk takav da je milina slušati radio.Nadam se da je u tim rezonantnim kutijama još i ljepši. Vjerujem da to nikome ne znači ništa jer je to jako subjektivan dojam, ali razumijem da zbog takvih subjektivnih dojmova možda vrijedi čuti te kutije.Mislim da je ovdje riječ baš o tome. Ljudi vole i FR i horne i multi sisteme, a svaki ima svoje nedostatke i na kraju svatko sluša onako kako mu paše ili onako kako ga na momente podsjeća na live situaciju baš u onim njemu važnim detaljima.Kako je već netko rekao, ovo je DIY forum i, kako je netko drugi rekao, ako netko zna kako izvući max. iz baš željenih elemenata neka pomogne koliko želi.Moje dvije drahme...EDIT: A zato se moj odgovor učitavao čitavu vječnost!'Ajde onda i ovaj post gdje mu je mjesto! :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EDIT: A zato se moj odgovor učitavao čitavu vječnost!'Ajde onda i ovaj post gdje mu je mjesto! :hi:

Tvoj post je full on topic Zero :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

usput - jedan ili dva komada Canton Plus B ( ili cak i C ) resavaju stvar sa basompo sistemu korak nazad, dva napred - kond ispred Sabe cini cuda ; moguc je visi SPL a tad - zbog smanjenja doplera - sredina bude jos bolja

Razumem o cemu zboris tek od skora...mislio sam da je jeres stavljati kond na FR zvucnik kako bi ga se rasteretilo najnizih frekvi...sada sam apsolutno siguran da je to ispravan put u slucaju FR (Sonido) drajvera. Ostaje naravno pitanje integracije sub-a koje mi se cini veoma pipavo...ali nekima i to uspeva tako da ne treba unapred bezati od te varijante.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

davno ti rekoh da je to korak nazad a dva napred

no - svakom po volji :sarcastic_hand:

i ja tebi reko da ne kupujes fancy amp a ti zapeo za Accuphase...Eto ti sad :assshake:

PS sad ti tvoj Accu a ja moj Primare u kacu lepo umesto kamena za kiseljenje kupusa :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i ja tebi reko da ne kupujes fancy amp a ti zapeo za Accuphase...Eto ti sad :assshake: PS sad ti tvoj Accu a ja moj Primare u kacu lepo umesto kamena za kiseljenje kupusa :sarcastic_hand:

Ili mogu, kako ludi Čeh kaže, držati garažna vrata! :rofl: Nego, ne mogu vjerovati da je šef diyaudio foruma KUPIO pojačalo, mislim ikakvo pojačalo, a kamoli još k tome neki high end brand.... :acute: Kud ovaj svijet ide.... :bye: Da parafraziram scenu iz Crnog Gruje:I Turci bi da se prekrste da ovo pročitaju!!! :buehehe::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego, ne mogu vjerovati da je šef diyaudio foruma KUPIO pojačalo, mislim ikakvo pojačalo, a kamoli još k tome neki high end brand.... :acute: Kud ovaj svijet ide.... :bye: Da parafraziram scenu iz Crnog Gruje:I Turci bi da se prekrste da ovo pročitaju!!! :buehehe::cheers:

Чекај само да ја полемим SS појачало :taz:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Чекај само да ја полемим SS појачало :taz:

Gotovo je!!! :eek::brr: Planetu su napadali potresi, oluje, poplave, suše i požari....Ovo su zadnja dva pečata! SS pojačalo kod Daudia i kupovni amp kod Zena..... :yikes: The end is near! :diablo: Odoh uzeti neki masni kredit i pokušat ga potrošiti na npr. Tajlandu prije smaka svijeta! :msn-rofl:

21.12.2012. :to_become_senile:

Je li to datum, Bata Bane?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jes - bas je ZM kupio Accuphase ........ :sarcastic_hand:pre ce Daudio 20 kom SS ampova napraviti , no sto ce to da se desi ........

Da, to je i meni palo na pamet... Sam ga nije pravio, jer opštepoznato je da ume on to i bolje, a najverovatniji je scenario je da je neko podelio kafu ili pivo sa Accuphase-tom, a ovom nije prijalo, pa kad je majstor ispostavio račun za popravku, ispade razumnije prodati pojačalo nego kuću da se nenađijum delovi koji su se morali zameniti moraju finansirati od prodaje kuće :sarcastic_hand: Mada, s druge strane, u oglasu kaže da je origigi što opet navodi na zaključak da je možda prošao kamion sa pocepanom ceradom ispred Zenove kuće i baš tamo ispade (što objašnjava oštećenja navedena u oglasu... :dubbio:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...