Jump to content

gramofon probljem sa brumom


 krvimozak

Preporučeni Komentari

Kupio.Ukljucio.Radi.Jedina falinka sto se cuje brum mreze od 50Hz. Relativno tih, ne cuje se dok svira muzika, ali izmedju pesama iritira.Interkonekt je fabricki, tj. nema cinceva na gramu vec direktli ide kabl. Ima posebnu zicu za uzemljenje sasije. Kada ona nije prikacena na masu, zuji ali povezivanje na masu otklanja zujanje. Kajne problem.Probao prvo da ugasim gramofon. Brum i dalje radi.Iskopcao gramofon iz mreze. Brum se cuje.Mujo konta - brum nije iz elektronike gramofona. Gramofon je 1.5 metara od pojacala, pola metra od televizora i kompjutera. Sta ga jebe? Gde da rovarim i trazim gresku?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 60
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Kod mene je bilo problema do zvučnice. Dve različite su zahtevale dvojaku metodologiju uzemljavanja. Sa jednom je bilo neophodno koristiti dodatnu žicu na šasiju pretpojačala da bi se uzemljilo i poništio brum, sa drugom je upravo ta dodatna stvarala petlju i brum pa sam je morao odvojiti da bih eliminisao brum.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Danas mi preleteo orao preko glave :shok: i jos zuji u usima

Evo i snimka dogadjaja. Ja sam slucajno bio lociran iza repa helikoptera Mi-8 koji se vidi u pozadini, tj. na najblizoj tacki preleta kada avion prelazi iz levog u desni nagib (na snimku je to negde pred kraj trece sekunde). Zanima me vas komentar na ovaj prelet. Ako se nakupi dovoljno interesenata za diskusiju, kasnije cu postaviti sta mi je prijatelj koji ganja "gazelu" ispricao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i snimka dogadjaja. Ja sam slucajno bio lociran iza repa helikoptera Mi-8 koji se vidi u pozadini, tj. na najblizoj tacki preleta kada avion prelazi iz levog u desni nagib (na snimku je to negde pred kraj trece sekunde). Zanima me vas komentar na ovaj prelet. Ako se nakupi dovoljno interesenata za diskusiju, kasnije cu postaviti sta mi je prijatelj koji ganja "gazelu" ispricao.

:sporty095_2::respect: Ne čudi me pilot već posmatrači... :Viannen_loungelizard:Zanima me comment, kako god, ovde, PP, gde god... Unapred hvala...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanima me vas komentar na ovaj prelet. Ako se nakupi dovoljno interesenata za diskusiju, kasnije cu postaviti sta mi je prijatelj koji ganja "gazelu" ispricao.

Хм, прелет ко прелет а и бука. Ниси сигурно био присутан старту Формуле један. Е то да видиш и чујеш
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Хм, прелет ко прелет а и бука. Ниси сигурно био присутан старту Формуле један. Е то да видиш и чујеш

90-ih godina, na poznatim prostranstvima, jedan je, tako, za malo dobio po repu od momaka iz moje jedinice, nenajavljen... Posle toga su se najavljivali, dan unapred...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanima me comment, kako god,

Odmah posle mitinga sam rekao zeni kod kuce sta je budala uradila. Njen klasican komentar je bio - E razumes se ti u avione ko Mara u kriv...Pa i ne razumem se mnogo sem sto sam bio avio dispecer u vojsci, aktivno radio na kontroli letanja i jos izveo obuku za dve klase dispecera. Elem, pre neki dan svrati porodicno pajtos pilot i ja zapocnem da mu opisujem detalje preleta i kako sam bio zaprepascen kolicinom ludila doticnog pilota. On mi je rekao da postoji snimak na jutubetu i kako su sutradan svi u jedinici imali istovetan komentar - Videste li onu budalu juce?!?!Poenta je da se onako nesto na mitinzima NE RADI jer je na ivici ludila. Jos gore je to sto to nije izveo neki mlad pilot zeljan dokazivanja vec mator covek kome su i refleksi vec na izmaku. Prelazak iz levog u desni nagib na visini od 7-8 metara je opasna stvar koja nosi veliki rizik. Posebno ako je to bukvalno iznad glava posmatraca. Moj klinac je srecom bio u onom helikopteru pa se nije toliko prepao...I rece mi jos ovaj pilot - Najgore je sto sem tebe verovatno niko iz publike nije shvatio sta se desilo. Svi su bili odusevljeni, brate liiiiii... :crazyrocker:Evo i iz drugog ugla gde se jos bolje vidi sta kreten radi.http://www.youtube.com/watch?v=Fnl-ZcD4XVQ&feature=related
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Piloti to obično rade zbog opklade ili sujete - sad ćeš videti ko ne može !Ako je pilot pred penzijom onda je ovo obična " labudova pesma " - zbogom ratne mašine.Znam da su im pravila letenja vrlo stroga tako da jedva dočekaju priliku za malo slobodnog leta, a na moćnoj mašini.Ma carevi su oni, makar i poluđeli. :)A gramofon još bambaraaa a?:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta ce nam bombardovanje kad padaju ko kruske i bez natovaca. a onog majstora sa avio mitinga bih istog trenutka penzionisao da se pitam za nesto. pa neka vozi traktor po njivi al akrobatski. srecom pa se ne pitam :0002trtum3:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa ovakvim kurčevitim ludacima je samo pitanje vremena kada će se nama desiti nešto poput

.:fool:
Sreća pa kod nas nema sedam funkcionalnih aviona odjednom na istom mestu u isto vreme... :0002trtum3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Има овде и пилота па нека они дају стучни одговор.Мени ово и није толико ризично,обзиром да данас на улици има пуно више лудака који са семафора полазе уз паљење гума и преласком у супротну траку,Веселих пилота и авиона је на срећу пуно мање.А људине које су страдале ,нису страдале због ку****a,већ због отказа летелица.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...