Jump to content

EFE-1 amplifier by Mioljub Mile Nestorovic


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U tom nadasve poucnom radu g.Nestorovica spominje se i ta vecita prica o propusnom opsegu pojacavaca gde se nedvosmisleno moze zakljuciti daje g.Nestorovic bio vise naklonjeniji praksi da se pojacavac konstruise i uradi ako da pojacava samo onaj frekventni opseg koji je u cujnom podrucju i to vrlo detaljno objasnjava,dajuci razloge za i protiv.Svestan sam toga da ima dosta audiofila koji imaju suprotan stav.o tome smo i diskutovali kada sam stavio na uvid onu zlosretnu izlaznu karakteristiku SE pojacavaca koga sam napravio sa 6S4S ruskom triodom i sa 6S2S u ulazu koja je i snimljena bas u tom frekventnom opsegu,postujuci onih 3db.slabljenja signala.To sam i predstavio u ovoj novoj knjizi N.Vuksica gde se detaljnije moze videti ceo projekat i to kao jedan od saradnika zbog cega sam duboko zahvalan autoru.I dalje ce biti pristalica za i protiv,svako ce zucno braniti svoje stavove,neko argumentima a neko onako kako zna i ume.Sto se mene tice,spricer se najbolje pravi sa sodom i to pola pola,prvo vino pa onda sa pola metra iz sifona, strc u casu.Ko kaze da je knjaz ili radenska isto tako dobar ja ga odma svrstavam u one solid state stvaraoce,necu ni da ih imentujem,jelte....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...

kojih proizvodjaca ?za moje znanje , ne .ja nisam pravio taj amp , ali nemam sumnje da radi - kako treba

Pitam zato sto bih sakupio komponente ,pa polako da ga napravim,a vidim da je sema bila dostupna u Radio klubu,pa sam samo pitao ako je neko davno to pravio ,kakvi su utisci?Ali od drustva sa foruma ocigledno nije niko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam davno napravio jedan kanal ( dok sam radio svoje ampove na bazi Iskrinog gvozdja ) ali sam odustao jer nisam imao na lageru sve potrebne ceve za stereoto je bilo pre vremena ruskih lampi na svakom coskuda nije dobro ne bih ni objavljivao celu skriptu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitam zato sto bih sakupio komponente ,pa polako da ga napravim,a vidim da je sema bila dostupna u Radio klubu,pa sam samo pitao ako je neko davno to pravio ,kakvi su utisci?Ali od drustva sa foruma ocigledno nije niko

Ne treba taj dokument iz '61 da posmatras kao DIY projekat, on daleko vecu vrednost ima kao nastavni materijal. Procitaj ga, potrudi se da razumes sta je bila autorova namera. Treba uzeti u obzir istorijski kontekst u kome je taj rad nastao i stanje razvoja audio-tehnike tada, kod nas i u svetu uopste. To pojacalo samo po sebi nije vrhunsko dostignuce ali nastavni kvalitet dokumenta jeste, kao i vecina izvedenih zakljucaka. Ima i elemenata koji su prevazidjeni, ali, jos jednom kazem, treba imati shvatanje trenutka u kome je rad nastao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne treba taj dokument iz '61 da posmatras kao DIY projekat, on daleko vecu vrednost ima kao nastavni materijal. Procitaj ga, potrudi se da razumes sta je bila autorova namera. Treba uzeti u obzir istorijski kontekst u kome je taj rad nastao i stanje razvoja audio-tehnike tada, kod nas i u svetu uopste. To pojacalo samo po sebi nije vrhunsko dostignuce ali nastavni kvalitet dokumenta jeste, kao i vecina izvedenih zakljucaka. Ima i elemenata koji su prevazidjeni, ali, jos jednom kazem, treba imati shvatanje trenutka u kome je rad nastao.

Mene i interesuje filozofija i nacin razmisljanja sta je to dobar zvuk ,iz tog vremena i od ovakvog strucnjaka.Prija mi i stari nacin snimanja muzike,ne zato sto je,, sve nekad bilo bolje,,nego se jednostavno osecam prijatnije sa tim takozvanim retro zvukom.I to je glavni razlog da nadjem nekog da mi ovo pedantno skocka.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedino sto ces, da bi dobio zvuk sto verniji originalu, morati da nadjes upravo te trafoe koje nestorovic koristi. svaki trafo na izlazu zvuci drugacije, a narocito drugacije zvuce vintage trafoi. to je glavna tajna mnogih starih pojacala koja sviraju bolje nego sto bi po svojim konstrukcijama imali pravo. i razlog zasto razni vintage partridge i slicni trafoi kostaju skoro pa 2/3 cene celog uredjaja. neke danasnje firme su celu svoju filozofiju napravili upravo koristeci principe i odabir materijala po ugledu na stare sprave (shindo).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dat je motacki list za trafo ,lavordzijo nijedandobar lim , strpljenja i evala

Ima ljudi koji hoce da namotaju trafo po zelji za izvesne novce,a ima i dosta radoznalih entuzijasta koji imaju znanja,ali im samo treba varnica da krenu.Tako da se iskreno nadam da cu da uradim nesto:)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izvinjavam se, nisam ulazio u sitna crevca. pisao sam iz vizure skorog slusanja starog quada II koji svira tako kako nema pravo da svira a mislim da 90% svira tako zbog trafoa.

Kao i svi lampaši (osim OTL) ali mislim i da je dobro isprojektovano imajući u vidu potrebu (ja bih to nazvao manijom) da bude spakovano u tako malo kućište. Slušao sam ga u tri iteracije: kt66, 6550 i kt88 i sa svakom je (uz odgovarajuće prilagođenje) sviralo odlično.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...